Bronies.cz
[Kritika] Díla expertky Elis - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Obrázky (https://bronies.cz/Forum-Obrazky)
+---- Fórum: Tvorba členů (obrázky) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-obrazky)
+---- Téma: [Kritika] Díla expertky Elis (/Vlakno-Kritika-Dila-expertky-Elis)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: Díla expertky Elis - Eugene - 28.11.2015

Tohle se mi líbí, brácha bude mít určitě radost. Pinkiesmile

Po tomhle jsem dostal chuť na Star Wars. Rainbowlaugh


RE: Díla expertky Elis - Elis856 - 28.11.2015

Eugene: Děkuji, brácha opravdu měl radost. Pinkiesmile


RE: Díla expertky Elis - Elis856 - 09.12.2015

Dneska jen jeden barevný náčrtek.
[Obrázek: MfFmsFz.png]
Pokud se nevyznáte v náčrtku, je chyba zřejmě na vaší straně. c:



RE: Díla expertky Elis - Elis856 - 12.12.2015

Jenom náčrtek. Do Vánoc to snad dodělám na počítači.
[Obrázek: MvIFQwN.jpg]




RE: Díla expertky Elis - Aelipse - 12.12.2015

Hodně dobrý, těším se. Twilightsmile


RE: Díla expertky Elis - Eugene - 12.12.2015

Wau, ten náčrtek se mi moc líbí! Má v sobě dynamičnost a chyb tam taky moc není! Těším se na digitální verzi. Pinkiesmile


RE: Díla expertky Elis - Elis856 - 04.03.2016

Tak se znovu hlásím s novými obrázky ... teda no, většina je vcelku dost stará ...

Hned na začátek vám zde dávám nějaké ty výtvory z minulého školního roku. Jsou to obrázky, které jsem dělala v ''kroužku''. Není to všechno, ale některé věci zůstaly (i do teď) nedodělané, takže jsem si je nemohla vzít domů ...

Něco mě napadlo, říkejme tomu třeba příběh, a tak jsem to nakreslila.
[Obrázek: ipRH5u2.jpg]

Pouze taková rychlovka z nudy ještě z dovolené. Naše číča. :3
[Obrázek: kgcADfb.jpg]

Náčrtky ze sešitu při dějáku. Ráda bych to předělala na větší formát nebo na počítači.
[Obrázek: oEXT5mb.jpg]
[Obrázek: SQPOj0f.jpg]

Pozadí je odfláknuté a to proto, že ho ještě budu předělávat. Prvně si ale musím promyslet jak ho předělám.
[Obrázek: uyzJ0g6.jpg]

+ zkušební obrázek Luny, když jsem si zkoušela jeden program.
[Obrázek: rd5FcUu.png]

Náčrty OCček na klasickým tabletu. Když tvořím nové OC, vždycky si musím prvně vymyslet vzhled, nakreslit si daného poníka a až pak vymýšlet ostatní věci.
[Obrázek: sxsAOdt.jpg]
[Obrázek: fMclF17.jpg]
[Obrázek: iGsXtpk.jpg]

+ náčrtek budoucího loga. V pozadí je prozatím pouze fotka, kterou se chci inspirovat. Celé to samozřejmě překreslím na počítači. Na něm dodělám hlavně detaily, přidám epický citát a další různé věci. Kdy to udělám? Vůbec netuším ... Rainbowlaugh
[Obrázek: bOlVhpv.jpg]

Ke konci bych se chtěla omluvit za kvalitu fotek, ale zase nebyl k dispozici skener ...

Zároveň bych chtěla oznámit, že jsem se rozhodla dělat obrázky na přání a to z toho důvodu, že kreslím furt to samé, furt ty stejné poníky, furt ty stejné pózy ... no, a to mě moc nebaví, ale zároveň nechci přestat s kreslením poníků (i když bych radši čas věnovala kreslení lidí) a ráda bych nakreslila něco nového. Pinkiesmile

Předem děkuji za jakýkoliv komentář k mé tvorbě. ^^



RE: Díla expertky Elis - Dbleki - 05.03.2016

Ahoj,
obrázky nejsou špatné, chyby se tam sem tam nějaké vyskytují, ale nic, co by zas tak extra stálo za zmínku.
Určitě budu do budoucna Tvoji tvorbu sledovat a fandit ji, možná časem se pak více vyjádřím, určitě ale chválím, že obrázky víceméně děláš z hlavy a sama jistým způsobem rozmýšlíš, jak poníky nakreslit a pouze je čistě bez přemýšlení neobkresluješ, to je dobrý krok, takže držím palce do budoucna Pinkiesmile.
BTW: Jestli fakt nevíš co kreslit, tak klidně můžeš nakreslit mé OC, případně Ti mohu pomoct navrhnout něco ke kreslení, nápadů není nikdy dost Rainbowlaugh, kdyžtak PM


RE: Díla expertky Elis - Eugene - 05.03.2016

Zdravím,
jsem rád, že jsi nás potěšila novými obrázky, vyjádřím se k nim postupně:

Tři Alicorni - pěkná kombinace barev, akorát mi nějak nesedí hříva největšího Alicorna, splývá do pozadí a mate to divákovo oko (no alespoň to moje Rainbowlaugh ). Taky bych doporučil nějaký lepší papír, který se tolik nekroutí, pokud je to v možnostech. Anatomicky mi u Celestie chybí zadní nohy a neumím si je představit nikde skryté v hřívě nebo tak.

Kočička - pěkná, zpaměti nebo podle ilustrace? Jen  bych zkusil vylepšit tahy tužkou, nanášet tóny postupně lehkým přejížděním strany tužky (ne hrotu) po papíře ve stejném směru, rychlé čmrkání ti obrázek srazí o pár úrovní dolů, což je škoda.

Náčrtek z dějepisného sešitu - jasně, je to zpaměti a figura je těžká kreslit i podle reference, ale pokud se rozhodneš obrázek dodělávat na počítači, zkus si danou pózu najít, či případně aspoň reference daných částí těla (ruce, nohy, trup, hlava...) a slož postavu z nich. Napadá mě ještě možnost si danou pózu vyzkoušet a nechat se u toho vyfotit a použít to jako referenci. Pózu bych udělal ještě extrémnější, ať z ní jde cítit pohyb.

Pro druhý náčrtek platí +/- to samé, co pro první.

Sunset Shimmer - konečně vidím digitální verzi tvojí skici. Pinkiesmile Líbí se mi nápad s ohnivými křídly, ale vidím zde prostor pro zlepšení.

[Obrázek: DiFYUGq.gif]

Dal bych si větší pozor na konstrukci a při vybarvování tolik nerozmazával, nechej někde ostré hrany, oči se budou mít čeho chytit.

K tvým testům barev - první barevná kombinace poníka je úžasná, líbí se mi, druhá není špatná, možná bych snížil saturaci u barvy poníka, aby se to tolik netlouklo s barvou hřívy. U třetího poníka se mi barvy nelíbí, možná by pomohlo dát zelenou světlejší a spíš do žluté, nevím.  Každopádně jsem rád, že experimentuješ, tím se dost naučíš.

Oo, těším se na logo. Pinkiesmile

Co se nápadů na kreslení týče, taky s tím mám problém, ale aspoň něco: Obklop se obrázky, screeny, inspiruj se, zaměř se na postavy a jejich charakter/zájmy, vzpomeň si na díl, scénu a přemýšlej, co se tam dělo a jak bys to mohla využít. Pokud jde o pózy, tam mi pomohlo se vždy snažit o něco nového, můžeš se inspirovat i z lidských póz či od reálných zvířat. Důležité je vždy myslet na konstrukci a že ač je papír/kreslící plocha dvourozměrná, tvůj obrázek by neměl postrádat třetí rozměr, viz gif.

Já ze začátku používal kruhy/koule, ovšem daleko lepší je použít kvádry/krychle, poskytnou daleko více informací o rotaci a umístění v prostoru než koule a tím se eliminují některé problémy s anatomií a strukturou.

Držím palce. Ajsmug


RE: Díla expertky Elis - Elis856 - 05.03.2016

TheBlackie: Moc děkuji a do PM se ti určitě brzo ozvu. Pinkiesmile

Eugene: Také moc děkuji, jak za rady, tak i za samotný gif. Na poníky jsem vždycky používala kruhy, ale rozhodně zkusím používat kvádry a krychle.

Před předělávání těch postaviček si rozhodně plánuji ještě celkově procvičit anatomii člověka a na jejich kreslení bych ráda použila dřevěnou manekýnu.

Ještě k té kočce ... rychlé čmrkaní bylo spíš úmyslně. Uvědomuji si, že kdybych dělala jemnější tahy a vše pomalu vrstvila, tak by to rozhodně vypadalo jinak. Byla to spíš opravdu jen nějaká malůvka, kdy po mém boku seděla malá holčička a chtěla vidět nakreslenou kočičku. Rainbowlaugh Samozřejmě, že je nakreslená podle fotky.

Nakonec ti ještě jednou poděkuji. Tvých komentářů si opravdu cením a budu se snažit řídit tvými radami. Pinkiesmile