Bronies.cz
Programování nové hry - hledá se výpomoc - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Ostatní (https://bronies.cz/Forum-Ostatni)
+--- Téma: Programování nové hry - hledá se výpomoc (/Vlakno-Programovani-nove-hry-hleda-se-vypomoc)

Stran: 1 2 3


Programování nové hry - hledá se výpomoc - Antošík - 08.10.2013

Do schránky mi dorazila tato zpráva od uživatele RevoltecX7:

Dobrý Deň,
napadlo ma keď už teraz tak dosť robím hry v Unity (začiatočník) , keby niekto z tejto stránky nenapísal novú tému o tom či by niekto nechcel vytvoriť hru (SP or MP). Zostrojili by ste tým ktorý by mal o toto záujem a pracoval by na tom? Určite by som sa pridal ako Dizajnér/Soundtracker/Prekladateľ(CZ/SK/EN)/Vytvárať objekty (tieto veci by som asi najlepšie zvládal).

Teraz niečo o hre:

Single Player:
Hra by bola jednohrateľná na niekoľko misií(/adventure game). Zo začiatku si napríklad vyberiete 1 z 6 poníkov. Levely budú podľa poníka inak tvarované.

Multi Player:
Možnosť Host a Connect a budu napríklad 3 typy možnosti hry. 1.Scary 2.Adventure 3.Survial.

V čom by sa programovalo:
Adobe Photoshop CS5/CS6 (obrázky)
Autodesk 3D Studio Max (vytváranie objektov)
Autodesk Maya (vytváranie objektov)
Unity 3D (programovanie)
FPS record (nahrávanie)
a ďalšie ktoré by ste navrhli.

Moja prvá hra sem ktorú som rozoslal pár osobám(2-3): http://megaupload.cz/QNvTc/Game.rar.html

Niečo o PonyGameProject:

Na tomto projekte by som rád pracoval a v mojom okolí nieje dosť vývojárov + obdivovateľov poníkov. Mám 14 som chalan , moje meno je Patrik som Slovák ako už viete podľa písania Ajsmug . Tento projekt mi uskutočnila jedna myšlienka... je to táto stránka a zároveň hra LoE (Lord Of Equestria). Tiež by som chcel niečo podobné vytvoriť.



_______________________________________________________________________________________
Tak co vy na to, lidi Pinkiesmile


RE: Programování nové hry - hledá se výpomoc - Slugma - 08.10.2013

Tak proč ne, já se klidně přidám, ale nechápu proč chce každý dělat 3D hry. Rainbowhuh
Mohu pomoct s texturama, GUI (celkové hud, menu ATP.) popř. se postarat o web projektu.
V unity dělat neumím.Twilightoops


RE: Programování nové hry - hledá se výpomoc - Zagami - 08.10.2013

Chci se zeptat, co by obnášelo psaní příběhu? I mean, víš, v jakém žánru to plánuješ?
Mám totiž stories pro svoje hry, takže story pro tuhle hru bych dělala moc ráda. Pinkiehappy


RE: Programování nové hry - hledá se výpomoc - Zagami - 08.10.2013

(08.10.2013, 17:47)RevoltecX7 Napsal(a): Napísal by si prosím ťa ako by sisi predstavoval ty svoju hru. Pod týmto menom(projektom) ? Pinkiesmile

Nope, nope, tím jsem měl na mysli že už sám píšu story pro svoje hry, tudíž mám jakousi invisible zkušenost, kterou bych rád zužitkoval ve tvé hře. Pokud jde o tu moji, jedná se o takový pointless psycho. Rainbowlaugh

Nicméně, hlasím se do teamu jako story writer. Pinkiesmile


RE: Programování nové hry - hledá se výpomoc - Slugma - 08.10.2013

Rainbowlaugh jak sis to rozvrhnul! +1

Každopádně tak já se hlásím do teamu jako ten 2D artista (čistě kreslit moc neumím viz. můj avatar) a HTMLčkař (to phpko dělám jen okrajově, jako ty ten javascript - číst jo, ale něco napsat? PCh.)


RE: Programování nové hry - hledá se výpomoc - Atakke - 08.10.2013

Zeptejte se někoho na tomhle vlakně -> http://bronies.cz/Vlakno-Tym-na-tvorbu-pc-her Pinkiesmile všichni rádi pomůžeme (já můžu pomoct s Unity a zvukem)


RE: Programování nové hry - hledá se výpomoc - Slugma - 09.10.2013

Ale hlavně: máš vůbec nějaký plán co to bude? (alespoň trochu přesněji?)
Horrorových a RPG mlp her tu bylo... musíme vymyslit něco originálního.


RE: Programování nové hry - hledá se výpomoc - Slugma - 09.10.2013

Já osobně jsem pro RPG-based adventuru ve 2D, samozřejmě by tam taky mohly být shopy atp.
Ale zároveň by to chtělo aby hráč hru po dohrání neopustil, ale zůstal u ní, takže bych se tolik na příběh nezaměřoval, popř. po dohrání příběhové fáze mu nechal svět k dispozici aby mohl hledat lepší itemy atp.

Mimochodem to 2D si myslím že je pro nás jediná správná cesta, protože 3D hra se dělá vždy o mnoho déle. Neříkám že chci aby to byl "víkendový projekt" ale přecijen pokud chceš dělat něco tak obsáhlého, jako popisuješ, pak by mě zajímalo, kde najdeš dostatek 3D modelářů co s 3D skutečně umí.


RE: Programování nové hry - hledá se výpomoc - Zagami - 09.10.2013

Pokud mohu kecat do příběhu, já osobně si to představuji, aby to bylo alespoň maličko dark Pinkiecrazy (I can't help. Rainbowlaugh ).
Víceméně nemám nějakou představu, přizpůsobím se tomu, co bude. Pinkiesmile


RE: Programování nové hry - hledá se výpomoc - Slugma - 10.10.2013

Nechci působit zle,ale tvé představy jsou bláhové. Nejde to udělat jen levou zadní. Už jen to, že celé prostředí vybuduješ v podstatě sám... To by tam pak byl 1 model keře, 1 stromu a třeba 2 Domy?
Četl si sakra vůbec něco o gamedesignu?

A mimochodem, skriptů tam bude určitě mnohem víc.