Bronies.cz
Bronies a křesťanství - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: O Vás (https://bronies.cz/Forum-O-Vas)
+--- Fórum: My Little Pony a Vy (https://bronies.cz/Forum-My-Little-Pony-a-Vy)
+--- Téma: Bronies a křesťanství (/Vlakno-Bronies-a-krestanstvi)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42


RE: Bronies a křesťanství - Discordian - 11.05.2015

I tak platí to, že prakticky stejné principy a praktiky má větší půlka náboženských směrů Twilightsmile


RE: Bronies a křesťanství - kotja - 12.05.2015

Ono by se také dalo říci, že poselství MLP:FiM je podobné poselství z Všechno co opravdu potřebuju znát jsem se naučil v mateřské školce


RE: Bronies a křesťanství - Mácaman - 12.05.2015

kotja> co treba Rychle sipy? Pinkiecrazy


RE: Bronies a křesťanství - Fun1k - 25.06.2015

(09.05.2015, 22:42)Lachtan Napsal(a): ... ale i tak mi křesťanské vyložení stvoření světa přijde mnohem pravděpodobnější než vědecké.

Jak to myslíš?


RE: Bronies a křesťanství - Edwwi - 20.07.2015

Tak trochu nechápu, jak by si to mohlo odporovat.
Však máme rádi poníky, ale nemusíme je uctívat jako Boha, ne?


RE: Bronies a křesťanství - Discordian - 20.07.2015

Celestie a Luna jsou technicky vzato bohyně, křesťanství patří mezi náboženství, která existenci jiných božstev aktivně zavrhují. To je jedna věc. Rainbowlaugh

Taky je tam magie, ohledně toho taky nebylo křesťanství v jistých pasážích moc nadšené. Poníci s lidskou inteligencí jsou taky problém, když lidi za svou inteligenci přecijen vděčí tomu, že je Bůh stvořil k obrazu svému...ale už se tam nezmiňuje, že tak stvořil lidi a barevné poníky Rainbowlaugh


RE: Bronies a křesťanství - Hotsteppa - 20.07.2015

(20.07.2015, 16:54)Edwwi Napsal(a): Tak trochu nechápu, jak by si to mohlo odporovat.
Však máme rádi poníky, ale nemusíme je uctívat jako Boha, ne?

Dávnejšie sme tu z recesie chceli postaviť oltár Lune Rainbowlaugh

Disco, kresťanstvo síce zavrhuje iných bohov, no pritom má aspoň v prípade katolicizmu nebezpečne blízko k polyteizmu s tou svojou hromadou svätých.


RE: Bronies a křesťanství - Discordian - 20.07.2015

No, to už je věc jiná. Technicky vzato i říkat papeži svatý otec je ten nejtvrdší případ rouhání, jakého se jen můžeš dopustit Rainbowlaugh


RE: Bronies a křesťanství - Discordian - 20.07.2015

No... upřímně mi přijde dost těžké se v tom nevidět, což ale vnímám i jako chybu. Přijde mi, že je to celé formulováno tak, aby se to přesně trefilo do "módy" a vyzdvihlo to ty věci, se kterými se dneska snaží identifikovat každý druhý a to často ne z nějakého opravdového vnitřního přesvědčení, ale právě proto, že to letí a je to in.

Vlastně to samé jen v jiných slovech hlásá i většina ostatních moderních náboženství a směrů. Takové hipsterství stříknuté starým Americkým individualismem Twilightsmile všechno sepsáno formou horoskopu- každý si v tom najde něco, co sedí jak riť na nočník.

PS: neber to prosím jako hejt svého systému. Všechno jsem psal v souladu s Luciferiánským bodem Maverick: you question everything.


RE: Bronies a křesťanství - Mácaman - 21.07.2015

D.K. "...je to něco špatného, největší zlo, temnota"

tak je krestanstvi a krestanstvi, treba vyznam jmena Lucifer je "Svetlonos", takze pravy opak temnoty, tady je paralela s pribehem Promethea , ktery prinesl lidem ohen (svobodu) a za to byl potrestan olympskymi bohy. Podle jedne z variant povesti o Luciferovi neudelal tento andel nic jineho, nez ze dal lidem svobodu rozhodovani (viz "jablko ze stromu poznani dobreho a zleho" ), lide si uvedomili sami sebe (viz pokracovani pribehu o Adamovi a Eve, kteri si uvedomili ze jsou nazi a zakryli se)....