Bronies.cz
Myšlenka dne - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: OffTopic (https://bronies.cz/Forum-OffTopic)
+--- Fórum: Generální OffTopic (https://bronies.cz/Forum-Generalni-OffTopic)
+--- Téma: Myšlenka dne (/Vlakno-Myslenka-dne)



RE: Myšlenka dne - Elevea - 18.02.2014

Obávám se, že nulou dělit lze a výsledkem je limita. Tím pádem je přísloví "Z výkalu bič neupleteš, když upleteš nezapráskáš, a když zapráskáš, tak sebe." platné přinejmenším z první třetiny.


RE: Myšlenka dne - Jamis - 18.02.2014

(18.02.2014, 00:19)Elevea Napsal(a): Obávám se, že nulou dělit lze a výsledkem je limita.

... a zase ty předpoklady Pinkiesmile dělit nenulové číslo nulou (přesněji číslem 0+0i) lze v oboru komplexních čísel a výsledkem není limita, nýbrž komplexní nekonečno, kteréžto je nevlastním bodem komplexní roviny (tzn. není to číslo, ale ani limita, protože limita je definována jinak) Twilightsmile v oboru komplexních čísel se zase nedají dvě nekonečna sečíst, ani nelze dělit nulu nulou (což v oboru reálných čísel lze), protože tyhle operace nedávají v C smysl.

Kdyby si s tímhle někdo chtěl lámat hlavu, tak samozřejmě existují legrace typu Sedenion, což je 16 dimenzionální neasociativní algebra ve které se dá dělit nulou, ale zas tam neplatí ani asociativní, ani komutativní zákon - enjoy! Naproti tomu Kvaterniony jsou vcelku v pohodě Ajsmug takže asi tak:


Myšlenka dne: není nekonečno jako nekonečno, některé nekonečno je prostě větší než jiná nekonečna Rainbowlaugh zdá se to sice jen jako sranda, ale je tomu tak.


RE: Myšlenka dne - Žeryk - 18.02.2014

A co to takhle vzít čistě prakticky logicky ? Rainbowlaugh Nic děleno ničím je nic Rainbowlaugh

Ale nic je právě pro mě největší otázka. Pokud byl vesmír stvořen při velkém třesku, co bylo předtím ? Můj mozek nemá až takovou kapacitu, aby si mohl představit absolutní nic. Prostě to nejde Rainbowlaugh


RE: Myšlenka dne - Santhiras - 18.02.2014

Vesmír na počátku byl nekonečno stlačené nikam... pak přišla jednička a všechno pos..

Chápejte tedy velký třesk jako: ∞ / 0 = 1

Proč? Jednička symbolizuje pohyb. Nula je zachování stavu. Kdyby bylo číslo na druhé straně rovnice nula, nic se nestane. Jednička však značí rozpínání a život.

Vesmír však nakonec směřuje k bodu, kdy se zase vlivem gravitace ve formě černých děr celý tak trochu skutálí dohromady a celá věc se bude opakovat.

Děkuji za pozornost.


RE: Myšlenka dne - TicTom - 18.02.2014

Cesta k úspěchu je krátká a úzká.


RE: Myšlenka dne - Keranis - 18.02.2014

Kdyby tě někdo vymazal z historie, nikdo si tvojí nepřítomnosti ani nevšimne Rainbowderp

Creeps me out a little bit...


RE: Myšlenka dne - Elevea - 18.02.2014

OT for Jamis:
Samozřejmě, že v oboru komplexních čísel můžeš nad nekonečny i nulami provádět operace, ale jen vizuálně - nelze prostě jen tak vytvořit výsledek jako v oboru reálných čísel. Imagirnární číslo se skládá ze dvou složek a pokud je tedy sečteš, musíš poměr složek zachovat, aby se zachoval úhel nekonečna.

Šestnáctidimenzní algebra? Tak proč ne? Dimenze nemusí být jen rozměrem. Už jsi někdy přičichl k nekonečně voňavé kytce? Rainbowlaugh.
Jen jsem se nikdy nedostal přes integrální nerovnice. V matice moc silnej nejsem Twilightsmile. Nejlepší jsou beztak logické operace...

2Keranis:
Tak bacha na Inkvizitora.



RE: Myšlenka dne - Rainfall - 18.02.2014

Keranis: teď jsi mi připomněl paradox s dědečkem Rainbowlaugh
Vrátíš se do minulosti a zabiješ svého dědečka, tím jsi však přestal existovat, a tak jsi svého dědu nemohl zabít ...

Myšlenka dne:
Bolest ti říká, že jsi naživu.


RE: Myšlenka dne - Keranis - 18.02.2014

Elevea:
A stejně jsem si říkal, proč Inkvizitor neinvizitoruje lidi až těsně před smrtí. Je možné, že člověk v první půlce svého života neudělá nic a v druhé půlce se z něho stane hrdina Ajsmug Na druhou stranu, lidi na smrtelné posteli už většinou nemají tak jasné myšlenky a nebyli by tolik schopní se obhájit... A vůbec, Inkvizitor podle mě na své inkvizice nemá ani právo.

Rainfall:
A přesně tyhle paradoxy dost zpochybňují myšlenku, že budeme někdy schopní cestovat v čase. Rázem bychom měli takových paradoxů plný vesmír Pinkiehappy



RE: Myšlenka dne - Fast Bolt - 18.02.2014

Prosím nemluvit o "nic" Rainbowlaugh Z toho mě jednou bolela hlava, protože..nic prostě..podle mě "nic" nemůže existovat, protože všude "něco" je. Samozřejmě to tak být nemusí, ale já si to tak myslím. Twilightsmile