Bronies.cz
Babské rady - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: OffTopic (https://bronies.cz/Forum-OffTopic)
+--- Fórum: Generální OffTopic (https://bronies.cz/Forum-Generalni-OffTopic)
+--- Téma: Babské rady (/Vlakno-Babske-rady)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27


Babské rady - Azuliana - 08.02.2013

Máte zdravotní problém, který nechcete řešit prášky? Nebo jiné ujímání? Nebo chcete jen poradit třeba dobrý čaj?
Zeptejte se bylinkářky-amatérky Azu! Pinkiehappy

Vzhledem k tomu, že tu máme období chřipek, přidám první trik.

Jak vykurýrovat kašel a zahleněný krk (je to hnus hnusovič, ale zabírá stoprocentně)
Vezmeme skleněnou nádobu s víčkem (sklenička od majonézy nebo přesnídávky postačí). Menší cibuli oloupeme a nakrájíme na kostičky, vložíme do sklenice a hojně posypeme klasickým cukrem. Sklenici uzavřeme a dáme odležet na temné místo. Cukr nám z cibule vylouhuje šťávu, kterou potom po lžičkách konzumujeme, dokud obtíže nezmizí.


RE: Babské rady - Tuxik - 08.02.2013

Pokud znáš nějaký efektivní způsob jak se zbavit kocoviny, tak sem s ním (spěchá) Pinkiesick

Jinak víše popsaný "cibulový výtažek" je opravdu hnus. Jednou jsem to zkusil a pak jsem jen očekával, kdy ze sebe dostanu obsah žaludku Rainbowlaugh Opravdu to pomáhá, ale u mě to má nepříjemný vedlejší efekt.


RE: Babské rady - Azuliana - 08.02.2013

Ale ale, taky si to přehnal s alkoholem? Rainbowlaugh
Dobře se najíst, nejlépe jídla, která nezatíží žaludek, hodně pít, pokud je možnost, tak si lehnout. Dostat do sebe co nejvíc Céčka, takže vodu s citronem nebo sníst pomeranč.

Bylinky na čaj - máta (uklidňuje žaludek), kopřiva (má v sobě hodně vitaminu C), heřmánek, zelený čaj (je jemnější než kafe, to by ti překyselilo žaludek)

A samozřejmě česneková polévka. Ale bez vajíčka nebo sýra, jen čistý vývar, max. chleba.


RE: Babské rady - DerpingWork - 08.02.2013

Azuliana, nekdy vyzkousim ale nema to vedlejsi ucinky?Rainbowlaugh


RE: Babské rady - Zmok - 08.02.2013

Mně na kocovinu pomáhá vypít krabici mlíka. Nejlíp ale hned jak se vrátim domu, ráno to má menší účinek.


RE: Babské rady - Azuliana - 08.02.2013

DerpingWork: teď se ptáš na ten cibulový hnus? Já u sebe nic nepozorovala, ani nikdo jiný, kdo to zná. Pokud nemáš alergii na cukr nebo cibuli, tak by to nemělo mít negativní účinky.

Zmok: velice jednoduchá věc. Stejně jako tuk na sebe mléko váže alkohol. Proto se také doporučuje se před chlastačkou nadlabat něčeho mastného.
Jinak k dokonalosti to dotáhli Rusové. Měla jsem možnost se účastnit jejich klasické pijatiky. Než se začalo, tak se donesly obrovské tácy s bůčkem, špekem a podobným "mastným" masem a každý se musel povinně nadlabat. Druhý den, nic! A to i když jsem pila tu jejich samohonku Pinkiehappy


RE: Babské rady - Tuxik - 08.02.2013

No neměl jsem v plánu to téma přesměrovat na "vaše chlastací zkušenosti". Azu má pravdu, tuk na sebe váže alkohol, alkohol je vlastně odmašťovadlo a tu je vlastně ten menší problém, jelikož mozek se skládá převážně z tuků. Dále co jsem slyšel, tak je dobrý do sebe dostat soli, jelikož chlast vás slušně dehydratuje ale také i odsolí (existuje termín deionizuje?).


RE: Babské rady - Azuliana - 08.02.2013

Hele, moribundus jako moribundus a je jedno, jestli je z viru nebo z ethanolu Pinkiehappy
No, já měla s dehydratací problém minulý týden, neb sem chytla nějakou střevní chřipku, či co a tak sem běhala a běhala a běhala.

Rehydratační drink
1 litr vody
8 lžiček cukru
1 lžička soli

Cukr dodá energii, sůl udrží vodu v těle. Ideální je tohle pít, když hrozí akutní dehydratace, třeba při průjmových onemocněních. Důležité je ale pít spíše v menších dávkách než do sebe nahrnout půl litru na ex.


RE: Babské rady - Scar - 08.02.2013

Jen tak OT, to máš tohle bylinkářství jako koníčka, nebo to nějak studuješ? Mě to vždycky tak trochu zajímalo.


RE: Babské rady - Azuliana - 08.02.2013

Moje matka byla čarodějnice-bylinkářka, takže sem tím byla obklopena od mala. Je pravda, že málokdy se u nás něco řešilo prášky, pokud šlo o takové ty drobnější "bolístky". Takže takový celoživotní koníček.

Jinak zpátky k alkoholu. I ten se dá použít jako lék.

Pivo - velmi dobré na trávení, díky kvasnicím, které jsou v něm obsažené. Proto se po vydatném obědě pije pivíčko.

Vodka, slivovice - díky vysokému obsahu alkoholu působí jako dezinfekce, ať už vnitřní nebo vnější. Panák slivovice s medem dobře působí na škrábání v krku, afty a podobné bakteriální b.rdely. Pokud se říznete nebo poškrábete, funguje to jako klasická fialová vodička, co se dává u lékaře.

Hořké bylinkové likéry - ideální preventivní dezinfekce proti průjmům na cestách. My to dělávali na šermířských srazech, kde nebyla možnost se každý den sprchovat a tak, takže byla zvýšená pravděpodobnost, že někoho chytne běhavka.
Stačí panák fernetu nebo becherovky nalačno.