Bronies.cz
Pegasister nebo (female) Brony? - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: O Vás (https://bronies.cz/Forum-O-Vas)
+--- Fórum: My Little Pony a Vy (https://bronies.cz/Forum-My-Little-Pony-a-Vy)
+--- Téma: Pegasister nebo (female) Brony? (/Vlakno-Pegasister-nebo-female-Brony)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Pegasister nebo (female) Brony? - Aya Yai - 19.03.2013

"Upřednostňujete raději označení pegasister nebo (female) brony?"

Některé tituly máme vrozené, některé se získávají s časem a zásluhami a některé máme tu čest volit si sami- je těžké vybrat do jaké kategorie by asi patřilo tohle téma, protože svým způsobem spadá do všech tří zároveň.
Ano, zajímá mě, který termín upřednostňujete a proč? Ajsmug

Například já se nerada nechávám označovat slovem pegasister.
Možná je to absurdní, ale přijde mi to svým způsobem rasistické. Přeci jenom jsou tu tři "rasy"- jednorožci, pegasové a earth ponies. A tímto způsobem je to jako hlásit se pouze ke skupině a ne k celku jako takovému... (Což sice dohromady s kontextem není tak hrozné, ale ve výsledku mi to přijde asi jako kdybych si říkala caucasister. Ehm.)
Chápu, že se slovo "sister" pořádně nedá sesmolit dohromady s ničím jiným než se slovem pegasus (How about unicorn and therefore unister? Rainbowlaugh), ale i tak pozbývám dostatečného množství feminismu, jež by mě přiměl k tomu, abych tento termín přijala za svůj...
Ale zajímá mě, co si o tom myslí i jiní lidé. Rainbowlaugh Protože jsem na netu narazila i na týpka, co si říkal pegasister, protože se mu to líbilo. x3 A proto se ptám: Upřednostňujete raději označení pegasister nebo (female) brony? Twilightsmile



RE: Pegasister nebo (female) Brony? - Blue Storm - 19.03.2013

Bylo by možná hezčí Ponysister Pinkiesmile


RE: Pegasister nebo (female) Brony? - kosay - 19.03.2013

Proste Brony. Brony je každá osoba sledujúca koníky ktorá nespadá do vekovej kategórie ktorej je seriál určený.


RE: Pegasister nebo (female) Brony? - RadlanJay - 19.03.2013

Být holka, tak rozhodně Brony. V médiích se tak prezentují fanoušci seriálu, takže není co řešit. Vymýšlet nové názvy v tom udělá jenom chaos pro neznalé. A navíc pegasister zní dost divně.


RE: Pegasister nebo (female) Brony? - Sissi - 19.03.2013

Já se ráda označuji za pegasister, i když mám radši jednorožce... Mě to zní hezky zvučně a brony se mi zdá prostě jen pro kluky...


RE: Pegasister nebo (female) Brony? - Azuliana - 19.03.2013

Mě se třeba pegasister jako slovo líbí víc, než female brony.
Navíc jsem tak byla titulována člověkem, který mě k poníkům dostal a až později jsem se dozvěděla, že je to strašně vážně téma mezi bronies.
Osobně zastávám názor, ať se každý tituluje, jak uzná za vhodné a osobně mě uráží, že bych měla být považována za něco méněcenného jen proto, že se mi nelíbí "oficiální" název.
Takže za mě pegasister. Deal with it.


RE: Pegasister nebo (female) Brony? - Moně - 19.03.2013

Pegasister nebo jen pegasis se mi zamlouvá. Brony je spíš pro kluka, ale když se řekne bronies, pochopím, že do toho spadají obě pohlaví.


RE: Pegasister nebo (female) Brony? - Azuliana - 19.03.2013

Asi tak.
Slovo "bronies" beru jako označení pro celý fandom, zatímco "brony" pro mě poukazuje na kluky.
Navíc brony jako derivát slov "brother" a "pony"... napíšu to na plnou hubu: ne, chlapci, opravdu mezi nohama p.nis nemám Pinkiehappy


RE: Pegasister nebo (female) Brony? - Nasut - 19.03.2013

Já tomu budu stejně vždycky všemu řikat brony Rainbowlaugh BTW proč neni v anketě možnost je mi to jedno - jak mi kdo řekne? Rainbowlaugh


RE: Pegasister nebo (female) Brony? - Broseph - 19.03.2013

Mě nevadí nic, jen je zvykem oslovovat typem "dámy a pánové". Takže to Pegasister bych použil v tomto případě Twilightsmile