Bronies.cz
Knižní koutek - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: OffTopic (https://bronies.cz/Forum-OffTopic)
+--- Fórum: Seriály, filmy a knihy (https://bronies.cz/Forum-Serialy-filmy-a-knihy)
+--- Téma: Knižní koutek (/Vlakno-Knizni-koutek)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: Knižní koutek - Azuliana - 23.05.2013

Já si takhle při listování u kamarádky (měla tehdy anglický originál) vyspoilovala listováním HP a Prince dvojí krve (trefila sem se přesně na stranu, kde Snape zabije Brumbála) Rainbowlaugh


RE: Knižní koutek - RadlanJay - 23.05.2013

COŽE?????!!!!


RE: Knižní koutek - Azuliana - 23.05.2013

Ah, sorry... já už tak nějak předpokládám, že to všichni četli Raritywink Pinkiehappy


RE: Knižní koutek - sirMichael - 23.05.2013

Nebo viděli Twilightsmile


RE: Knižní koutek - Lampička - 28.05.2013

A já mám rozečtený Soumrak... Ta kniha není vůbec ruská, autor se moc poameričtil. Twilightoops


RE: Knižní koutek - Tuxik - 28.05.2013

Četl někdo Utrpení mladého Werthera od J. W. von Goethe?

Já ji četl zrovna když jsem procházel "emoční krizí" (přečetl dokonce za jeden večer, to nikdy u knížek nedělám) a měl jsem z toho měsíce depku. Jedná se o "román v dopisech", kde jako přítel čtete dopisy, které vám hlavní hrdina posílá, v nichž se rozepisuje o svých pocitech, zážitcích atp.. Hlavním tématem je nenaplněná láska a příběh končí dost tragicky.

Pokud jste ve stavu zoufalství, je to ideální způsob, jak se emočně totálně rozsypat Raritycry


RE: Knižní koutek - krysohmyz - 28.05.2013

No, já jsem strašně dlouho slýchal od náhodných lidí rozporuplné názory na In Watermelon Sugar od Richarda Brautigana. A když říkám rozporuplné, tak myslím úplně "buď a nebo" Polovina tu knížku znechuceně odhodila a nenávidí ji a polovina ji bezmezně miluje.
Musím říct, že jsem se přidal k té druhé půlce. V téhle knížce se dá zabydlet takovým způsobem, že je téměř návyková. Není v ní věta, která by byla úplně normální a nad každým odstavcem se musíte zastavit a kroutit hlavou. Ale jako celek je to geniální, a to už jsem přečetl opravdu hodně dobrých knížek. Děj jde popsat velice těžko, pokud bych neměl opsat celou knihu. Hlavně proto, že vlastně žádný není. Pinkiesmile A navíc je to opravdu knížka, ke které je potřeba přistoupit bez předsudků a očekávání.
Když mě teď Tuxik připomněl Goetheho, tak mám pocit, že už nikdy nebudu mít energii na tenhle typ literatury. Možná je to věkem a tím, že mám už na sobě dost vlastního emočního hnoje, co na mě naházel život, ale zjistil jsem, že už chci u knížky jen odpočívat.
Takže Brautigan. No řekněte - není těch tygrů škoda? Twilightsmile

Jinak co se týče ankety, možná by bylo dobré ji rozvést. Pro něhoho je hodně jedna knížka měsíčně, pro mě je jedna knížka týdně málo a mám pak pocit, že něco zanedbávám.


RE: Knižní koutek - Angeee - 28.05.2013

Tákže třebas... Příběh o Zoufálkovi? Proč by ne...Twilightsmile
Napsala Kate DiCamillo ^^

Takže, co si myslím o knížce? Není tak pro děti, jak se zdá...
Já si pamatuji, že jsem ji četla odzadu, kvůli smutku v příběhu. Příběh o myšce která se narodila s otevřenýma očima a velkýma ušima, a jediná která (jak to říci) v téhle sérii myšátek nezemřela, a proto jí dali jméno Zoufálek. Ta se později začala stýkat s lidmi, a tak jí dali smyčku kolem krku a odvedli do sklepení, kam jí odváděl její vlastní bratr. Dále by to bylo na dlouho, ale tuto knížku doporučuji malým i velkým Pinkiesmile

EDIT: Málem bych zapomněla dodat, že jsem ji četla jeden rok, pak skončila, a tenhle rok jsem to dočetla Rainbowlaugh


RE: Knižní koutek - Cifra - 28.05.2013

Já naposledy četl televizní program zhruba před pár týdny, a tak to taky zůstane...


RE: Knižní koutek - Lampička - 30.05.2013

Tak, dočetla jsem Soumrak od Glukhovskyho. Hodně dobrá kniha, ale zklamalo mě, že není v podstatě vůbec ruská, ale taková poameričtená. Twilightoops Moje srdce ale zaplesalo při zmínění stanice metra Arabatskaja (:3), ale to bylo tak jediné.