Bronies.cz
Myšlenka dne - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: OffTopic (https://bronies.cz/Forum-OffTopic)
+--- Fórum: Generální OffTopic (https://bronies.cz/Forum-Generalni-OffTopic)
+--- Téma: Myšlenka dne (/Vlakno-Myslenka-dne)



RE: Myšlenka dne - Iluzon - 07.01.2014

@Santhiras a @Elevea: tak pánové jsou deterministé! Zajímavé - kdyby determinismus nebyl tak nudný a depresivní...
Navíc, nejen že věřím, že lidé vskutku mají svobodnou vůli, ale zapomínáš i na kvantovou mechaniku - díky ní víme, že fyzikální procesy jsou založeny na pravděpodobnosti - a tedy i na náhodě.
No, a v ovlivňování kvantových pravděpodobností také vidím skulinku, jíž může Bůh konat zázraky.
Nemluvě o tom, že moje nejoblíbenější superschopnost je ta, kterou má Scarlet Witch...


RE: Myšlenka dne - Azuliana - 07.01.2014

(07.01.2014, 15:20)pidi Napsal(a): Být cynikem je pohodlné, ale přináší pohodlí štěstí?

Největší cynikové bývají v podstatě nejcitlivějšími lidmi.
Josef Škvorecký

Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání způsobuje, že vidí věci, jaké jsou, a ne jaké by měly být.
Ambrose Bierce

Cynici jsou ti, kteří nahlas pronášejí, co si sami myslíme.
Pierre Danninos

Cynismus je nepříjemný způsob jak povědět pravdu.
Lillian Hellman


RE: Myšlenka dne - Santhiras - 07.01.2014

Iluzon: Technický panteista, když už. A kvantová mechanika má "naštestí" mezery.V podstatě celá kvantová fyzika je jenom jedna velká díra. Jediný důvod, proč je ještě pořád platná, je ten, že se ještě nikdo neobtěžoval ji vyvracet Rainbowlaugh (OT)


RE: Myšlenka dne - Elevea - 07.01.2014

Asi OT:
Tak a Iluzon se může hádat s oběma Rainbowlaugh
Takže, kvantová mechanika je taková zvláštní teorie, která nám říká, že když víme, jak je to dlouhý, nevíme, kde to je a když víme kde to je, netušíme kolik to má energie a když víme, jakou to má energii, tak to vlastně už neexistuje apod. Kvantová mechanika prostě operuje s fyzikálními rozměry objektů tak, jak jsme schopni je měřit. Neexistuje totiž něco jako nezávislý pozorovatel. I pohled na věc tu věc ovlivňuje a to nám poškozuje měření.
To ovšem neznamená, že dané vlastnosti objektu neexistují. Prostě nejsme schopni zjistit všechny informace najednou. Pravděpodobnost v kvantové mechanice tedy nepramení z náhodnosti vesmíru, ale z jeho tajuplnosti. Není to magické? Pravděpodobnost v KM tedy vyjadřuje naši momentální neschopnost.

Obecně můžeme říct, že když se dvě částice srazí, potom ve stejném prostoru a čase dojde vždy ke stejnému výsledku. Prostě mám radši Newtona Twilightsmile. Žádné nekonečno alternativ nevzniká. Svobodná vůle zaniká.


RE: Myšlenka dne - Santhiras - 07.01.2014

Elevea, Iluzon: Pokud mohu, doplním i závěry jednoho mého dávného přítele, který se zabýval tím samým problémem.

[Obrázek: tumblr_lhum07iu1t1qz9ceqo1_500.png]



RE: Myšlenka dne - Frolda - 07.01.2014

Tyhle mě pronásledují celý den.

Četba je základem všeho vzdělání.
-mnich z filmu Arn: Templářský rytíř-

Věda a výzkum jsou klíč.
-Moto Technokratické Liberární strany z Infinita-


RE: Myšlenka dne - Discordian - 07.01.2014

(07.01.2014, 16:20)Azuliana Napsal(a): Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání způsobuje, že vidí věci, jaké jsou, a ne jaké by měly být.
Ambrose Bierce

áááá Ďáblův Slovník, má oblíbená kniha Rainbowlaugh


RE: Myšlenka dne - Elevea - 07.01.2014

To Santhiras: já na to mám taky odpověď:
[Obrázek: 207819.strip.zoom.gif]



RE: Myšlenka dne - Baterka - 07.01.2014

že možná budu brzy hledat práci.

jsem totálně v deli. Fluttercry


RE: Myšlenka dne - Fang - 07.01.2014

Nezálohovaná data jsou nepotřebná data.
by: kolega v práci při pohledu na mrtvý disk s důležitými daty.
---
IBM Domino server dostal svůj název od svý pověstný stability.
by: já když sekundární MX server s zničeho nic spadnul.