Bronies.cz
notebook a chladenie - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: OffTopic (https://bronies.cz/Forum-OffTopic)
+--- Fórum: Technická poradna (https://bronies.cz/Forum-Technicka-poradna)
+--- Téma: notebook a chladenie (/Vlakno-notebook-a-chladenie)

Stran: 1 2 3 4


RE: notebook a chladenie - Ferraripony - 26.01.2013

jj acery a přehřívání. sám s tím mám velké zkušenosti, nejdřív mi u něj větrák odešel úplně a ted ten nový to moc nezvládá chladit (ten původní to nezvládal o moc líp, ale trochu rozdíl tam byl). řeším to bud chladící podložkou nebo když jí nemám v dosahu tak pod něj nacpu bud starej nepoužívanej ovladač Pinkiesmile nebo knížky a pak se chladí alespon na takovou míru aby se nepřehřál a nevypnul.


RE: notebook a chladenie - Dumbass_CZ - 26.01.2013

Pokud to jsou nové notebooky, daly by se v biosu snížit takty jak CPU, tak GPU. Popřípadě rovnou i voltáž. Pak by to mělo stíhat chladit Pinkiesmile


RE: notebook a chladenie - Bouri - 26.01.2013

Tenhle typ sem sice neviděl ani naživo, ale podle fotek se edivím, že se přehřívá,, když má spodek rozesetej tak porůznu bez větracích otvorů a díru na větrák někde mimo. To ledatak sehnat chladící podlozku s těmi přemístitelnými větráky, jak psal Discordian.

Jinak můj 3003WLMi trpěl a už od výroby měl chlazení blbě řešené - větrací otvory pod větrákem měl zaslepené fólií Flutterrage (takhle nebyl problém hrát hry i při 90°C na CPU; vypínal se až při 112°C). A jestli ten tvůj typ má stejnej větrák jako ten můj v 3003WLMi, tak ti to nezávidím - odchází poměrně často, ten můj nepřežil na ložiska a podstoupil drastickou operaci:
[Obrázek: img4250f.jpg] [Obrázek: img4254xl.jpg] [Obrázek: img4256s.jpg]
Výsledek:
[Obrázek: img4265y.jpg]
(než podstoupil operaci, tak jsem měl občas nutkání to vrčení utišit a nenapadlo mě nic lepšího, než do lopatek vrazit malej šroubovák a nechat CPU vařit Pinkiecrazy)


RE: notebook a chladenie - Dumbass_CZ - 26.01.2013

Ale také se stává, že Aspire začne strašně hrčet. Používají jakési divné měkké plechy, a ty pak zasahovaly do větráku. Nezbývalo mi nic jiného, než ten plech ohnout a dát pod něj kroužky, aby byl pro jistotu ještě trochu výš. A pokud to tak bylo u tří modelů, považuji to za problém celé této debilní série.


RE: notebook a chladenie - Hotsteppa - 26.01.2013

Keby som si mal vybrať, tento môj Aspire druhýkrát rozhodne neberiem. No tento bol ako "darček" od jedného známeho cez istú firmu, pri ktorej som sa zaprisahal, že s ňou nechcem mať nič spoločné (predošlé skúsenosti, vymletý predajca a neskutočne "príjemný" prístup k zákazníkovi). Ale za tie štyri roky mi až na chladenie slúžil obstojne.


RE: notebook a chladenie - Vepra - 26.01.2013

Měl jsem ten samý problém se svým Packard Bellem, stačilo řádně vyčistit jak softwarově tak hardwarově a pořídit si chladíci podložku, od té doby mě nezlobí.


RE: notebook a chladenie - OtaTheNoobCZ - 27.01.2013

Já mám Lenovo IdeaPad Y500 (GT650M SLI, i5 3210M)

A je to chlazeno skvěle, s chladící podložkou má procesor kolem 50 stupňů a grafiky (celkem solidně přetaktované, nevím na kolik) jsou na tom taky skvěle, kolem 75-90 stupňů v zátěži, po cca. 4 hodinách hraní (v kuse) se teploty zvednou max. o 5 stupňů.


RE: notebook a chladenie - Dumbass_CZ - 27.01.2013

To ano. Nové Lenova maj fajné chlazení. Ale doporučuji u nich vždy přeinstalovat na čisté Wokna, protože Lenovo tam dává hromadu bullshitu, který celý systém brzdí, a to ti ani ta i5tka nepomůže.


RE: notebook a chladenie - Discordian - 27.01.2013

Ale zase některý ten bulshit vypadá i docela podstatně, jako třeba ten "quick recovery" oddíl na disku atd.

Emmm, ono je 90 stupňů fajn chlazení? Já už pomalu trnu když mi to leze nad sedmdesát.


RE: notebook a chladenie - Dumbass_CZ - 27.01.2013

Asi jí chce co nejrychleji zkusit dostat do trouby ne ? Rainbowlaugh

A ten "quick recovery" je podle mě na houby. Lidi si na to akorát stěžují, že nedělá co má, a někdy ty zálohy nejdou ani přečíst. Pokud zálohuješ, je lepší mít nějaký lepší prográmek ověřenou firmou.