Bronies.cz
Úterní srazy Praha – lokace se mění - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Srazy (https://bronies.cz/Forum-Srazy)
+--- Fórum: Srazy v ČR/SR (https://bronies.cz/Forum-Srazy-v-CR-SR)
+--- Téma: Úterní srazy Praha – lokace se mění (/Vlakno-Uterni-srazy-Praha-%E2%80%93-lokace-se-meni)



RE: Úterní srazy Praha – aktuálně hospoda Krok Zpět nebo Vyšehrad - Fang - 07.01.2015

Flutterryay no takhle blízko? Mi děláte radost, dojim večeři a po půl sem tam.


RE: Úterní srazy Praha – aktuálně hospoda Krok Zpět nebo Vyšehrad - Iluzon - 07.01.2015

Taky se na vás dorazím podívat.


RE: Úterní srazy Praha – aktuálně hospoda Krok Zpět nebo Vyšehrad - KRAJKHOUR - 07.01.2015

Nevím. Asi za půl hodiny jsem tam.

Dnešní sraz by měl být spíš v samostatném vlákně nebo v náhodných srazech.


RE: Úterní srazy Praha – aktuálně hospoda Krok Zpět nebo Vyšehrad - Jamis - 07.01.2015

Je to uterni sraz Praga - zmenim nazev threadu az budu doma


RE: Úterní srazy Praha – aktuálně hospoda Krok Zpět nebo Vyšehrad - KRAJKHOUR - 07.01.2015

Tož zbývá otázkou jety budou tyhle úterní středeční srazy pravidelné.


RE: Úterní srazy Praha – aktuálně hospoda Krok Zpět nebo Vyšehrad - Melgarh - 08.01.2015

Je zbytecne se o tom dohadovat Krajku, pokud to bylo Ad-Hoc, tak to bylo ad-hoc, mozna ve spatnem vlakne ale to je jedno, hlavne ze se lidi sesli. Delat kvuli tomu webovou stranku a kickstarter se fakt nemusi Raritywink


RE: Úterní srazy Praha – aktuálně hospoda Krok Zpět nebo Vyšehrad - Jamis - 08.01.2015

Spíš bych se zabýval otázkou, proč na tyhle srazy přestala chodit většina dřívějších účastníků - respektive proč se srazy začaly dělat méně veřejné (což je pro potenciální nové účastníky škoda).

Pro ty, kteří se v tom nechtějí šťourat hlouběji, shrnutí: někteří lidé svým chováním vytvářeli nepříjemnou atmosféru, což po únavném a dlouhém dni v práci či škole nebylo příjemné. Srazy nebyly na pohodu, ale občas k naštvání. Takže bylo jen otázkou času, než se ty nepříjemné jevy začnou obcházet (tzn. udělá se sraz někde jinde a řekne se jen vybraným lidem) - no a stalo se. Nedivím se. Twilightoops

Je fakt, že jeden z jevů, který veřejné srazy provází, je skutečnost, že někteří z účastníků nejsou zběhlí v sociální komunikaci anžto jsou bronies často první skupina lidí, která je apriori nevylučuje, přijme mezi sebe - znáte to: vyloučení z kolektivu z různých důvodů (ať už vlastní rozhodnutí či nikoliv). Znám to sám moc dobře, protože jsem až do nástupu na VŠ byl zakřiknutý introvert a outsider všech kolektivů, které jsem potkal Twilightsmile takže mi to, co se děje, není lhostejné.

Známe se nejen z fóra, ale i z IRL a podle mě je načase si konečně říct, co nás štve - věřím, že většina těch, kterých se to týká na to dovedou rozumně reagovat. Ptal jsem se na to několik z těch, kteří přestali častěji chodit na srazy. Výsledek najdete ve spoileru - zmiňuje konkrétní lidi a důvody. Klidně přidejte další ve stejném duchu, mou osobu nevyjímaje (a ano, všem zmíněným jsem o tomtéž už řekl i osobně):

Začnu u sebe - moc povídám a často si neuvědomuju, že nedávám prostor ostatním. Ano, vím to o sobě a byť jsem kamarády občas žádal o to, že když budu moc kecat, ať mě někdo zastaví, tak se tak snad stalo jen jednou. Občas to zkouším sám, ale často zapomenu. Včera na srazu jsem se snažil od jisté chvíle zapojovat co nejmíň a po chvíli ticha se ostatní rozpovídali Flutterryay budu se o to snažit i nadále.

Krajkhour: bylo to s tebou občas hodně těžké, protože jsi moc často dělal hloupé věci (ač třeba díky CCG víme, že hloupý nejsi) a ty překlepy na fóru, kterými jsi proslul tomu nepřidaly. Pro hodně lidí to bylo těžké, protože přemýšlet nad tím, co říkáš a děláš, aby to dávalo smysl, bylo často o zdravý rozum. Udělal jsi v tomhle směru velký pokrok - klobouk dolů, určitě nepřestávej, ještě máš dost před sebou. Teď půjde jen o to, aby tenhle pokrok viděli i ostatní, což nejspíš bude chtít čas a netlačit tolik na pilu.

Iluzon: u bronies netřeba bojovat za místo v kolektivu jako jinde Pinkiesmile jsi často neřízená střela, která vedena dobrými úmysly napáchá víc škody, než užitku. I u tebe je vidět velký pokrok k lepšímu, keep up the good work! Když k někomu mluvíš, není potřeba nasazovat nejvyšší hlasitost - lidé slyší a naslouchají i když nemluvíš nahlas a klidněji.

Hellwalker: vím, chápu - u tebe je kombinace osobnosti, vzhledu a tónu hlasu taková, že se od prvního slova spousta lidí obává, že je v příští minutě jednou ranou zabiješ. Když k tomu přidáš, že tvůj oblíbený charakter je Terminátor, tak to dává ještě větší smysl. Všiml sis, že když začneš mluvit, tak spousta lidí okolo kouká do stolu a nic neříká? Upřímně nevím co ti poradit - jsem totiž z úplně opačného konce spektra a byť z mnoha důvodů dovedu od toho všeho částečně odhlédnout, je těžké všechny ty jevy ignorovat, protože vzbuzují - řečeno bez obalu - zvířecí pud sebezáchovy na úrovni "bojuj nebo uteč".

Frolda: tebe asi nejvíc poznamenala moderátorská aféra - víš to sám. Nicméně myslím, žes podobnou zkušenost potřeboval a něco sis z toho odnesl (aka není třeba se prosazovat za každou cenu a nic není černobílé). Pro mě je to jiné než pro ostatní - já s tebou problém nemám, spíš u mnoha lidí přetrvala ta pachuť a holt potřebují ty pozitivní zkušenosti s tvou osobou, aby ta pachuť zmizela.

(napadají mě i další, ale první to má vědět dotyčný sám)

Berte to jako feedback - no hard feelings. Prostě si myslím, že byste to měli vědět, protože když tohle nikde nezazní a věci se nezmění, srazy lepší nebudou (zdravím DaveLa).


RE: Úterní srazy Praha – aktuálně hospoda Krok Zpět nebo Vyšehrad - Iluzon - 08.01.2015

Tak nejdřív k tobě:
Věc se má tak, že všichni víme, že hodně mluvíš. Ale ty jednoduše mluvíš poutavě. Moc poutavě. A i když někdo některou tvou story slyší vícekrát, nikdy neví, jestli ji už slyšeli i ti ostatní u stolu, a tak je o tvé zážitky nechce obrat. A aspoň pro mně osobně nejsou chvíle ticha bez konverzace něčim prázdným, naopak, možnost se chvíli nadechnout a užít si atmosféry setkání s přáteli má taky svoje kouzlo.
A teď já:
Yep, neřízená, s tím jsem měl vždycky problém. Věc se má tak - zvládám se uřídit sám? Snažím se o to, ale zvlášť ve chvílích, kdy se pro něco nadchnu (což je pro mně skoro furt) se měním v buldozer. A naopak když jsem sám a mám něco dělat, tak mi zatáhne ruční brzda a často neudělám nic (nebo jenom titěrnou část) z toho, pro co se vždy nadchnu. Proto prosím ty, u kterých vím, že jim na mně záleží, aby mi s tím řízením trochu pomohli.
A to, že jsem hlasitý, mi už dlouho nikdo neřekl. Zas jsem na to zapomněl. Jednu dobu jsem si na to dával pozor, ale holt je to zvyk. Zkusím se ztišit.



RE: Úterní srazy Praha – aktuálně hospoda Krok Zpět nebo Vyšehrad - Jamis - 08.01.2015

(07.01.2015, 19:03)KRAJKHOUR Napsal(a): Dnešní sraz by měl být spíš v samostatném vlákně nebo v náhodných srazech.

(07.01.2015, 19:12)Jamis Napsal(a): Je to uterni sraz Praga - zmenim nazev threadu az budu doma

Ah... moje chyba Facehoof neuvědomil jsem si včera, že už je středa (první týden v práci po Novém roce je holt hektický, že už nepočítám dny).


RE: Úterní srazy Praha – aktuálně hospoda Krok Zpět nebo Vyšehrad - Frolda - 09.01.2015

@Jamis; Ta "definice" mé pověsti, je pravdivá. Nicméně musím podotknout, že na pravidelných srazech jsem 2 měsíce nebyl. Změnil jsem se, chápu, že to nelze změnit za den, ale udělal jsem už dost vstřícných kroků. Jistě pochopis, že mi neni příjemné, když mě někteří použijí jako výmluvu proč nejít na sraz a svaluji tak na me vinu za vlastní neschopnost. (chápu, že jsi jen předal zpětnou vazbu, ale chtěl bych zdůraznit, ze mě to docela urazilo Twilightoops )