Bronies.cz
SeaLiLee sa snaží písať.. - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Literatura (https://bronies.cz/Forum-Literatura)
+---- Fórum: Tvorba členů (literatura) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-literatura)
+---- Téma: SeaLiLee sa snaží písať.. (/Vlakno-SeaLiLee-sa-snazi-pisat)

Stran: 1 2


SeaLiLee sa snaží písať.. - SeaLiLee - 30.11.2013

Tak je to tu zase Rainbowlaugh
Keďže sa z technických dôvodov nahrali zálohy z 26.11, tak tu postujem moju tvorbu zase Twilightsmile
Poprosím všetkých, čo si to prečítajú a nájdu akékoľvek chyby, nech mi to povedia Pinkiesmile
Kritiku prijímam a oceňujem Twilightsmile

1. Oko Dravca
Príbeh o mladom lovcovi, ktorý sa nebude vyvíjať, ako sa predpokladalo. Medzitým však prichádza aj niečo iné...

Časť 1. - Lov začína!
Časť 2. - Nečakaný spojenec

REUPLOADED


RE: SeaLiLee sa snaží písať.. - SeaLiLee - 12.12.2013

Zajtra sa tí, ktorí o moje pokračovanie poviedky majú záujem dočkajú druhej kapitoly.
Nebudem vám prezrádzať viac než to, že do príbehu sa začne motať niečo iné a dej bude celkom skákavý



RE: SeaLiLee sa snaží písať.. - Frolda - 13.12.2013

Mám tě v hledáčku, už musím konečně najít čas, abych si to přečetl, stejně jako Quintuse.

Akorát, jedna drobná rada. Vím, že jsi nadšený z nové kapitoly, tak o ní piš, až ji budeš chtít dát do oběhu. Jde o to, že bys třeba mohl mátnout čtenáře, když řekneš, že bude brzy případně o tom a o tom, můžeš to pak změnit atd.

Až bude, tak bude. Těšíme se.


RE: SeaLiLee sa snaží písať.. - SeaLiLee - 13.12.2013

Už mám z väčšej časti určené téma, postavy aj zápletku a čiastočne to je napísané. Dokončujem to a čoskoro to bude verejné. Len kvôli obnoveniu záloh si nepamätám všetko, čo mi písali ľudia predtým o tom, čo všetko by som mal zmeniť a podobne, takže nejaké staršie chyby sa bohužiaľ môžu vyskytnúť.
Uvidí sa, keď to dokončím Ajsmug

EDIT : Malo by to byť oficiálne vydané okolo zajtra večera, ale nič nesľubujem, vyskytli sa menšie komplikácie.


RE: SeaLiLee sa snaží písať.. - Tuxik - 14.12.2013

Takže je to fuč? Ah sakra, dal jsem si s tím soupisem takovou práci. Doufám, že jsi ho alespoň viděl Ajsleepy


RE: SeaLiLee sa snaží písať.. - SeaLiLee - 14.12.2013

Ano, prečítal som si ho celý aj som následne dielo potom upravil, podľa tvojich rád je to tam. Avšak stále sa snažím dokončiť druhú kapitolu a neviem, či mi to vyjde na viac ako 2-3 strany zase. Bohužiaľ, nie vždy som mal čas Twilightoops


RE: SeaLiLee sa snaží písať.. - SeaLiLee - 14.12.2013

Príspevok obdarený o Čast 2. - Nečakaný spojenec.

Vyšlo mi to opäť na trochu viac ako 2 strany, možno je dej trochu "uspěchaný", každopádne ak by sa našli nejaké chyby hneď mi povedzte, kritiku všetku prijímam. Je to predsa len moje 2 dielo ktoré spatrilo svetlo sveta Ajsmug


RE: SeaLiLee sa snaží písať.. - Tuxik - 14.12.2013

Poznatky k části 2.

První půl stránka vypadá, jako kdybys trpělivost a soustředění bral jako synonyma. Obecně je rozhovor mezi starším šamanem a mladíkem chaotický. V jednom momentu mu říká, že je mladík nesoustředěný, následně mu oznámí, že pro šamanismus je zapotřeba koncentrace a sebeovládání, což vlastně splňuje a na závěr se mladík dozví, že musí zapracovat na trpělivosti. Rozhovor skončí tak, že se mladík pokusí zapracovat na svém soustředění.

Dále jsem narazil na tohle: " .. ". Existence tohoto znaku mi není známa, když už užívej " ... ". Dále mi uniká princip ztučňovaného textu + pokud měníš scénu, nebo děláš posun v čase, dělá se to např. takto:

[volný řádek]
[vycentrovaná trojhvězdička] ***
[volný řádek]

Dílo není jen trochu uspěchané, je extrémně uspěchané. Měl bys zvolnit, rozepsat více jednotlivé scény, více čtenáři přiblížit svět a postavy. Příliš uháníš a čtnáře necháváš za sebou.

Tož mé poznatky.


RE: SeaLiLee sa snaží písať.. - SeaLiLee - 14.12.2013

Dávam ti za pravdu ale musím poznamenať, že hoci už si mi v dosť veciach pomohol. Bohužiaľ, je tam vidieť moja neskúsenosť a hlavne to, že narozdiel od teba alebo napr. Froldy, Rivel Arosis alebo tak nepíšem profesionálne ani dlhoročne, neviem sa ešte poriadne vžiť do role autora a nedokážem s nimi prežívať dej.

A pri niektorých pasážach ma vôbec nenapadlo, čo by som mal dopĺňať aby to nebolo moc rýchle, z čoho som veľmi smutný keďže som sa snažil, aby to bolo aspoň trochu lepšie než to minulé.

Ďalej tie ".." - "...", ja som tie bodky dával iba k hrubým miestam alebo na konci každej strofy a nechápem, prečo sa mi to dalo snáď za každú vetu.


RE: SeaLiLee sa snaží písať.. - Tuxik - 14.12.2013

Pro někoho kdo teprve začíná psát, mi přijde kapitolová tvorba jako extrémní sousto. Ani já se do kapitolové tvorby radši moc nehrnu, jedná se o to nejtěžší do čeho se autor může vrhnout. Doteď jsem experimentoval, zkoušel najít svůj styl a hledat pro svá díla inspiraci. Když se na svou tvorbu dívám zpětně, zjišťuji, že některé věci by si zasloužily rozšíření a to je můj další cíl.

Věc na které jsem strávil nejvíce času, byla 18-cti stránková clop povídka Domino. Časově se mi to natáhlo na pět týdnů. Psal jsem to hlavně po večerech, tak v průměru přibližně 1,5 hodiny na večer. 35 večerů dá dohromady 52,5 hodiny čistého času, což jsou přibližně 3 hodiny na stránku. Ano, trvalo mi to extrémně dlouho, povětšinou jsem napsal větu a tu jsem ještě několikrát přeupravil dokud se mi nezamlouvala. Do času počítám i zpětné čtení. Za jeden večer jsem stihl tak jeden nebo dva odstavce. Psaní je běh na dlouhou trať.