Bronies.cz
Dotaz ohledně malování v pc. - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Ostatní (https://bronies.cz/Forum-Ostatni)
+--- Téma: Dotaz ohledně malování v pc. (/Vlakno-Dotaz-ohledne-malovani-v-pc)

Stran: 1 2


Dotaz ohledně malování v pc. - Decimus - 23.02.2014

Zdravím. Chtěl bych se zeptat, jestli náhodou nějaký/nějaká umělec/umělkyně umí malovat v počítači s myší, jestli by mě to nemohl/a naučit. Je tu tolik kreativních umělců, tak by se mi nějaký videonávod šiknul a samozřejmě i obrázkový návod. Twilightsmile Za každý návod děkuji Twilightsmile


RE: Dotaz ohledně malování v pc. - Žeryk - 23.02.2014

Na malování, jakože fakt malování myší musíš být fakt machr Rainbowlaugh
Myší se většinou vektoruje, další kresby se dělají na grafických tabletech. Kreslit jde i myší, ale jak říkám, není to tak pěkné a je to o dost těžší.


RE: Dotaz ohledně malování v pc. - Alpha - 23.02.2014

Sice nekreslím, ale můžeš se zkusit podívat do vlákna Kreslicí tutorialy a rady na netu


RE: Dotaz ohledně malování v pc. - Decimus - 23.02.2014

Jeryk: A umí to někdo z Bronies? Chtěl bych se to naučit Twilightsmile


RE: Dotaz ohledně malování v pc. - Blue Storm - 23.02.2014

Možná by bylo dobré, začít úplně od začátku. Tudíž tužka a čtvrtka či papír. Vem si taky nějakou předlohu a zkus si namalovat jednoduchého poníka. Začátky možná nebudou hned supr. ( To asi nikdo z nás hned být nemůže ) Ale zde pak bude záležet jen na tvém pocitu, zda se ti to povedlo a co je potřeba zlepšit. Pinkiesmile

Věř mi, že druhý, třetí, čtvrtý obrázek pak bude lepší a lepší a osvojíš si poníkovskou anatomii tak dobře, že už pak budeš sám vědět, jak nakreslit poníka i v originálních pózách, či výrazech.

Sice jsem myší kreslit nezkoušel, ale tak nějak vím, že to musí být hodně těžké. Většina zdejších bronies, kteří malují, taky začínala buď s tužkou, či pastelkama, nebo na graf. tabletech a vím, že se ke klasickému kreslení vždy rádi vracejí. Hlavně na kreslících srazech. Twilightsmile

Takže si to zkus nejdříve na papír a když tak pošli na své budoucí vlákno ve Tvorbě členů své malby a rádi ti je ostatní ohodnotí, nebo poradí, kde to zlepšit. Pinkiesmile


RE: Dotaz ohledně malování v pc. - Iluzon - 23.02.2014

Vektorování v inkscapu z mé zkušenosti není ani tak o vedení linky, jako vkládání a modelaci geometrických křivek. Tudíž v něm něco stvořit dokážu i já, na kreslení nešika. Jinak přímo na Equestria Daily je celá sekce s návody na všechno možné.

Sent by Ponyriffic Binary Hoofwriter


RE: Dotaz ohledně malování v pc. - Decimus - 23.02.2014

Děkuji za odpovědi a zkusím Inkscape Twilightsmile
Na Equestria Daily jsem našel tohle:
http://fc02.deviantart.net/fs71/i/2011/153/f/5/ps_pony_line_pen_tutorial_by_zomgitsalaura-d3hujjs.jpg
Co myslíte, bude to lepší dělat takto, než to malovat myší? Vím že malovat myší je těžké, ale někdy bych se to naučit chtěl Twilightsmile


RE: Dotaz ohledně malování v pc. - Farglider - 23.02.2014

Budeš li potřebovat poradit něco v inkscapu tak napiš pokusím se poradit, jinak jak bylo řečeno tužka a papír, mimojiné na vektorování je dobré si udělat skic na papír a oskenovat, následně podle toho vektory. Raritywink


RE: Dotaz ohledně malování v pc. - Alkel u3 - 23.02.2014

Je celkem jedno, jestli je výsledek vektor z Inkscapu nebo Ilustratoru, rastr z GIMPu, Photoshopu nebo SAI nebo olejem na plátně. Pořád je to jen způsob, jak "vyrenderovat" nějakou formu a tu se naučíš nejlíp s tužkou na papír. Začni skicou na papír, používej hodně referencí a gumy a až budeš spokojený s výslednou hrubou skicou, naskenuj (pro vektorování ti stačí klidně foťákem na mobilu) a obtrasuj to v Inkscape. Jestli si s tím chceš víc hrát, můžeš použít GIMP, kde můžeš taky naklást křivky a pak je vykreslit jako rastr, případně to ještě hodně zpomalenou myší jako rastr doupravit.


RE: Dotaz ohledně malování v pc. - Decimus - 25.02.2014

Také bych se chtěl zeptat, kolik stojí nějaký dobrý a doporučovaný grafický tablet?