Bronies.cz
Knižní koutek - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: OffTopic (https://bronies.cz/Forum-OffTopic)
+--- Fórum: Seriály, filmy a knihy (https://bronies.cz/Forum-Serialy-filmy-a-knihy)
+--- Téma: Knižní koutek (/Vlakno-Knizni-koutek)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: Knižní koutek - Baterka - 21.02.2014

Prosím doporučíte mi jakého skvělého fantasy autora ?


RE: Knižní koutek - Aidrien Assagir - 21.02.2014

Zahraniční autoři:
  • Pratchett (Zeměplocha)
  • Lukjaněnko (Noční hlídka)
  • Gaiman (Američtí bohové)
  • Holdstock (Merlinův kodex)
  • Tolkien (Pán prstenů)
  • Eddings (Belgariad)
  • Jordan (Kolo času)
  • Martin (Hra o trůny)
  • Howard (Conan)
  • Moorcock (Elrik z Melniboné)
  • Lovecraft (V horách šílenství)
  • King (Řbitov zviřátek)
  • Rice (Upíří kroniky)
  • Lewis (Narnie)
  • Carrol (Alenka v říši divů)
  • Ende (Nekonečný příběh)
  • Weiss a Hickman (DragonLance)
  • Anne McCaffrey (Drakeni z Pernu)
Čeští autoři:
  • Antonín (Křivé ostří)
  • Francová (Algar Tarch)
  • Kulhánek (Noční klub)
  • Medek (Stín modrého býka)
  • Šlechta (Krvavé pohraničí)
  • Žamboch (Koniáš)
  • Renčín (Městské války)
  • Neomillnerová (Tina Salo)
Od každého autora uvádím jen něco.


RE: Knižní koutek - Keranis - 21.02.2014

Prattchett all the way! Flutterryay Ale toho jsi, pokud vím, už četl.. Pinkiehappy
Ne že by to vadilo, ve chvíli, kdy dočteš poslední knížku, už nevíš, co bylo v té první, a můžeš začít odznova Rainbowlaugh


RE: Knižní koutek - Baterka - 21.02.2014

No právě.. postupně se prokousávám Prachetem a nechci aby to nikdy skončilo ! :S


RE: Knižní koutek - Fast Bolt - 08.04.2014

Já vím, je to sice trochu oživování tématu, ale nezabíjejte mě za to. Twilightblush
Není to sice klasická příběhová kniha, ale teď mám rozečtenou knihu "Historie organizovaného zločinu" od Davida Southwella. Je to pěkně popsané, je to rozdělené na jednotlivé skupiny (Japonské a čínské podsvětí, americké, ruské a evropské) a krom toho ještě na další, ne až tak rozepsané části, jako například počátky mafie, spojení s politikou apod.. Tuto knihu vytahuju už jenom protože mě dlouho žádná jiná kniha nebavila číst pět hodin v kuse.
P.S.
Potřeboval bych poradit, neřekl by mi někdo jméno nějakého kvalitního autora válečných knih? Spíše příběhů než encyklopedie, ty už mám pročtený skrz na skrz..Rainbowlaugh..(ano, jsem línej googlit a tak se ptám Facehoof )..Pinkiesmile


RE: Knižní koutek - Hotsteppa - 08.04.2014

Skús Temnú arénu od Puza, mne sa celkom páčila (ešte pred Krstným otcom a tematicky úplne inde)


RE: Knižní koutek - Fun1k - 04.05.2014

Momentálně čtu A Manual for Creating Atheists od Petera Boghossiana. Jsem o tom minulý rok slyšel chválu, tak jsem si to ze zvědavosti koupil, a můžu potvrdit, že je to zajímavé. Cítím, že mi to pomůže jak diskutovat s lidmi, tak přezkoumat, čemu já věřím.

A mám toho ještě dost - k přečtení mám ještě Cosmos/Pale Blue Dot/The Demon-Haunted World (Sagan), The Grand Design (Hawking), Skeptic's Annotated Bible, The Greatest Show on Earth/The Extended Phenotype (Dawkins) - a vsadím se, že ještě přibudou.


RE: Knižní koutek - Hotsteppa - 23.08.2014

Oživím to tu Twilightsmile

Momentálne čítam A Feast for Crows od G.R.R. Martina a celkom som si obľúbil Aryu Twilightsmile Ako sympatizant so zenom mám už dlhodobo rozčítanú Ohradu bez brány (Mumonkan) a chystám sa na Zen Mind, Beginners Mind (Shunryu Suzuki). Vraj je to dobrý teoretický úvod.


RE: Knižní koutek - Baterka - 23.08.2014

Taktéž jsem u hostiny pro vrány . Momentálně scéna Kdy kočka -(arya) oslepne

Jinak jsme přečetl 15 stránek knihy vlhká místa. ....ApplejackunsureApplejackconfused už nikdy neuvidím květák stejně.


RE: Knižní koutek - DandaLord - 01.10.2014

No... ja som prečítal Percy Jackson (Rick Riordan) 1-5, bohovia olympu 1-2, ale na trojku stále čakám. Kto tú knihu nepozná, je to o polobohovy Percymu, synovy Poseidona, ktorý každý rok zachraňuje svet, až sa zdá, že človek musí byť poloboh, aby toto všetko zvládalPinkiesmile Potom je dobrá séria kníh Konyvran (Sarah Prineasová), čo sú troška staršie knihy, 2008, ale sú super: Je to o chlapcovy, asi 12 ročnému, ktorý žije na ulici úplne sám, vykráda vrecká a koše. Raz uvidí čarodejníka Nikdyho, ako si vykračuje po ulici, a tak mu z vrecka OMYLOM ukradne Locus Magicalicus( Kameň, vďaka ktorému ľudia vedia čarovať), ktorý zabije každého, kto by ho ukradol, zabije, ale Konyho nie, a tak si ho Nikdy bere ako sluhu, a Kony si myslí, že je jeho učeň... Potom mám ročítaného Eragona /Christopher Paolini). Epická knižka o drakoch. Prvý diel, Eragon, druhý Eldest a tretí Brisingr. Je aj štvorka, ale tá ma zatiaľ nezaujíma, lebo som práve na trojkeTwilightblush Potom sa mi páčia aj Vampiráti (Justin Somper). Dvojčatá, Connor a Grace, sú tak troška iné ako ostatné deti, žijú v malom prístavnom mestečku. Nikdy nevideli svoju mamu, a žijú s ocom v majáku. Otec im vždy na ukľudnenie a pred spaním spieva pesníčku o Vampirátoch. Raz otec zomrie, a nestihol im nič odkázať, takže sú na ulici. Chcú ich dať do sirotinca, ale oni utečú na starej loďke na more. Tak sa ich loďka zniči, a Connora zachráni loď Pirátov, a Grace Vampiráti...