Bronies.cz
Equestria Girls: Rainbow Rocks! - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: My Little Pony (https://bronies.cz/Forum-My-Little-Pony)
+--- Fórum: Equestria Girls (https://bronies.cz/Forum-Equestria-Girls)
+--- Téma: Equestria Girls: Rainbow Rocks! (/Vlakno-Equestria-Girls-Rainbow-Rocks)



RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - Martin - 31.03.2014

OT:
Zřejmě člověk sledující seriál pro 3-7 letou mysl asi nebude typická 18/25/30 letá mysl Ajsmug A pokud vidí filmy a seriály jinak než ostatní, není třeba divu, že mu součásná produkce pro jeho věkovou kategorii připadá "na nic" ("katastrofický film, k Zemi se řítí Merkur a ..." "cože? to bude blbost Pinkiesmile") a hledá něco přijatelnějšího. A když to najde, byť v pořadu pro děti, může se cítit trochu zklamán, že po chytlavém začátku začali tvůrci seriál (nebo jeho spinoff) stáčet víc k masám (což samozřejmě z marketingového hlediska je úplně vpořádku), tj. přesně to, co on nechce.

Kromě toho lze předpokládat, že pokud tvůrci seriálu nechodí do práce jen proto, aby si odpíchli, tak by je i tvorba díla pro 3 leté holčičky měla svým způsobem bavit. Pak ale není důvod, proč by se to nemohlo líbit i jiné věkové kategorii. Samozřejmě, únavně rozebírat takový seriál pak působí hodně divně (pro bronies to jsou lidi, co nepřivřou oči nad chybami ve FIM; pro mě bronies co se nimrají v G3; pro fanoušky černobílých disneyovek lidi, co se nimrají v anatomii Pinkiesmile, ale i blbá zpětná vazba je alespoň nějaká vazba, a může, byť nepatrně, ovlivnit třeba podobu dalšího spin offu MLP, který může být pro děti nad 10 let).

Tak on asi Radlan nebude tak úplně mimo. Určitě musí existovat nějaký důvod, proč má EqG hodnocení 6.5 zatímco seriál FIM (včetně S3, která se třeba nemusela každému líbit) 8/10 Ajsmug (v ČR eqg 69%, seriál 78% navzdory/díky českému dabingu)


RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - Azuliana - 31.03.2014

OT:

Mě spíš vadí to generalizování typu "když se vám to líbí, tak jste blbí bronies, co sežerou všechno, co jim Hasbro předloží".

Well, někdo možná je (já osobně si to o spoustě lidí myslím, ale tam je to spíš způsobeno jejich věkem), ale nejsou takoví všichni.

A to říkám z pozice člověka pro kterého jsou EQG těžce meh. Pobavilo, neurazilo, ale znovu už si to nepustím.



RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - ozzacek - 31.03.2014

@Azuliana
Možná jsem Radlana špatně pochopila, ale nepřišlo mi, že by cokoliv takhle zobecňoval. Mě EqG nepřišlo nic moc a nelíbí se mi, že tolik lidí to nejdřív odsuzuje a pak šílí už jenom z faktu, že to obsahovalo poníky. Já nikomu jeho názor neberu, ale vážně to spousta lidí Hasbru sežrala i s navijákem. (sorry, že se vám tak vměšuji do debaty Twilightblush)



RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - Martin - 31.03.2014

Azu: OT:
Možná špatně čtu mezi řádky a nebo je Radlan borec v kamufláži, ale z mého pohledu se mu spíš povedlo, že pouze v rámci mezí upozorňuje na to, co se mu v seriálu/EqG nezdá, zatímco se na jeho adresu sbíhají komentáře "když to tak 'nežereš', tak to co na koukáš?". Zvlášť, pokud se tu zdůrazňuje, že jste s tou či onou částí spokojení, že se si ji nenecháte "znechutit" tím zbytkem. Proč se tedy "necháváte strhnout" jeho názorem?

A i když s tím v určitých ohledech souhlasím, není to jeho úplná obhajoba. Mě třeba do určité míry nevadí strojení se a líčení, zvlášť u holek (ono ostatně ani u člověka, co se dívá na G3 vadit nemůže Rainbowlaugh ). Každý máme holt svůj vkus. Je to diskuzní fórum, ale nikde není psáno, že když se někomu nelíbí něčí názor, že si tím musí nutně "zkazit den". Berte to jako zajímavý příspěvek do pranice (trvalo mi to dlouho, ale taky jsem se naučil smát inteligentnímu (!) popichování starších generací).

Setkání Twilight a Fluttershy v EqG jistě spousta lidí vřele přijala jako parodii na seriál. No, jsou třeba lidi, kteří v tom viděli jen kopii a v duchu si mysleli "to ses moc nevytáh', batmane!"). Mám pár oblíbených scén a hlavně písniček z toho filmu, ale prostě mi zbytek z nějakého důvodu nesedí. To ale neznamená, že musím naznačovat, že jste blbí. Jen prostě sděluji svůj názor. Stejně jako 10 dalších sděluje, že jim to připadá super.



RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - RadlanJay - 31.03.2014

Já se nesnažím nikoho urážet. Jestli budu chtít někoho urazit, tak mu to napíšu na rovinu do PM tak, aby to jasně pochopil.


Já prostě cítím silnou iritaci nad tím, že stejní lidé, kteří jsou schopni ocenit hodnoty seriálu, a kteří se k tomu hrdě hlásí, mají stejný postoj k filmu, který je svým obsahem úplně mimo. Pak člověk jenom čte komentáře typu "Poníci jako lidi jsou super cool! A ty písničky byly boží! A Flash Sentry je super cute! Doufám, že bude i v druhém dílu, protože ho Twilight určitě miluje, a oni jsou tak roztomilý pár! A Spike byl taky roztomilý pejsek! Prosím, další díl, všem bronies se to strašně líbí, bravo Hasbro!" (Paroduji především komentáře na EQD a DevianArtu, kde sídlí většina fandomu)

Teda, prezentujeme se jako dospělí mladí muži, ale vokální část se vyjadřuje jako sedmileté holky.



Dejte si ruku na srdce, a řekněte mi, jestli byste ten film tak obhajovali, kdyby byl z frančízy Monster High nebo Winx ?
Protože ono to jenom otázka vkusu, že. Kdybych sledoval telletubies, tak bych mohl říct to samé - mě to prostě baví, a jestli tebe ne, tak tomu nerozumíš, a hlavně to nekritizuj.

Martin@ K tomu hodnocení, věděl jsi, že hodně bronies hodnotilo film dříve, než ho vidělo?


RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - Žeryk - 31.03.2014

Ne, MLP prostě není určené k profesionální kritice, o kterou se tady většina tak marně snaží.


RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - Azuliana - 31.03.2014

(31.03.2014, 19:00)RadlanJay Napsal(a): Teda, prezentujeme se jako dospělí mladí muži, ale vokální část se vyjadřuje jako sedmileté holky.

Já se jako mladý dospělý muž necítím Rainbowlaugh

(31.03.2014, 19:00)RadlanJay Napsal(a): Dejte si ruku na srdce, a řekněte mi, jestli byste ten film tak obhajovali, kdyby byl z frančízy Monster High nebo Winx ?

Ano.


RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - Iluzon - 31.03.2014

Proč by jediný z komentářů, které jsi zmínil, měly být vyhrazeny pro sedmileté holky? Jednak je každý z nich rozumný názor někoho jiného, než jsi ty, a jednak tím naznačuješ, že sedmileté holky jsou nižší živočišný druh či co?

A na Monster High jsem se v rámci přípravy na EqG podíval.
Bylo to mnohem, MNOHEM horší. A byl jsem připraven na to, že by to mohlo být i dobré.

A věřím tomu, že by se mohl najít někdo, kdo v Telletubies najde pro něj něco pozitivního. To, že bych mu nerozuměl neznamená, že bych ho odsuzoval.
Já sám jsem jako malý na Telletubies občas koukal. Jako výchovný program pro malé děti jsou kvalitní (i když na Sesame Street nemá snad nikdo).


RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - Melgarh - 31.03.2014

Nechapu, proc lidi hledaji v serialu, ktery ma target audience uplne nekde jinde, serial kvalit typu Hvezdna odysea ci smysl vesmiru, strunove teorie a naseho svateho vladce - letajiciho spagetoveho monstra.

MLP: FiM > Relax serial: Check!
MLP: EqG > Relax film: Check!

Z prispevku, co tu nekteri postuji, se mi zda proste chut, zast a doslova rostouci nesnasenlivost toho, ze jini neuznavaji jejich nazor na vec.

We've seen Equestria Girls and We've liked it! Heart /DealWithIt

Co mohlo byt spatne s EqG?
1) Finance
2) Pozadovany cas ktery je umerny maximalni mozne pozornosti prumerneho ditete a nastvaneho rodice
3) Fakt, ze reziseri/tvurci/scenariste nemuseli byt zkuseni s tvorbou filmu
4) Framework pred-schvaleny ci modifikovany Hasbrem

Kdyz se vezme v potaz, ze to je reklama na hracky = holy panini, vyborna prace!

Chci videt, jak natocite celovecerni film na prodej deodorantu.


RE: Equestria Girls: Rainbow Rocks! - Iluzon - 31.03.2014

Kdy je film jen filmem?