Bronies.cz
The Road to Czequestria - dokument o vývoji CZ/SK brony srazů - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Video (https://bronies.cz/Forum-Video)
+--- Téma: The Road to Czequestria - dokument o vývoji CZ/SK brony srazů (/Vlakno-The-Road-to-Czequestria-dokument-o-vyvoji-CZ-SK-brony-srazu)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Bronies.cz Film - pipa943 - 08.07.2013

yeap já jdu do toho na 100% ^^


RE: Bronies.cz Film - Jofa - 08.07.2013

jsem všema 10ti pro točení filmu Rainbowlaugh klidně pomohu jakýmkoli způsobem i kdybych měl skončit před kamerou Pinkiehappy


RE: Bronies.cz Film - Seran - 16.07.2013

(19.05.2013, 21:15)DJChaos Napsal(a): Inak, čo sa týka techniky. Ako plánujete točiť? Formát, bitrate... Ja by som do toho určite išiel a čo sa týka kamery mám k dispozícii kameru s AVCHD záznamom (1080i - 50fps a 25Mb/s bitrate) a kameru s klasickým DV (SD) záznamom... Netuším kto to bude strihať a editovať len sa pýtam z dôvodu aby tá editácia bola možná... (Nie že sa jedna scéna bude točiť s digitálnym foťákom s pomerom 4:3 a druhá do fullhd Rainbowlaugh)

mám stejné rozlišení, jen FPS mám myslím jen 25. Zas mám CMOS Exmor chip.
Mohl bychom použit obě, s tím že tu tvojí na akční scény a mojí na stacionární.

jinak nemáš náhodou Sony hdr-xxxx ?


RE: Bronies.cz Film - DJChaos - 16.07.2013

No si blízko je to Sony HXR-MC2000E (taká decká hračka viacmenej) Rainbowlaugh ešte mám k dispozícii Sony NEX-EA50 ale tu by som už asi nikde neťahal, bol by som nerád keby sa s ňou niečo stalo Rainbowlaugh čo sa týka SD kamery jedná sa o Canon XL2 (tak isto by som ju asi nechal napokoj, je to SD kamera...). Čo sa týka FPS to sa dá ľahko prehodiť, 25 je klasika môžem to zdvihnúť tuším až na 200. A tak isto som vybavený CMOS Exmor Chipom v prípade Sony-čiek Rainbowlaugh, Canon má klasický 3CCD.


RE: Bronies.cz Film - Seran - 16.07.2013

(16.07.2013, 18:44)DJChaos Napsal(a): long text

tak mě v dokumentaci píšou 50fps, ale leze z toho záznam jen s 25fps
asi bude obchodní klička a 50fps to má při nižším rozlišení, prchati.

stejně mylsím že by se to vydalo v 720p, v fullhd by byli vidět nedokonalosti kamer a celkově myslím že je to celé zbytečné točit v fullhd, když to stejně nejspíš skončí na internetu a na popřípadnou promítačku na conech je 720p maximum


RE: Bronies.cz Film - DJChaos - 16.07.2013

"Nedokonalosti kamer..."

V mojom prípade čim väčšie rozlíšenie tým kvalitnejší záznam, v mojej kamere je medzi HD a FullHD obrovský rozdiel Rainbowlaugh a aké nedokonalosti myslíš, skôr si myslím, že vo väčšom rozlíšení by to bolo lepšie, 25FPS je štandart ktorý bohato stačí je to Európsky framerate (Amerika má 29,99), viac ako 25fps je zbytočné keď nechceš robiť spomalené zábery... Čím väčšie rozlíšenie tým môže steadyshot (stabilizátor) lepšie doťahovať, tak isto je vyditelne menšie zrno pri malom osvite,
ostrejší záznam atď...

// Keď to bude niekto chcieť len v HD prekonvertuje sa to a hotovo, je to lepšie ako to točiť len do HD pretože z menšieho záznamu lepšiu kvalitu nedostaneš ale veľký záznam môžeš kedykoľvek zmenšiť...


RE: Bronies.cz Film - Seran - 16.07.2013

Myslím tím že se bude samozřejmě točit na fullhd, to bezpodmínečně
ale pak se to shodí na 720p, který bude mít velmi dobrou kvalitu a nebude rozdíl mezi dvěma kamerama

25 je takové minimum (vím, PAL a americko-japonský retardovaný NTSC), zkus se koukat na akční scénu s 25, 30 a 50fps
je to velký rozdíl a akční scéna (blbé utíkání) s 50fps je mnohem koukatelnější než rozmazaná 25
konečný film by mohl být v 25 fps, s tím že těch 25 v akci bude opravdu ostré a koukatelné (shozené z 50fps)


RE: Bronies.cz Film - DJChaos - 16.07.2013

Tak v tom prípade je všetko v pohode, som myslel, že chceš priamo točiť len do HD tým pádom by to bola celkom blbosť Rainbowlaugh a rozdiel medzi kamerami sa dá dotiahnuť už priamo v SW aj keď to nie je 2x najlepšie riešenie ale keby nebolo na výber... A je pravda, že 25fps je pri akčných scénach pomerne málo, ja to dokážem upnúť na 200fps lenže problém... Prestane nahrávať zvuk, dokáže nahrať max 3 sekundy a točí pri 0dB čiže je to pomerne tmavé aj pri dobrom svetle.


RE: Bronies.cz Film - Seran - 16.07.2013

SW uprava barev a scény je jistá. Možná i FX.
Zvuk se NEBUDE nahrávat z mikrofonu kamery. je to prasárna a hnus. Slyšíš jak ti ostří kamera a jak po ní chmatáš. Zvuk externě zkr diktafon s mikrofonem na tyči. nebo jinak podobně, synchronizovat bzučákem se světlem.

3s je celkem dlouhá doba, ideální na doskoky a točit dvěma kamerami aby se to pak plynule protáhlo do normálního času. A scéna se muže přisvětlit. Na norm kameře se shodí ISO a nemělo by to vadit


RE: Bronies.cz Film - Honzdir - 16.07.2013

yup, zvuk se rozhodně bude točit externě Pinkiesmile A mám dokonce i klapku, takže se budou lépe organizovat jednotlivé záběry a taky se bude lépe synchronizovat zvuk s obrazem v postprodukci Twilightsmile
A barevná korekce je nutná, v dnešní době se bez toho film neobejde a barva hodně určuje atmosféru celé scény
btw. já osobně jsem zatím vše natáčel na Canon EOS600D Ajsmug