Bronies.cz
Knižní koutek - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: OffTopic (https://bronies.cz/Forum-OffTopic)
+--- Fórum: Seriály, filmy a knihy (https://bronies.cz/Forum-Serialy-filmy-a-knihy)
+--- Téma: Knižní koutek (/Vlakno-Knizni-koutek)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: Knižní koutek - Hotsteppa - 01.10.2014

Danda, "troška staršie" z roku 2008? Čo potom Shakespeare alebo Homér? Rainbowlaugh


RE: Knižní koutek - DandaLord - 01.10.2014

No... dobre, noRainbowlaugh Podľa mojich merítok je to "troška staršie" Rainbowlaugh


RE: Knižní koutek - DandaLord - 08.10.2014

Neverím, že som zabudol spomenúť túto knižkuRainbowlaugh Určite ju všetci poznáme, a nie som si istý, či ju niekto v "Knižnom kútiku" už spomínal, ale aj tak: Hry o život.
Hry o život
Skúška ohňom
Drozdajka
Všetky tri časti. Je to román, ktorý sa odohráva na mieste plnom smrti: V aréne.
Svet je zničený, zostala len malá časť ameriky, kde je 12 obvodov a v strede Kapitol. Raz sa obvody vzbúrili a zaútočili na Kapitol. Prehrali, lebo Kapitol sa nachádzal na ťažko dostupnom teréne. Kapitol, aby potlačil vzburu a dal najavo svoju moc, urobil Survival games: Hry o život. V tejto "hre" ide o to prežiť a zabiť ostatních. Z každého obvodu musia poslať vždy chlapca a dievča do 18 rokov. V aréne je ich 24. V strede sú nejaké veci, ale inak nič. Musia prežiť, zaobstarať potravu, hľadať miesto na odpočinok, a čo je najhoršie: Vraždiť ostatné deti. Prežije len jeden. 24 vojde, 1 odíde. A presne, ÚPLNOU NÁHODOU sa aj naša hlavná postava Katniss Evergreenová(Alebo Everdeenová? Neviem, dlho som to nečítalRainbowlaugh) dostala do arény s chlapcom, ktorý jej ako malej zachránil život, a ktorý je do nej zúfalo zamilovaný.
Ďalej to nechám na knihuTwilightsmile


RE: Knižní koutek - BatygameCZ - 07.03.2015

Momentálně jsem dočetl mangu Naruto,mám rozečtené One Piece. Z knížek mám rozečtená Demonata a Assassin's Creed- Renesance Twilightsmile


RE: Knižní koutek - Eskalante - 07.03.2015

pochvalim sa aj ja svojou kniznicou
fantasticka literatura:
Pratchett - cela zemeplocha, narod, veda na zemneplose, folklor
Tolkien- Hobbit, Lotr 123, Silmarilion, Hurinove deti, Nedokoncene pribehy, nie lotr poviedky basne a piesne
Sapkowsky - veza blaznov (cela trilogia), zaklinac 1-7
A. Conan Doyle- rozny holmes
Stocker- Dracula
R. Howard- komplet zbierka poviedok Conan
rozny- wow zbierka
historicke:
Epos o Gylgamesovy
Ramajana
Dejiny kralovstva uhorskeho
myty nase slovenske
Horror:
Edgar A. Poe- rozne
H.P.Lovecraft- vsetko co sa len dalo zohnat
R.Howard- krok ze tmy, spatky do temnoty
D. Glukhovsky- metro 2033,2034
M.Brooks- svetova vojna z, zombie prirucka prezitia
Sci-fi:
E. Colfer- Artemis Fowl (6 casti)
Karel Capek- rozne
Douglas Adams- Stoparov sprievodca
(+ bratove ktore som cital alebo sa chystam- harry potter, hunger games, games fo thrones, eragon)
a rozna svetova literatura (na vychod od raja, hlava xxii, 1984, anna kareninova...) a veeeelka zbierka odbornej pc/grafika/foto literatury


RE: Knižní koutek - Decimus - 07.03.2015

Moje přečtené knihy:
Sun Tsu- Umění Války
Sven Hassen- Krvavý Batalion (válečný román Pinkiesmile ani bych neřekl, že bych někdy četl romány Rainbowlaugh )
a další už sháním, ale většina knih od Svena Hassena už nejsou k prodeji jako například Legie Prokletých a další, ale co jsem našel na internetu, tak v antikvariátu žst. Žďár nad Sázavou na jejich internetové stránce prodávají Sven Hassel- Druzi ve smrti, tak jí nejspíš koupím Pinkiesmile (jo a k tomu Batalionu: Koupil jsem ji za 120,- a to záhadným způsobem: koupil jsem si los s 16 čísly a 3 výherními a vyhrál jsem 100,- a 20ku jsem přidal a koupil jsem si knihu Rainbowlaugh Holt jsem měl štěstí Rainbowlaugh a teď nemám co číst Rainbowlaugh )


RE: Knižní koutek - Discordian - 07.03.2015

Ale Hassel. Knihovnu u vás nemáte? U nás v knihovně jich měli asi 8 a to jsme jen vesnice

via G2 ponyphone


RE: Knižní koutek - Decimus - 08.03.2015

U nás je asi tak 1 knihovna a asi 5-6 knihkupectví a nikde jsem ju nenašel ani na netu není, protože je to docela stará knížka.


RE: Knižní koutek - Hotsteppa - 08.03.2015

Momentálne mám rozčítanú knihu Já a archetyp od E.F. Edingera. K jungiánskej psychoterapii som nikdy nemal vzťah, no nekúp to, keď máš možnosť o dve tretiny lacnejšie Twilightsmile Síce ťažšia, no dá sa zvládnuť.


RE: Knižní koutek - Azuliana - 08.03.2015

Říkal někdo Karl Gustav Jung? HTTP, díky za tip!