Bronies.cz
Knižní koutek - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: OffTopic (https://bronies.cz/Forum-OffTopic)
+--- Fórum: Seriály, filmy a knihy (https://bronies.cz/Forum-Serialy-filmy-a-knihy)
+--- Téma: Knižní koutek (/Vlakno-Knizni-koutek)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


Knižní koutek - Lampička - 21.04.2013

Jsem si jistá, že zde nejsem jedinou aktivní čtenářkou, tak jsem jsem se rozhodla založit tohle téma. Twilightsmile

Tohle bude takový trochu jiný čtenářský deník:
Člověk se zde může pochlubit svými přečtenými či rozečtenými knihami. Základem je napsat název knihy a kdo ji napsal. Fajn by bylo dopsat i své pocity z ní. Může to být sloh či jen pár slov. Plusem je i jednoduché popsání děje (klidně zkopírovaná anotace), počet stran a další podobné informace, ale to není nutné.
Je možné se zde pochlubit i nějakým svým knižním seznamem, bavit se o věcech na toto téma... Lehké odbočky jsou klidně povolené, pokud se k nim dostanete skrzeva knihy. Pinkiehappy
Doufám, že se tohle téma chytne, byla bych ráda a sama bych sem asi přispívala často. Twilightblush


RE: Knižní koutek - Nasut - 21.04.2013

Zajímavý téma. No, vzhledem k tom, že beletrii už moc nečtu, tak nemám moc o čem psát Rainbowlaugh Čtu hlavně filosofii a poezii, ale o tom se takhle psát nedá Applejackconfused


RE: Knižní koutek - RadlanJay - 21.04.2013

(21.04.2013, 19:01)Nasut Napsal(a): Čtu hlavně filosofii a poezii, ale o tom se takhle psát nedá Applejackconfused

Pochlub se Rainbowwild

Já jsem naposledy četl Cizinec v cizí zemi od Roberta Heinleina.
Možná ne kniha pro kohokoliv, ale já si ji užil.


RE: Knižní koutek - Lampička - 21.04.2013

"Takhle"? Tak o tom psát jiným způsobem. Ajsmug Ale pravda, o poezii se píše celkem blbě, ale o filosofii dle mého celkem dobře.

A pochlubím se tím, co teď čtu já: Modlitba za Owena Meanyho od Johna Irvinga, zatím mám za sebou jen 140 stran, začala jsem číst až dneska a měla jsem jen chvíli. Pinkiesmile Předtím jsem četla Dívku na klíček od Paola Bacigalupiho, hodně zajímavá knížka, měla jsem celkem nízká očekávání, ale... Bylo to úžasné. :3 Jen celkem těžko stravitelná kniha, měla jsem se po ní spíš pustit do něčeho oddechového.


RE: Knižní koutek - Azuliana - 21.04.2013

Ready player one od Ernesta Clina, správná napínavá knížka prošpikovaná odkazy na hry z 80. let, výbprné čtivo pro retro nerda Pinkiehappy
A asi po stoosmdesáté páté Od knihy Ztracených pověstí k Silmarillionu, což je kniha, která pojednává o genezi Tolkienových textů, od počátečního nápadu až po "finální" verzi v Silmáči.

Obě knihy v papíru.

V PDF mám rozečtený druhý díl Milénia od Stiega Larssona.


RE: Knižní koutek - Intrix - 21.04.2013

Počítá se i manga? pokud ano, tak čtu hodně. pokud ne, tak čtu hodně málo (1-2 knížky za rok)


RE: Knižní koutek - Lampička - 21.04.2013

Komixy se také klidně započítávají. Ajsmug Mangu taky čas od času čtu, je tam ale málo prostoru pro fantazii a to mě štve. Rainbowlaugh


RE: Knižní koutek - Aldar - 21.04.2013

Počítaj se mezi to facfikce, třeba z MLP? Jestli jo, tak čtu za celej život v poslední době asi nejvíc, jestli ne tak... z 12 knih/rok do školy přečtu maximálně jednu xP Nevim, nějak se nedokážu dokopat k tomu, vypnout počítač a vzít do ruky knihu... Což mi připomíná, že tu na mě jedna už dva týdny zírá a já ne a ne jí začít číst...


RE: Knižní koutek - Baterka - 21.04.2013

Teď mám rozečteného Pátého Elefanta ze série Úžasná zeměplocha, styl psaní Terryho Pratcheta je báječný a vtipný (ale styl humoru nemusí sednout všem !) , člověk si nad knížkami od něj odpočne a pobaví se.
Jinak za sebe doporučuji knihy kde hlavní roli mají čarodějky.
Bábi Zlopočasná rullez !


RE: Knižní koutek - Azuliana - 21.04.2013

Stařenka Oggová rulez! Ne, Bábi je nejlepší, ale osobně se spíš stotožňuju se Stařenkou Pinkiehappy
Soudné sestry, Maškaráda a Carpe Jugulum jsou jedny z mých oblíbených dílů.