Bronies.cz
Kuriozity v oboru IT - aneb tam, kde zůstavá rozum stát - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: OffTopic (https://bronies.cz/Forum-OffTopic)
+--- Fórum: Generální OffTopic (https://bronies.cz/Forum-Generalni-OffTopic)
+--- Téma: Kuriozity v oboru IT - aneb tam, kde zůstavá rozum stát (/Vlakno-Kuriozity-v-oboru-IT-aneb-tam-kde-zustava-rozum-stat)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Kuriozity v oboru IT - aneb tam, kde zůstavá rozum stát - Dex - 03.03.2013

(03.03.2013, 13:07)Dumbass_CZ Napsal(a): Hmm, pokud vím, tak se ti neukáže ani po přístupu. Já tohle vždycky řešil tak, že jde do složky vytvořil další složku a jelo to Pinkiesmile

Tak minimálně Win7 jí po jakémkoli přístupu (bohužel i SearchIndexeru) zobrazí...


RE: Kuriozity v oboru IT - aneb tam, kde zůstavá rozum stát - Dumbass_CZ - 03.03.2013

Teď jsem to vyzkoušel, vešel do ní, a ani prd. Vytvořil jsem v ní složku, a zobrazila se. Tak nevím, v čem je chyba Pinkiesmile


RE: Kuriozity v oboru IT - aneb tam, kde zůstavá rozum stát - RadlanJay - 03.03.2013

(03.03.2013, 11:40)PonyCode Napsal(a): To mi připomíná jak jsem našel bug ve windowsu...
1) Vyvořte novou složku (třeba "test").
2 ) Přejmenujte jí a za její název přidejte tečku (jako "test.").
3) Potvrďte a složka zmizí.
4) Pokud ale DIRnete adresář řeba přes cmd, ukáže vám to, že složka tam pořád je, ale jmenuje se stejně jako poprvé ("test"). Dokonce do ní jde i přistupovat...
5) ?
6) Profit

U mě to nějak nefunguje. Složka normálně existuje, a když za ní dá tečku, tak ta po potvrzení zmizí.


RE: Kuriozity v oboru IT - aneb tam, kde zůstavá rozum stát - pidi - 03.03.2013

Jen takový postřeh z praxe.
NTFS oddíl lze v linuxu s UTF-8 locale namountovat jako Case Sensitive. Když chci něco tak napůl schovat, udělám si dvě složky "Meh" a "meh", a zatímco v linuxu se dostanu do obou, ve Windows jsou na tekovém disku vidět dvě stejně pojmenované složky a obě vedou na stejné místo Raritywink


RE: Kuriozity v oboru IT - aneb tam, kde zůstavá rozum stát - Dex - 03.03.2013

Teď ještě rozlišit na jaké místo to povede, že? Rainbowlaugh


RE: Kuriozity v oboru IT - aneb tam, kde zůstavá rozum stát - Klofkac - 03.03.2013

[Obrázek: runningon17MB.png]
Obrázek řekne za víc, než 1000 slov
Jop, windowsu XP stačí 17 MB RAMky Rainbowlaugh
Když jsem to zkusil srazit na 16 MB, hodilo mi to BSoD.



RE: Kuriozity v oboru IT - aneb tam, kde zůstavá rozum stát - RadlanJay - 03.03.2013

Já slyšel, že XP jedou, i když povypínáte komplet všechny služby.
Na rozdíl od novějších.


RE: Kuriozity v oboru IT - aneb tam, kde zůstavá rozum stát - Jamis - 04.03.2013

Zkuste ve windows vytvořit složku s názvem AUX Ajsmug


RE: Kuriozity v oboru IT - aneb tam, kde zůstavá rozum stát - Klofkac - 04.03.2013

AUX je rezervovaný název..
Windows jej nedovolí vytvořit. A pokud to vytvořím v Linuxu, windows to vůbec neukazuje.


RE: Kuriozity v oboru IT - aneb tam, kde zůstavá rozum stát - Dumbass_CZ - 04.03.2013

(03.03.2013, 21:57)Klofkac Napsal(a): Jop, windowsu XP stačí 17 MB RAMky Rainbowlaugh
Když jsem to zkusil srazit na 16 MB, hodilo mi to BSoD.

Ano, my jsme aj podtaktovávali ... nějak 20MB RAM a 20MHz procák, už sice nevím jaký, ale asi nějaký Pentium Rainbowlaugh