Bronies.cz
Co říká na MLP vaše rodina? - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: O Vás (https://bronies.cz/Forum-O-Vas)
+--- Fórum: My Little Pony a Vy (https://bronies.cz/Forum-My-Little-Pony-a-Vy)
+--- Téma: Co říká na MLP vaše rodina? (/Vlakno-Co-rika-na-MLP-vase-rodina)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49


RE: Co říká na MLP vaše rodina? - czAdamV - 11.05.2013

Co? Já se přece dívám na ten druhý monitor a učím se do školy Rainbowlaugh


RE: Co říká na MLP vaše rodina? - Fun1k - 11.05.2013

(11.05.2013, 15:53)madA12345 Napsal(a): Jestli má někdo monitor navíc, není nic jednodužšího, než udělat tohle a doufat, že rodiče nejsou moc zběhlí ve fyzice Rainbowlaugh

Počkat... to opravdu funguje? Rainbowhuh


RE: Co říká na MLP vaše rodina? - czAdamV - 11.05.2013

Jsme už trochu mimo ale dobře...
LCD funguje tak, že na začátku každého subpixelu je světlo určité barvy (Červená, zelená nebo modrá). Je zde vrstva tekutých krystalů (sám pořádně nevím co to je a jak to funguje), které buď světlo propustí nebo ho polarizuje. Dále je tam polarizační filtr, který propustí pouze světlo s určitou polarizací (opačnou, než vzniká v tekutých krystalech). Pokud má být pixel zapnutý, propouští všechno světlo a to pak polarizačním filtrem projde. Pokud má být vypnutý, tak světlo polarizuje a to pak nemůže projít filtrem. Pokud filtr vyndáš a dáš ho do brýlí, tak monitor pouze mění polarizaci světla, kterou ale lidské oko nemůže zaznamenat. Pokud si ale nasadíš takto vytvořené brýle, projde přes ně jen to světlo, které je polarizované (a přenáší obraz). Výsledkem je to, že vidíš obraz, který by ostatní viděli pouze pokud by měly také polarizační brýle.

Více info: http://cs.wikipedia.org/wiki/Polarizační_filtr

Tl;dr Ano funguje to Twilightsmile

A mimochodem - toto není off-topic. Tento příspěvek si klade za cíl pomoci closet-bronies ve skrytí jejich záliby před svojí rodinou a reaguje na předchozí konverzaci na téma Co říká na MLP vaše rodina?. Ve spoileru je proto, aby nevadil ostatním, kteří o tyto informace nemají zájem.



RE: Co říká na MLP vaše rodina? - .Keira. - 11.05.2013

že je to dobrý


RE: Co říká na MLP vaše rodina? - Orion - 11.05.2013

.Keira.: Stručně, ale výstižně řečeno... Rainbowlaugh někdy si říkám, jaký mám obrovský štěstí, že můj bratr je brony... ale rodiče to nesnášej, no.


RE: Co říká na MLP vaše rodina? - Sam - 11.05.2013

(11.05.2013, 17:18)madA12345 Napsal(a): Jsme už trochu mimo ale dobře...
LCD funguje tak, že na začátku každého subpixelu je světlo určité barvy (Červená, zelená nebo modrá). Je zde vrstva tekutých krystalů (sám pořádně nevím co to je a jak to funguje), které buď světlo propustí nebo ho polarizuje. Dále je tam polarizační filtr, který propustí pouze světlo s určitou polarizací (opačnou, než vzniká v tekutých krystalech). Pokud má být pixel zapnutý, propouští všechno světlo a to pak polarizačním filtrem projde. Pokud má být vypnutý, tak světlo polarizuje a to pak nemůže projít filtrem. Pokud filtr vyndáš a dáš ho do brýlí, tak monitor pouze mění polarizaci světla, kterou ale lidské oko nemůže zaznamenat. Pokud si ale nasadíš takto vytvořené brýle, projde přes ně jen to světlo, které je polarizované (a přenáší obraz). Výsledkem je to, že vidíš obraz, který by ostatní viděli pouze pokud by měly také polarizační brýle.

Více info: http://cs.wikipedia.org/wiki/Polarizační_filtr

Tl;dr Ano funguje to Twilightsmile

A mimochodem - toto není off-topic. Tento příspěvek si klade za cíl pomoci closet-bronies ve skrytí jejich záliby před svojí rodinou a reaguje na předchozí konverzaci na téma Co říká na MLP vaše rodina?. Ve spoileru je proto, aby nevadil ostatním, kteří o tyto informace nemají zájem.
Čau teď jsem to dodělal a pro ostatní NEDĚLEJTE TO nefunguje to tak jak má Twilightoops musím být přímo u obrazu, aby jsem to viděl jinak je to rozmazané.


RE: Co říká na MLP vaše rodina? - Zagami - 11.05.2013

Tak mamce je to asi jedno, nějak se k tomu nevyjadřuje, babička sem tam něco špitne o tom, jak jsem měla MLP ráda jako malá (což si vůbec nepamatuju... vůbec! Twilightoops ), ale nejlíp to asi bere taťka, ten mě pravidelně informuje o MLP věcech který náhodně zahlídne v obchodě, sem tam poslechne něco od Tombstonea a celkově to bere jako fajn věc. I když dospělí chlapi v barevných parukách ho děsí. Rainbowlaugh (Mě někdy taky.)


RE: Co říká na MLP vaše rodina? - Fun1k - 11.05.2013

Sam:
Já si říkal, že tam bude nějaký takový háček, že je důvod, proč je to přídělané na obrazovce.
BTW ty sis zničil monitor?


RE: Co říká na MLP vaše rodina? - Sam - 11.05.2013

Jo Rainbowlaugh to nevadí stejně budu mít pravděpodobně nový tenhle je už docela starý a malý. Musel jsem teď tu folii přidělat na skleněnou desku a tu desku přilepit na monitor Rainbowlaugh


RE: Co říká na MLP vaše rodina? - czAdamV - 11.05.2013

Hmm, to je divný. Teoreticky by to mělo fungovat bez problémů. Možná to asi chtělo spíš polarizační brýle koupit než takhle vyrábět... SorryFluttershysad