Bronies.cz
Sbírka pro Lampičku - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Ostatní (https://bronies.cz/Forum-Ostatni)
+--- Téma: Sbírka pro Lampičku (/Vlakno-Sbirka-pro-Lampicku)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


RE: Sbírka pro Lampičku - Aidrien Assagir - 29.12.2013

Tři stovky sem, tři stovky tam a je z toho 5000. To už je trestný čin krádeže.


RE: Sbírka pro Lampičku - Dex - 29.12.2013

Discordian: Ano, proto to nazývám "hodně blbou souhrou náhod" Pinkiesmile
Desolator: A zkoušel to už někdo IRL? (Já bych to zkusit mohl)


RE: Sbírka pro Lampičku - Rainboom - 29.12.2013

http://bronies.cz/Vlakno-Novy-start-v-Praze?page=1
Možno tu nemám čo kecať keď som nič neprispel... no ten link môže niečo objasniť, ak nie to, tak je tam aspoň nejaký kontakt


RE: Sbírka pro Lampičku - Xeelee - 29.12.2013

(28.12.2013, 14:05)Dex Napsal(a): Ačkoliv s tímhle threadem nemám vůbec nic společného tak jsem si dal tu práci a přečetl posledních 10 stránek. Z toho co jsem pochopil jsem jasně pro variantu varovat ho před trestním oznámením a pokud pořád nebude reagovat tak ho ještě zkusit kontaktovat IRL (třeba je to jenom hodně blbá souhra náhod...).

Kdysi sem se s ním o tom bavil na srazu v čajovně. Strašně dlouho se vymlouval na to, že s jeho studentským účtem nemůže odeslat tak vysoký částky. Řešení? Vyber je a přines mi je. Nedokázal sem ho k tomu dokopat. BTW v čajovně se zdál naprosto v pohodě.

(28.12.2013, 21:50)Aidrien Assagir Napsal(a): [align=justify]Omlouvám se, že se do toho míchám, ale pokud někdo zná jeho údaje (postačí jméno a datum narození), mělo by se sepsat varování, že pokud se to nebude do určité doby řešit, pak vše oznámíte na Policii ČR.

Jméno i datum narození má na FB. Pan Veselý, ročník 95.
-----
Citace:Ahoj Sarethe,
jestli si chceš hrát na pštrosa... Když to nejde po dobrém, tak to půjde po zlém. Vybraná částka přesáhla 5 000 Kč, takže to cos udělal už není přestupek, ale trestný čin. Uděláme to takhle. Jestli peníze nemáš, tak se můžeme domluvit na splácení. Dejme tomu 1 000 Kč měsíčně? Do 15. ledna nám nějak důvěryhodně vysvětlíš co se stalo s penězma a proč nám je nemůžeš vrátit, pokud je nemáš. Pokud se tak nestane, tak se na bronies.cz objeví vzor trestního oznámení, který podáme do konce ledna. A jestli myslíš, že to nějak okecáš, tak příští vzor bude předžalobní upomínka (kvůli uznání nákladů) a vzor žaloby na zaplacení. Při takhle malejch částkách bys měl počítat s tím, že jen na nákladech řízení bude k úhradě několikanásobek, takže např. místo 200 Kč můžeš nakonec zaplatit v exekuci kolem 15 000 Kč. A při cca dvaceti lidech co poslali peníze... Trvalo to dlouho, ale bronies už začínaj bejt vážně nasraní.

Odesláno na FB. Z tohodle už asi nebude moc Veselý.


RE: Sbírka pro Lampičku - Discordian - 29.12.2013

*zíííív* Radši si ale veškeré info co o něm máš, někam ulož, aby se nepokusil všechno z netu smazat a zmizet Raritywink


RE: Sbírka pro Lampičku - May - 29.12.2013

(29.12.2013, 03:58)Rainboom Napsal(a): http://bronies.cz/Vlakno-Novy-start-v-Praze?page=1
Možno tu nemám čo kecať keď som nič neprispel... no ten link môže niečo objasniť, ak nie to, tak je tam aspoň nejaký kontakt

Mno.. o tomhle většina lidí ví a asi by mu většina z nich hlavu neutrhla, kdyby se zachoval jako chlap a řekl něco v duchu: "Lidi, sáhl jsem na ty peníze, ale začnu to splácet z brigád, byť to ze začátku bude třeba jen po pár stovkách".

Povídačky o nemožnosti dostat se na účet atd. však těžko může někdo brát vážně (pokud nedoloží, že mu na účet skočil exekutor, kvůli nějakému jinému "hříšku")...

Pokud má někdo s ním možnost promluvit v RL, tak ať to udělá, protože trpělivost došla... ne kvůli penězům, ale kvůli jeho přístupu...


RE: Sbírka pro Lampičku - Aidrien Assagir - 30.12.2013

Pokud byste mu chtěli skutečně zavařit, podejte trestní oznámení někde jinde, tzn. mimo jeho bydliště. Není problém to podat třeba tady v Ostravě. Zajímalo by mě, jak by ho potom naháněli a věřím tomu, že by si ho pozvali.
15.1. s tím, že se to podá do konce ledna, se mi zdá trochu pozdě. Týden. Ne víc.



RE: Sbírka pro Lampičku - Jamis - 30.12.2013

Nemyslím si, že primárním účelem by mělo být Sarethovi zavařit, ale přimět ho k tomu, aby peníze vrátil a začal s námi komunikovat (i když mi v tomhle taky uvízly nějaké peníze, tak jejich navrácení nepodmiňuju nějakou pomstou).

Což nemá být něčí obhajoba - jen bych nerad, aby se tenhle thread zvrhnul v "kdo ho najde první, ať mu dá ránu i za mě". Přesně jak píše May - kdyby se zachoval jako chlap a postavil se k tomu čelem, bude to vypadat jinak - jde hlavně o přístup.


RE: Sbírka pro Lampičku - Mr.Desolator - 30.12.2013

Vrátit peníze - samozřejmě. Ale IMO by dotyčný nějakou lekci potřeboval, aby na to po nějakou dobu nazapomněl. Ono každá mince má 2 strany a ano, mohl se dostat do festovního životního srabu, ale taky tohle celé mohl plánovat už od začátku...


RE: Sbírka pro Lampičku - Frolda - 30.12.2013

Nemyslím si, že by to plánoval od začátku. Spíš to byla spontánní akce, kdy chtěl pomoct, pak se něco nevyvedlo a on teď doufá, že se na to zapomene.

Witchhuntu už tu bylo dost, od této chvíle už podobné příspěvky s pomstou nebudou trpěny. Dovolené jsou pouze informace případně domluva na tom trestním oznámení nebo jiné informace, které by to vše mohly ovlivnit.