Bronies.cz
Knižní koutek - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: OffTopic (https://bronies.cz/Forum-OffTopic)
+--- Fórum: Seriály, filmy a knihy (https://bronies.cz/Forum-Serialy-filmy-a-knihy)
+--- Téma: Knižní koutek (/Vlakno-Knizni-koutek)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: Knižní koutek - Baterka - 27.12.2013

díky Kindlu- jsem za 2 dny zblajzl Hunger games. (3 knihy)


RE: Knižní koutek - Discordian - 27.12.2013

Jaj. K Vánocům jsem dostal Nevídané Akademiky v originále Rainbowlaugh


RE: Knižní koutek - Hotsteppa - 27.12.2013

(17.09.2013, 21:12)Formus Napsal(a): Nedávno jsem dočet Kingův Řbitov zvířátek a musim říct, že mě takhle z knihy zatim ještě nikdy nemrazilo v zádech jako při tomhle majstrštyku. A ten konec, jak to skvěle dokáže zahrát na představivost čtenáře. Prostě King=king Raritywink

King je perfektný... Ja som od neho dávnejšie čítal jednu knihu, no vždy mi vypadne názov - bola o spisovateľovi, ktorý si vytvoril "knižné druhé ja", to ožilo a chcelo ho zlikvidovať. Len keby som si pamätal názov... Nevieš náhodou?


RE: Knižní koutek - Discordian - 27.12.2013

To zní jako Temná Půle


RE: Knižní koutek - Hotsteppa - 20.02.2014

Okrem môjho ASOIAF maratónu (už od Vianoc) pomimo čítam aj iné veci, naposledy to bolo F**k It: The Ultimate Spiritual Way od Johna C. Parkina. Mal som ju už dlho medzi knihami v NTB, no naplno som sa jej začal venovať až pred pár dňami po debate s mojou známou - takže tam boli aj osobné dôvody.

Knihu môžem odporučiť, dobre sa číta a mne osobne pomohla brať veci menej vážne a spomaliť. Vyšla aj v českom preklade, no ten je až príliš zjemnený (Kašli na to, uleví se ti).


(inak Disco, mal si pravdu, bola to tá kniha)


RE: Knižní koutek - Decimus - 20.02.2014

No tak já nejraději čtu Druhá Světová Válka Den po Dni, ale to je jen někdy Rainbowlaugh Pocit z toho je dobrej, když si člověk čte historii nejhroznější a nejhorší světové války v dějinách lidstva (to je jen jak pro koho).


RE: Knižní koutek - Fun1k - 21.02.2014

Mám toho hromadu na přečtení, hlavně anglicky. Momentálně čtu The Selfish Gene od Richarda Dawkinse , pak mám na přečtení ještě The Greatest Show On Earth (taky od něj), Skeptic's Annotated Bible (poznámky od Steva Wellse) a Manual for Creating Atheists (Peter Boghossian). Chci si pořídit ještě Pale Blue Dot od Carla Sagana, ságu i povídky Zaklínače od Sapkowského, a taky bych mohl dočíst Lord of the Rings (a také možná Hobbit).
Mám moc co dělat.


RE: Knižní koutek - RadlanJay - 21.02.2014

Nedávno jsem začal číst Daň pro ohaře.

Dokážete žít bez odpovědi? Zeptejte se sami sebe. Dokážete žít bez odpovědí? Protože pokud ne, potom si zcela jistě vytvoříte vlastní odpovědi, které vás utěší. A každý, kdo nebude sdílet váš názor, ve vás bude ze samé své podstaty vzbuzovat strach a nenávist. Jaký bůh požehná něčemu takovému?
-Salind



RE: Knižní koutek - Aidrien Assagir - 21.02.2014

Momentálně se prokousávám sérií DragonLance.

Dragonlance se odehrává na světě Krynnu. Většina románů se koná v různých regionech Ansalonu, i když některé se konají na kontinentě Taladas , který se nachází severovýchodně od Ansalonu. Hlavní světoví bohové jsou Nejvyšší Bůh a jeho děti: dobrý Paladin, neutrální Gilean a zlá Takhisis. Bohové jsou proti Chaosovi, který se snaží zničit Krynn. V závislosti na časovém období, zlí chromatičtí a dobří metaličtí draci jsou vzácní nebo hojní. Lidé jsou Krynnu nejrozšířenější humanoidi, ale elfové, trpaslíci, šotci, gnómové, zlobři (Irda), skřeti a minotauři se na světě vyskytují také. Kněží (klerici) mají kouzelnou moc od svých bohů a mágové odvozují svou moc od tří měsíčních bohů, Solináru a Lunitáru a Nuitáru. V průběhu různých válek Krynnu jsou armády drakoniánů používány jako vojáci. Drakoniáni jsou vytvořeni zkažením dračích vajec, čímž se vytvoří plazí humanoidi. Vejce dobrých draků vytvoří zlé drakoniány a naopak.
  1. Procitnutí mága (2003) - dotisk neexistuje, v plánu sehnat antikvariátně
  2. Draci Podzimního soumraku (1984) - přečteno
  3. Draci Trpasličích hlubin (2006) - přečteno
  4. Draci Zimní noci (1985) - přečteno
  5. Draci Paní oblohy (2007) - čteno
  6. Draci Jarního úsvitu (1985) - v plánu
  7. Draci Zlatookého mága (2009) - v plánu
  8. Čas bratrství (1986) - v plánu
  9. Válka zatracených (1986) - v plánu
  10. Zkouška bratrství (1986) - v plánu
  11. Draci Letního žáru (1995) - nesehnáno, snad v budoucnu
  12. Druhá generace (1995) - v plánu
Existuje ještě spousta dalších sérií, ale zatím mám tuhle: Válku Kopí a pozdější události. Snad seženu jednou i ten zbytek.



RE: Knižní koutek - Hotsteppa - 21.02.2014

(21.02.2014, 16:08)Fun1k Napsal(a): Momentálně čtu The Selfish Gene od Richarda Dawkinse , pak mám na přečtení ještě The Greatest Show On Earth (taky od něj), Skeptic's Annotated Bible (poznámky od Steva Wellse) a Manual for Creating Atheists (Peter Boghossian).

Od Dawkinsa by som si rád niečo prečítal. Máš to v PDF, či v tlačenej forme?