Bronies.cz
Equestria Girls - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: My Little Pony (https://bronies.cz/Forum-My-Little-Pony)
+--- Fórum: Equestria Girls (https://bronies.cz/Forum-Equestria-Girls)
+--- Téma: Equestria Girls (/Vlakno-Equestria-Girls)



RE: Equestria Girls - Martin - 05.07.2013

(28.06.2013, 15:22)Xeelee Napsal(a): To ale vůbec nedává smysl. Nasut to napsal naprosto přesně. Jak má zjistit, jestli tam má chodit po čtyřech, po dvou, po rukách, nebo se má plazit jako Snails, dokud někoho neuvidí? TS nikoho neviděla.

Podle reakcí si člověka se psem nevšimla. Uviděla ho až když se podívala směrem kam koukal Spike. Když tam byl záběr na školu, tak tam nikdo nebyl. To znamená, že se objevil odnikud, což poněkud boří tvou překombinovanou teorii.

Omlouvám se za pozdní odpověď, měl jsem dovolenou. Takže jen ve zkratce (a předem se omlouvám za možná poněkud ostřejší tón, a neberte si to prosím osobně - zrovna jsem se vrátil z Festivalu Fantazie a když to mám říct mírně, přednáška typu ééééééé ááá mne celkem nazdvedla ze židle, i když jsem se teda zasmál, o tom žádná):

Právě proto. Twilight ho nemohla vidět, protože tam nebyl. Resp. byl asi neviditelný. Protože na to, jakou ona běžela rychlostí se dostal k rohu budovy dřív než ona. Každopádně.. viz. příloha Ajsmug Nehledě na to, že jí poněkud uchází ten autobus, co se jí valí za zády, a když se dívala zpět k portálu, aby jím mohla strčit ruku, asi by si nevšimla lidí jdoucích po chodníku..

Film jsem zatím neviděl, čekám až vyjde oficiálně na DVD, abych si ho mohl koupit.. viděl jsem zatím jen trailery, jako před tím většina ostatních (a nevím, že by někomu vadilo, jak jsme se k nim všichni vyjadřovali), a protože mne zajímalo, jak to bylo s tím vražením do dveří, chtěl jsem si pustit tu scénu, ale narazil jsem na tuto, kterou z mého pohledu vnímám jako totální fail logiky.. Nerozebírám film, rozebírám jednu scénu. A na to, jak dopadla, to není moc dobrý výsledek. Sice to nevypovídá nic o kvalitě zbytku filmu, ale je docela malá pravděpodobnost, že by zbytek byl bez chybičky.

A propo, "poslepování vtipnejch scének do příběhu co nedává smysl" je dneska důvod, aby byl film super? Já měl dojem, že ještě před pár lety se všem animákům za tohle dávaly maximálně dvě ** z pěti.. Aha, já zapomněl. Je to My Little Pony Twilightoops

Jo a mimochodem, jak jsme se "hádali", zda by měl Spike říct Twiligth že jí chybí roh či ne, hned po této scéně jí to řekne jakoby nic. Ale samozřejmě až po té, co vrazí do dveří. Jinak by to asi nebylo vtipné, hádám.. Twilightoops


RE: Equestria Girls - Dragonalicorn - 05.07.2013

Jediná chyba v téhle scéně je, že když přide záběr jak projde ten kluk se psem a zastaví se je ta že jsou na kraji dvora mezi křídli té školy.

1. kouká na školu .. nikdo
2. běží ke škole ...
3. proběhne kolem několika oken ...
4. najednou si všimnou toho kluka ...

Twi byla u dveří ze kterých vyšel on ... ale v záběru na něj stojí na okraji toho dvora.


RE: Equestria Girls - Dreit - 05.07.2013

A už to začíná, za chvíli budeme řešit, proč se Twilight v jednotlivých scénách mění odstín ponožek Ajsleepy

Chápu že by filmy měly být pokud možno bez chyby (a Pinkie Pie porušovat fyzikální zákony jen jedním správným způsobem, že?), ale opravdu budeme řešit detaily u něčeho, co je "nic" oproti třeba trilogii Návrat do budoucnosti nebo Avataru? Navíc film musel pasovat i na jinou věkovou kategorii a nezahlcovat jí tolika daty, co nestihne zpracovat.

Osobně si myslím, že šlo jen o způsob, jak umocnit absurditu toho, co se odehrávalo. Proč běžela Twilight po čtyřech tak daleko? Protože kdyby všechno probíhalo stejně rychle jako v realitě, tak zaprvé dostanete záchvat z množství střihů a zadruhé..tolik vtipů krátce po sobě může vyústit ve dva stavy - buď nevíte čemu se smějete, nebo vám vtipy nestíhají docházet Ajsmug U některých "uměleckých děl" bohužel zažívám oba stavy, s Equestria Girls jsem neměl problém - ani rychlé, ani pomalé.


RE: Equestria Girls - Azuliana - 05.07.2013

Jak říká Dreit, vtip potřebuje mít jistou délku a poté drobnou pauzu, aby vyzněl. Krásně o tom mluvil Nostalgia Critic v jednom svém "making of..." videu, že teď dělá po vtipech kraťoulinké pauzy, aby vtip vyzněl, že je předtím nedělal a že některé věci pak neměly ten správný říz.


RE: Equestria Girls - illindor - 07.07.2013

Dokoukáno...mám sice radši normální pony seriál, ale tohle se mi taky líbilo. Sice jsem se musel přinutit si to pustit, ale bylo to docela dobrý.


RE: Equestria Girls - LightDesh - 08.07.2013

Konečně jsem našel pořádnou kinorip verzi 720p a rozšížení na celou obrazovku...+zvuk taky dobrý,takže na to taky už kouknu Pinkiesmile


RE: Equestria Girls - Xeelee - 08.07.2013

Martine, Martine... To OT rejpnutí kvůli přednášce je vážně ubohý. Máš to zapotřebí?

Vážně chceš utrácet peníze za DVD s filmem, kterej se ti pravděpodobně vůbec nebude líbit? Uniká mi pointa. Je rozdíl mezi diskuzemi nad trailery před vydáním filmu a kritice samotnýho filmu bez toho abys ho shlédnul. Působí to na mě tak, že se na film podívat nechceš a jen se vymlouváš. Možná ti to rejpání do všeho a do všech vyhovuje. Poslední dobou se tvůj hate na fóru vážně nedá číst. Omlouvám se, ale na týhle úrovni s tebou diskutovat nehodlám. Snad to nebude má poslední odpověď na tvý příspěvky.

Slepenec vtipnejch scének do příběhu co nedává smysl považuju za zklamání, ne za super film. EqG sem dal *** z pěti. U různejch scén sem se smál, hlavní písnička byla super a ** dávám dílům, který už mi vyloženě vadí. Bez ohledu na to jestli to je animák, hranej film, dokument, nebo MLP. V EqG se tvůrcům dost věcí povedlo, i když příběh za moc nestojí.

Scénu s dveřmi sem si pustil znovu a je tam jednoznačně ukázáno, že o dveřích věděla a že se skrz ně chtěla dostat s pomocí magie. BTW my se o rohu nehádali, ale chápu, že ti to tak muselo ve tvý konfrontační náladě připadat. Ano, scéna měla bejt vtipná a byl to lacinej situační humor. Asi tvůrce nenapadlo jak inteligentnějc a vtipnějc divákům říct, že Twilight nemůže používat magii. Scénárista si odškrtnul další důležitej moment filmu a otrávenej si šel dát kafe.


RE: Equestria Girls - Martin - 08.07.2013

Ta scéna by skutečně fungovala, ovšem pouze v tomto případě:
- Twilight nedohlédne na konec chodníku do ulice, nebo jí situace okolo nezajímá
- Twilight je bohužel dost krátkozraká a má zorný úhel asi 10 stupňů
- jakmile jí Spike upozorní na procházejícího kluka, tak se teleportuje o cca. 20-30 metrů zpátky (pak by souhlasil i Spikův pohled)


Jako promiňte mi, ale buď je to odfláknuté a nebo tam došlo k nějaké změně, a už se nikdo neobtěžoval to opravovavat.

Ano, pokud se budou vyskytovat chyby typu měnící se barva ponožek, tak to jen vypovídá o tom, jakou velkou práci si s tím tvůrci dali. U seriálu budiž, ale u filmu?

Haha, a že zrovna od bronies slyším, že je vlastně fuk, že je to pro malé děti a že tam vlastně na kvalitě vůbec nezáleží. Promiňte mi tu ironii, ale je vidět, že se obecně názor od první sezóny docela změnil.

Xeelee: Ano, za to se omlouvám, člověk by asi neměl psát kritiku, když je naštvaný z něčeho jiného (a přísahám, že jsem fakt v této době nevěděl, že jsi ji měl ty, v programu co jsem měl, tvůj nick nebyl). Jenže šlo o to, že ta scéna skutečně nefunguje (a nebo jsem debil), zatímco jsem nabyl pocit, že se mne tu snažíte přesvědčit o opaku. Možná tvoje poznámka o rohu nebyla od tebe (šlo myslím o to, zda by si kamarádi měli sdělovat vady), ale od někoho ano.

Rozhodně se nevymlouvám na to, že bych si DVD nechtěl koupit. V tom případě bych si film pustil z ripů na YT, jako to dělám se seriálem (i když ten je v čekací řadě taky - mám všechno MLP koupené, u FIM nebudu dělat výjimku).

A přesně tento přístup mi na tom dost vadí. Celkové mé zklamání asi hlavně pramení z toho, že jsem čekal, že když už tvůrci seriál salámují (teď se omlouvám za svou neznalost, ale opravili už od první sezóny tu šablonu běhu AJ, kdy jí chybí pihy nebo ne?).

Jak říkáš, dal jsi filmu 3 z pěti. To není moc slušný výsledek, na to, jaký je (nebo spíš byl) seriál a že to je počin do kin. Přímo na DVD by to zřejmě bylo o ničem jiném.


Pokud Vás nebaví číst hate/kritiku, tak prosím (a hlavně tedy Xeeleeho) si následující spoiler vůbe neotevírat (a zvlášť, pokud vám vadí pár mini spoilerů a film jste ještě neviděli).

Dodatek k proskleným dveřím: myslím, že by šlo celkem snadno statisticky dokázat, že valná většina lidí do skleněných dveří nikdy nevrazila (dělal jsem dotazník ve svém okolí: nikdo nezná nikoho, kdo by tak udělal, ani o tom neslyšel - mimo televize), takže šance, že se to stane zrovna ve vaší přítomnosti, je docela dost malá (a nemyslím si, že jde o štěstí. Sám jsem tak dost často nesoustředěný, že mi úplně vypadne z paměti, že jsem zrovna jel 5 minut nějakou obcí, prostě výpadek - že jsem nikoho nepřejel, to asi buď dokonalý reflex a nebo zázrak). Nadto si myslím, že Twilight je poslední tvor na světě, kterému by se to mělo stát. Konec konců, to, že si ji Celestia zvolila jako další princeznu, jistě neudělala pro její "kvality" jako je roztěkanost, nepředvídatelnost, nepřizpůsobivost. Jinak potěš Equstrii Pinkiesmile Další, co mi z těch pár ukázek vadí (viz. tanec na všech čtyřech), že se zde používá koncept "co nevidí diváci, to nevidí ani hlavní postava, natož někdo, kdo stojí okolo ní".

Zatím nehodnotím celý film, pokud to tak náhodou vypadá (a když už ano, tak jen na základě trailerů a obecného dojmu - ty by měly sloužit k nalákání diváků do kin, pokud je mi známo; nebo na základě názorů ostatních - i jinde je běžné, že lidé sbírají reference na filmy, auta nebo stavební firmy, a to i v případě, že osobní zkušenost pak bývá často jiná). Vy jste mi říkali, že subjektivně hodnotím film špatně, ačkoliv jsem ho neviděl (což je jistě pravda, že bych si ho měl nejdříve pustit celý, alespoň by se míra subjektivity zmírnila), já však (a ukažte mi, že plným neprávem) kritizuji jednu scénu, na kterou jsem (více méně náhodou) narazil. Kritika, který vejde do restaurace, také nebude zajímat, že jídlo, které si vybral, je zrovna to, které kuchař zrovna dvakrát neumí a nebo se jen blbě vyspal (je pravda, že vyjíst dva dny po sobě celou hospodu se se shlédnutím hodinovém snímku srovnat nedá, ale jako příklad by to mělo stačit). Dobrý film by si neměl dovolit takovéto výstřelky v kvalitě provedení. Jenže pokud je film konzistentní, a toto je vzorek kvality, prostě mám ten pocit, že pokud chtějí autoři MLP udržet sestupnou tendenci kvality, neměli by s tím chodit do kin, a mohli udělat trojepizodu v seriálu. Efekt na reklamu by byl tentýž, rodiče by alespoň nemuseli utrácet zbytečně peníze za lístky, a samotní tvůrci by nemuseli odkládat čtvrtou řadu seriálu. A že by tam vadil spin off? No bože, nebyl by první ani poslední. Je pravda, že pokud to je jeden díl v seriálu (např. Lilo&Stitch měla "hosty" z Kim Possible), dá se to zkousnout v případě průměrné kvality (spousta dílů LS také nebyla zrovna úžasná), ale pokud to je X čísel po sobě (teď poslední Sonic s Megamanem), leze to krkem.. Proč vlastně šlo MLP do kin? Čím se liší od seriálu, aby si zasloužilo peníze navíc? Že tam má víc triků a vylepšené intro? Sorry folks, ale tohle se bere jako za blamáž už od doby, kdy první počítačové hry pod 3dfx používali karty jen pro duhová světýlka a první CD-ROM tituly velkou kapacitu jen na to, aby obsah disketové verze namluvil pro debily, co neumí číst, nějaký člen týmu.

Že by to nabouralo canon? Jako by se tak už nestalo. Uvidíme, jak bude pokračovat S4. Pokud bude Twilight dělat, jako že nic, tak to bude dost nesmyslnné i tak.

další SPOILER (pro menšinu):
Rýpnutí na závěr: pokud mám věřit Wiki, že Sunset Shimmer utekla do světa lidí, kde nějakou dobu žila, tak další epický fail v logice: nejen, že korunka elementu harmonie je totálně nestřežená (ale co taky čekat, asi to Celestie vzdala, když ani její super trezor neodolal Discordovi, tak třeba chtěla zkusit klasickou matraci; asi si vzali příklad z naší republiky, kde také přenáší kufřík s tajnými informacemi kdejaká uklízečka nebo končí odložený na ulici - já tedy nevím jak občané Equestrie, ale slyšet, že si pro atomovou bombu může přijít prakticky kdejaký blbec, asi bych neměl klidné spaní), ale také portál do světa lidí je vlastně jen tak bez dozoru. Alespoň pokud jde o tu část v Equestrii. Teď budu spekulovat, protože nevím, zda se musí nějak aktivovat, ale pokud ne, jaká je pravděpodobnost, že se o podstavec sochy před školou nikdo nikdy neopře náhodou??? A pokud je portál známý už dost dlouho, vážně nikoho nenapadlo se tam podívat? A pokud ano, opět tu máme princeznu Trolestii, která si z Twilight udělala dobrý den, protože jí neřekla, jak se má na druhé straně chovat? Jestli Celestie opět provádí test, zda je Twilight hodna svého úvala (ukradli nám taktickou zbraň na ochranu, ale pošleme tam jen jednoho maníka, ten to určitě zvládne.. a když ne? Zvládne, je to ve scénáři. A aby to bylo pro diváky zkousnutelnější, věnujeme vysvětlení zákazu připojení ostatních členů týmu celých 5 vteřin).

Prostě mi promiňte, že jsem si před filmem, který má v názvu My Little Pony nesedl na prkenici. Nejsem hledač chyb typu "Gandalf nosí tenisky", ale pokud mi ze dvou tří scén z filmu vyjdou po kratším uvažování totální bláboly, co mám čekat od zbytku filmu? Pokud mi říkáte, že v tom nemám hledat logiku, tak jestli film ukazuje jakým směrem se bude ubírat seriál (a nevěřím, že by to na tvůrcích nezanechalo stopy), tak si opravdu nepřeji další Looney Toons nebo Oggy a škodíci. Takže se mám prostě jen smát nelogickým situacím a narážkám pro bronies, j? Chjo, a já myslel, že na sledování poníků s vypnutým mozkem tu máme G3 Pinkiesmile Pokud si nové MLP hraje na něco lepšího, chce to důkaz místo slibů. "Bůh odpouští, já ne" Ajsmug Autoři se možná snaží, ale jak říkal pan Polreich "snaha nikoho nezajímá, jenom výsledek".

A o jakém hate se prosím zmiňuješ? Je možná, že se můj přístup k MLP/bronies obecně změnil (doba hájení skončila), ale i když je má kritika ostřejší, nejsem snad až tak nenávistný aniž bych k tomu neměl relativně objektivní důvody (chápu, že někomu nelogicky zpracovaná scéna nepřipadá dost špatná k tomu, aby přestal milovat MLP na 120%, ale bohužel to není první případ - prostě jen čekám, že když něco beží už 3 roky, že se to bude alespoň v něčem zlepšovat).


RE: Equestria Girls - Xeelee - 08.07.2013

Vzdávám to.

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080521091451AA4Rxeb


RE: Equestria Girls - TakeruDavis - 08.07.2013

(02.07.2013, 22:17)Dreit Napsal(a): Mimochodem Twilight při návratu do Crystal Empire strašně roztomile stojí na zadních Twilightsmile
indeed, ten moment jsem si okamžitě zamiloval

(02.07.2013, 23:28)Xeelee Napsal(a): Ještě že to neviděla Lyra Rainbowlaugh. Ta až se o tom dozví...
Hehe, vsadim se z toho vyklube fanfic fuel Rainbowlaugh

(03.07.2013, 20:53)lightdesh Napsal(a): Transformace.. proč ne? Rainbowlaugh hned a navždy. Rainbowlaugh
Já to říkám furt. Dejte mi portál a ja skrz něj skočim Rainbowlaugh

(05.07.2013, 22:37)Azuliana Napsal(a): Jak říká Dreit, vtip potřebuje mít jistou délku a poté drobnou pauzu, aby vyzněl. Krásně o tom mluvil Nostalgia Critic v jednom svém "making of..." videu, že teď dělá po vtipech kraťoulinké pauzy, aby vtip vyzněl, že je předtím nedělal a že některé věci pak neměly ten správný říz.
Áá, další odběratel NC. Pinkiesmile

(08.07.2013, 04:43)Xeelee Napsal(a): Martine, Martine... To OT rejpnutí kvůli přednášce je vážně ubohý. Máš to zapotřebí?
Vzhledem k tomu, že i já bych rád příští rok zkusil přednášet a je možné, že i já bych mohl mít podobný problém, tak s tebou musím soucítit Unsuresweetie