Bronies.cz
Equestria Girls - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: My Little Pony (https://bronies.cz/Forum-My-Little-Pony)
+--- Fórum: Equestria Girls (https://bronies.cz/Forum-Equestria-Girls)
+--- Téma: Equestria Girls (/Vlakno-Equestria-Girls)



RE: Equestria Girls - da old horse - 05.03.2013

(04.03.2013, 04:38)Gris Napsal(a):
(02.03.2013, 18:57)Grunt Napsal(a): [quote='Gris' pid='121411' dateline='1362203831']
Neodsuzoval bych seriál kvůli formě, kvalitní poselství to může mít i bez poníků.

Těch, co se jim nelíbí tenhle možný styl EqG bych se rád zeptal, co by si mysleli o stylu MLP, kdyby neviděli ani jeden díl, popř. co si o tom mysleli předtím, než se na to začali koukat. Jasně, tohle není žádné terno, ale to nejsou ani velice stylizovaní poníci od Lauren Faust.

Mne sa poníky zapáčili hneď keď som ich uvidel, predtým so o seriáli vôbec nepočul. No brázky EG ma vôbec nezaujali.


RE: Equestria Girls - harodd - 05.03.2013

Monster High je odvozenina od japonských manga/anime sérií, v níž "roztomilé dívčí obludky" (démonky, upírky, sukuby /ta v MH chybí!/a jiné sexy potvory) chodí na školu pro obludy a řeší přitom "lidské" problémy spjaté se školním životem. V Japonsku existuje na dané téma více samostatných titulů zahrnujících jak školy pouze pro monstra ve světě démonů, tak i pozemské školy s většinou lidských žáků, mezi něž jsou menšinové příšerky (přeměněné/maskované) v lidské podobě namíchány. Žánrově jde jak o dívčí, tak i o chlapecké čtení, + včetně poměrně erotických variací. Dost lidí to má rádo...

Netřeba hned říkat, že když je MH kýč, jsou EG od kýče odvozené (i když tak hlavní zooantropomorfní hrdinky na posledním obrázku vypadají) ... V každém případě to má hlavně prodávat panenky, ale to měl FiM také : )


RE: Equestria Girls - Ondrahub - 06.03.2013

Od té doby co se nedávno vydal oficiální "art", tak už tomu tolik nevěřím a mé očekávání jsou menší (ne že by předtím byly nějak výrazně velké). Předtím to vypadalo lehce divně, teď to vypadá příšerně Rainbowlaugh

Šanci tomu nicméně dám tak jako tak, třeba to nebude katastrofa.


RE: Equestria Girls - Grunt - 09.03.2013

(05.03.2013, 23:00)harodd Napsal(a): Netřeba hned říkat, že když je MH kýč, jsou EG od kýče odvozené (i když tak hlavní zooantropomorfní hrdinky na posledním obrázku vypadají) ...

Já teda překonal svou prvotní nechuť a názor že jde o dětskou kopii Jersey Shore¹ řízlou Britney Spears a Bravo Girl (protože jde) a podíval jsem na tu krátkou sérii web-episod počínaje New Ghoul @ School. A není to až zas tak úplně příšerné. Nebo ať teda udělám nějaké malé shrnutí:
  • Animace dobrá (na CGI verzi jsem se nedíval, to bych bez nějaké drogy pravděpodobně nedal), voice-acting též dobrý (dubbing, až ne tak překvapivě, lepší než v případě MLP:FiM), hodně dobrá práce s jazykem (po lingvistické stránce samozřemě; jo a chvilku mi trvalo než mi docvakalo, že „Ghoul“ je dysfemismus pro „Girl“), po těchhle stránkách není co vytknout
  • Hudba – no to už je jiné. Elektronická hudba se mi líbí, takže v tom nemám problém. Jenže u Hasbra na rozdíl od Mattelu jde vidět, že tam dělá Daniel Ingram. Pro každou scénu vymýšlí sice krátký, ale jinak originální a dobře provedený kousek (stejně jako třeba John M. Keane pro CSI). Tohle u Mattelu neplatí. Mají jakousi znělku, no posuďte sami:

    a tu snad cpou úplně všude. I do scén kam se jednoznačně nehodí. Prostě vše pro promotion. A že to zní a vypadá jako klip od rádoby Britney Spears či parodie na Jersey Shore? On to totiž dělá ten samý člověk co to dělá i pro ně. No facehoof. „Catchy“, ale bohužel zcela záměrně dopředu vykalkulované. A to není nikdy dobré. Jinak hudba v pozadí není až tak špatná. Dokonce se mi zdálo, že jsem zaslechl Pink nebo co.
  • U MLP Lauren mluvila o čemsi jako E/I, čímž musí skripty ještě před samotnou animací projít a přizpůsobit se kvůli nějaké komplianci. Vzhledem k tomu, že se to nevysílá v televizi nejde u Monster High™ říct jestli nějakou úpravou skripty prochází aby to vůbec mělo nějaké morální ponaučení, ale podle mého názoru nějaký mechanismus musí být i u Mattelu. Nejsou to vyloženě dopisy pr. Celestii, ale trošku je to vidět. Za což dávám male bezvýznamné plus. Protože věřím, že kdyby tohle neplatilo tak v rukách Mattelu by se to zvrhlo v nechutnou propagaci nacismu a fašismu pro nejmenší.
  • Ten plot, no prostě hrůza. Klasická „Americká střední“, subkategorie „Mean girls“. Tzn. „sociální problémy“ především se začleněním se do stáda (na asociálnost je nahlíženo jako na smrt, na Derp se radši ani neptejte), rtěnky, botičky, cheerleading, dates, klucibasketbalisti, cheerfear-leading camp, Justin Biter vs Jonas Brothers, na které Brávíčko měla být ten časopis parodie se radši ani neptám. Na jedné straně oceňuju snahu o využití „nových technologií“, no na druhou stranu ta představa, že s dostatečným počtem hitů na YouTube je možné vyřešit libovolný problém včetně globálního oteplování a hladu v sub-saharských oblastech je prostě…no řekněme, že Matematiku mám rád a asi by se měla vyučovat víc než hodiny freakonomie, konkrétně marketingu a obligátního „How to go viral“. Já si střední též prošel a na jedinou položku z celého výčtu jsem na ní nenarazil. Nechápu proč pre-pubertální holky vyučovat v tom, že zrovna takhle se to dělá.
  • No a s předchozím bodem souvisí i tento další a asi hlavní: Stereotypy. Příšerné stereotypy a všude. K tomu jde říct snad jediné:

    Ani si nedovedete představit jak je v tomhle směru MLP:FiM revoluční a že děvčata z Ekvestrie nemusí řešit kraviny typu „co na sebe“, odstín rtěnky, „čím debilnější podpatek, tím coolvější“ atd. Ty lodičky, ty jsou fakt dobré tak na kopačku a zapíchnutí někomu do zadku. Po týdnu nošení něčeho takového bude kdokoliv vypadat přesně jako Ghoulia Yelps (teda v případě, že sebou dřív dost brutálně neřízne a neposvačí beton z chodníku). Která mi mimochodem, i přes dosti očividnou snahu autorů, z celé té skupiny přijde nejsympatičtější (ty brýlečky jsou prostě parádní; Cleo bych těm fáškama co je ovázaná asi nejradši udusil). Jestli něco podobného zamýšlí Hasbro i s EqG no tak potěš buh. A můžete hádat klidně 4× koho takový bullshit ovlivní nejvíc:

    Dle mého názoru by potřebovala celá frančíza Monster High™ razantně zbronifikovat. Pak by to nemuselo být až tak špatné.
  • Ještě by se našlo pár nevýznamných drobností co bych mohl vytknout a nebo naopak pochválit (jako mírně lepší zvolený distribuční model Mattelu oproti Hasbru), ale tím už nebudu otravovat.

(05.03.2013, 23:00)harodd Napsal(a): Monster High je odvozenina od japonských manga/anime sérií, v níž "roztomilé dívčí obludky" (démonky, upírky, sukuby /ta v MH chybí!/a jiné sexy potvory) chodí na školu pro obludy a řeší přitom "lidské" problémy spjaté se školním životem. V Japonsku existuje na dané téma více samostatných titulů zahrnujících jak školy pouze pro monstra ve světě démonů, tak i pozemské školy s většinou lidských žáků, mezi něž jsou menšinové příšerky (přeměněné/maskované) v lidské podobě namíchány. Žánrově jde jak o dívčí, tak i o chlapecké čtení, + včetně poměrně erotických variací. Dost lidí to má rádo...

Máš nějaký link ať mám s čím srovnat? Zrovna ležím doma v horečkách, třeba se překonám a mrknu na víc než jeden díl MH a bylo by zajímavé to s něčím porovnat.


RE: Equestria Girls - harodd - 09.03.2013

Jedná se např. o mangu a anime seriál Rosario+vampire. Určeno pro nedívčí čtenáře/publikum a dosti populární. Hlavní plot (vedle hlavního lidského hrdiny) jsou upírka, sukuba, čarodějnice (zde ji považují za druh monstra, respektive polo -monstrum) a ledová démonka, které se v mnohém se chovají jako dívky na střední a řeší obdobné problémy /což může vadit, nicméně nefintí se.. : ))/. I když také zachraňují svět... /třebaže pro sebe : )/ věkové omezení 13+

Nebo třeba Manga Vampire cheerleaders. Skáčou a koušou. Řeší problémy dívek upírským způsobem a jsou pěkně zvrhlé... 16+ věkové omezení.

Manga Youkai Gakuenki o základce pro obludky (též pro starší čtenáře...)

Mohu dodat i odkazy na další.

Humanizované ušaté a křídlaté mane 6 fanoušky zmíněných seriálů asi nepřetáhnou .... Otázka ale je, zda je nechají chodit někam na školu(A pokud ano, tak jestli bude pro lidi, či pro "monster".S těmi křídly a ušisky by těžko jinak zapadly) .... Tedy jestli budou jediné "monster girl" v lidském světě. .


RE: Equestria Girls - Grunt - 09.03.2013

Well, thanks mate. Zní to zajímavě. Určitě aspoň na jedno z toho mrknu.


RE: Equestria Girls - Discordian - 09.03.2013

Twilightsmile




RE: Equestria Girls - Grunt - 09.03.2013

Tohle je právě ten poslední bod. Tohle má Mattel o hodně líp vyřešené než Hasbro, pravděpodobně protože má u nás pobočku. Kanál má na YouTube i český, dabing je kompletní, včetně překladů takových drobností jako je právě Fright Song nebo textová data. Ale má to i svoje nevýhody samozřejmě.


RE: Equestria Girls - harodd - 09.03.2013

Dané téma našlo odraz na západě nejen v MH. Viz http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/AllGhoulsSchool

Žadný div, že i Hasbro se chce také zapojit se svými modifikovanými populárními hrdinkami.

Ty tři příklady , které jsem uvedl, by měly být dostupné na internetu, ten druhý dokonce na stránkách vydavatele.


RE: Equestria Girls - Gris - 11.03.2013

Je možné, že Spike bude pes.
http://www.equestriadaily.com/2013/03/rumor-spike-dog-in-equestria-girls.html