Bronies.cz
Bronies za 15 let - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: OffTopic (https://bronies.cz/Forum-OffTopic)
+--- Fórum: Generální OffTopic (https://bronies.cz/Forum-Generalni-OffTopic)
+--- Téma: Bronies za 15 let (/Vlakno-Bronies-za-15-let)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Bronies za 15 let - Iluzon - 26.02.2014

15 let - má Celestie, to už možná budeme za technologickou singularitou...
Myslím, že za 15 let může proběhnout ne jedna, nýbrž dvě generace seriálu.
Je vcelku možné, že tou dobou už Hasbro bude koupeno jino společností. Disney, možná?
Mediální průmysl už nebude hledět na televizní ratingy a díky tomu bude přikládat větší váhu jiným údajům o svých konzumentech a tím pádem budeme dostávat vskutku to, co chceme.
Dost možná budou poníci rozděleni do více linií a spin-offů, jako je tomu třeba u Marvelu, jenž má pro mladší Hero Squad a pro starší jiné skvělé seriály a tvorbu. Díky tomu se budou tvůrci moci odvázat a svůj případný nový svět rozvinout v komplexitě, jakou známe například z IDW komiksů.
Tou dobou už nebude jen fandom MLP, ale i fandom fandomu. Někteří současní tvůrčí bronies se dostanou do profesionálních projektů, možná se někteří spojí za účelem vytvoření vlastního seriálu. 15 let je zároveň ideální doba na těžbu mladické nostalgie, tudíž se jistě objeví projekty cílící na vzpomínky současných bronies a fandom zažije příval popularity.
Poníkovské cony budou zařízené maximálně profesionálně, EPCU bude mít velké renomé a trvalou spolupráci s lokálními zástupci Hasbra, zatímco ve Státech se nejspíš budou stále hádat. Na conech budou jak veteráni (počkejte, až na 15. Gala bude Jamis vyprávět o svých veteránských zážitcích věda, že tam byl od začátku), kteří budou již zvyklí na každoroční průběh a komfort, taky však každý rok orgové vyzkouší alespoň jedno nové překvápko, které bude čím dál tím těžší utajit; zároveň se ale vždy najdou nějací nově příchozí, kteří budou přijati s otevřenou náručí a budou jim zásadně rozšířeny obzory.
Pokud už rovnou nepřeskočíme singularitu (a o mých představách této se tu nebudu rozepisovat, to je na jindy), jistě už alespoň bude dostupná a rozšířená jednak rozšířená realita, tudíž budeme vidět poníky v každodenním životě, tak i virtuální realita (Oculus Rift + ponies, coming soon to internets near you!), tudíž budeme zažívat Equestrii zcela novými způsoby.
Mně bude 35 a Jamis se bude blížit zlatým letům. Některá přátelství zůstanou a budou prohloubena, některá zaniknou a budou zapomenuta.
Možná že už se potkám s Azulianou Pinkiecrazy !
Jo, a za 15 let se budou Terodeness, Martin a další vracet k fandomu, který před časem opustili, neboť bez navázání opravdového přátelství vůči němu zahořkli, a shledají, že celou tu dobu žil velice bujným životem.
Vrátí se do něj s chutí, o které si mysleli, že už je jim dávno cizí.


RE: Bronies za 15 let - Martin - 26.02.2014

Hodně mě fascinuje, jakou má Jamis velkou trpělivost (myšleno v dobrém, opravdu) a dělá tu psychologa.

Já bych se nepočítal k těm, co jsou z toho na větvi (je to jen seriál, nic víc - to už jsem víc nadšený, když mi nechcípne vysazený břečťan Pinkiesmile ) Ale zase bych se nepočítal do, jak říkáš, "otravených a znuděných" (i když.. ano, ale to nesouvisí s FIM/fandomem). Já mám spíš takový MLP fandom sám pro sebe, a jak proplouvám postupně roky, jsem poplatný svému příjmení. Ze všeho, co přijde, si vysaji co se mi líbí, a pak jdu dál (tím nemyslím, že bych opustil MLP, ale z výsostného postavení se zase vrátí mezi desítky dalších zájmů, a když přijde ten pravý čas, zase se na výsluní vrátí).

Že po sobě zanechám možná trochu pachuti? Inu, to už je bohužel úděl. Někteří lidé přinášejí ostatním radost svými obrázky (tady se nechytám.. jestli můj přínos spočívá v tom, že jsem MOŽNÁ někoho inspiroval nějakou metodou nebo jsem mu zpočátku radil, tak to je asi tak vše), já můžu nabídnout tak jedině jiný pohled na věc. A to není myšleno, že bych to chtěl ostatním znechutit (spíš to ber tak, že mě až děsí, jak velké haló z toho jsou schopni lidé udělat, tak se jim snažím "vnutit" trochu umírněnější pohled z druhé strany. To samozřejmě funguje i obráceně - když mi můj pesimistický názor někdo dovede vyvrátit, nebráním se).

Možná se to blbě vysvětluje, lepší bude graf "co pro mne znamená fandom a jaký přínos pro mě mají poníci vzhledem k mému zájmu o cokoliv co souvisí s MLP" Rainbowlaugh
   
Podle mne, i kdyby bronies zmizeli z povrchu zemského, což se nestane, pojedu dál ve svých kolejích, obohacen o nové znalosti a názory, takže svým způsobem jejich odkaz bude žít dál Pinkiesmile

Spíš si myslím, že vznikne několik podfandomů (stejně jako staré MLP mělo fandom spíš sběratelský a fandom spíš seriálový), s pár společnými jmenovateli (například fórum). Něco jako bylo ve filmu Equstria Girls (to, o co se pokoušela Twilight, byla utopie - to ostatně vidíte zde - každého z nás na MLP zajímá něco jiného, a každý k tomu přistupuje jinak. To, že to nějak dohromady funguje, to je zázrak a ne nějaký fakt, že FIM je lepší než ostatní.. nebo fenomén.. nebo chlapi u holčičího seriálu..)

I když nečekám, že by bronies zmizeli z fóra (ale kolik jich bude aktivních z nynějších necelých 2500 členů?
to jen tak bokem, kdybych bral ČR za vzorek brony světové populace a přidal 100% těch, kteří třeba nejsou na fóru, byl by maximální počet bronies na světě něco málo přes milion - trochu málo na fenomén, asi něco jako "v Praze se každý oblékl do růžového" => celosvětová histerie Pinkiesmile Asi měla média okurkovou sezónu a do homosexuálů se naštěstí už navážet nesmí
)

Ad k tomu "vtipnému":
nešlo o Con, ale o dovolenou, takže pokud byla katastrofa jednat s 1-2 cizokrajnými osobami, v davu by to bylo horší. Jestli přežiju svou první přednášku (pokud k ní dojde), tak uvidím uvidím a zvážím účast Pinkiesmile K čemu je mluvená angličtina? Pasivně ke konzumaci seriálů Twilightoops To v mém případě.

(26.02.2014, 14:56)Iluzon Napsal(a): Myslím, že za 15 let může proběhnout ne jedna, nýbrž dvě generace seriálu.
Je vcelku možné, že tou dobou už Hasbro bude koupeno jino společností. Disney, možná?

Pod to se mohu podepsat. I když si myslím, že pokud bude seriál FIM uměle přiživován, možná ani žádná další jiná generace nebude.

(26.02.2014, 14:56)Iluzon Napsal(a): Mediální průmysl už nebude hledět na televizní ratingy a díky tomu bude přikládat větší váhu

Spíš si myslím, že to bude čím dál tím horší. TV zábava bude čím dál tím svázanější normama, které vymýšlejí v USA, aby se jim náhodou nezkazily děti. Stačí si porovnat obsah seriálů z 70/80/90. let a tím, co so se může v TV ukázat dnes (a přitom cílová skupina je srovnatelná). Nemyslím tím animaci, atd.

(26.02.2014, 14:56)Iluzon Napsal(a): Dost možná budou poníci rozděleni do více linií a spin-offů

To už jsou teď.. a moc bych za to nedal, kdyby EqG běžely déle než FIM. Důvod? Barbie Pinkiesmile Hasbro jen zabilo dvě mouchy jednou ranou.

(26.02.2014, 14:56)Iluzon Napsal(a): tvůrci moci odvázat a svůj případný nový svět rozvinout v komplexitě, jakou známe například z IDW komiksů.

To obecně platí i dnes, že se tvůrci v komixech můžou rozjet úplně jinak než v seriálu (proč IDW, i Archie). Seriálů se to podle mne týkat nebude. Je ale divné, že pokud jde o filmy, tam asi normy neplatí. Za bílého dne, Wonder Woman. Mrvoly kam se podíváš, sexuální narážky. A ve FIM se nesmí objevit Derpy v hlavní roli?

(26.02.2014, 14:56)Iluzon Napsal(a): ale i fandom fandomu.

A to by vypadalo jak? Pinkiesmile

(26.02.2014, 14:56)Iluzon Napsal(a): Někteří současní tvůrčí bronies se dostanou do profesionálních projektů

Divil bych se, kdyby tam už nebyli (jistě se tam ale potkají s kolegy z jiných fandomů. Kdo umí, umí).

(26.02.2014, 14:56)Iluzon Napsal(a): možná se někteří spojí za účelem vytvoření vlastního seriálu.

Pokud tím bylo myšleno MLP, tak nulová šance (copyright). Pokud tím bylo myšleno zcela něco jiného, tam šance je, ale jak vidno dneska, není to zrovna dvakrát pravděpodobné (vytvořit seriál znamená nabídnout něco masám - vložím do toho peníze, musí se mi přinejmenším vrátit - to je něco jiného než fan tvorba).

(26.02.2014, 14:56)Iluzon Napsal(a): tudíž se jistě objeví projekty cílící na vzpomínky současných bronies

Myslíš, jako Hasbro ve FIM dělá úlitby nám starším? (to ještě bylo fajn, když tam byla Lauren - budiž jí země lehká). Nepočítám, že za zády bronies Hasbro "tajně" dál kuje pikle se sběrateli (hint hint - G3 se stále prodává (info z roku 2013, možná už není pravda)).

(26.02.2014, 14:56)Iluzon Napsal(a): Jo, a za 15 let se budou Terodeness, Martin a další vracet k fandomu, který před časem opustili

Kdybys řekl, že přiměješ 5 let zakopanou mrtvolu, aby se skamarádila z Georgem Bushem, tak bych ti uvěřil spíš Rainbowlaugh

(26.02.2014, 14:56)Iluzon Napsal(a): Vrátí se do něj s chutí, o které si mysleli, že už je jim dávno cizí.

Co chuťově šlo, jsem spolykal první rok, možná dva. Ale pokud se objeví nějaká čerstvá krev dle mého gusta, možná začnu znovu nasávat Ajsmug


RE: Bronies za 15 let - Azuliana - 26.02.2014

Heavy OT:

(26.02.2014, 14:56)Iluzon Napsal(a): Možná že už se potkám s Azulianou Pinkiecrazy !

[Obrázek: oh_stop_it_you_by_flare_chaser-d6fe9m4.png]



Re: Bronies za 15 let - Terodeness - 26.02.2014

EDITED:
(26.02.2014, 14:56)Iluzon Napsal(a): Jo, a za 15 let se budou Terodeness, Martin a další vracet k fandomu, který před časem opustili, neboť bez navázání opravdového přátelství vůči němu zahořkli, a shledají, že celou tu dobu žil velice bujným životem.
Vrátí se do něj s chutí, o které si mysleli, že už je jim dávno cizí.

OT:
Pfff.. já a opouštět fandom? Nah. Ač to zní šíleně fórko není fandom. Tohle forum je jenom malá část fandomu, do kterého zapadá mnohem více věci. Pinkiesmile Bohužel ani fandom a ani fórko nemám zatím potřebu opouštět. Ajsmug Ve fandomu jsem kvuli informacím, kámošům a hlavně kvuli poníkům. Na fórku jsem kvuli České tvorbě, informacím a nudě. Rainbowlaugh Fandom opouštět nebudu i když bych se kvuli němu někdy nejraději zahrabal 100m pod zem a nebo bych vraždil. Pinkiecrazy Zůstanu u něj kvuli svému zájmu o poníky.
A co se týče fórka: Až si najdu lepší zábavu a nebo dostanu perma banána tak odejdu. Ani v jednom případé mi to nebude nijak vadit. Pinkiesmile


RE: Bronies za 15 let - Vited - 26.02.2014

Za 15 let to podle mě už bude úplně něco jinýho protože s toho určitě někteří lidi vyrostou a to bude velký úbytek komunity. O pokračování seriálu se zas tak moc nebojím jelikož vždycky můžou udělat něco nového a nápady jsou nevyčerpatelné. Spíše jim ubude sledovanost protože nebude tolik bronies a hasbro přestane dělat dál. Ale doufám že to tak nebude.


RE: Bronies za 15 let - CrystalShine - 26.02.2014

Martine, CZ, ani evropu, nemůžeš brát mezi bronies jako běžný vzorek. Fandom se tu začal rozjíždět podstatně později než v US a Kanadě.
http://www.herdcensus.com/generalsurvey.shtml
„Thus, we can state with a 95% confidence that between 4.0% and 6.8% of the internet-using US population strongly identify as bronies, or approximately 7 to 12.4 million people.“

A to máme jen USA


RE: Bronies za 15 let - Martin - 26.02.2014

Mno, myslím, že můžu. Ale to bych nesměl zapomenout posunout desetinnou čárku Twilightoops (tj. namísto 1.05 milionu to je 105 milionů celosvětově). Ale to beru jako maximum (zvlášť, pokud by USA bylo nejpočetnějši zastoupené a přitom tvořilo jen asi 10% z toho). Ale ty jejich počty mne zajímají..

OT: Tak OK, i když bych se spíš příklaněl k nižšímu číslu. Říct, že existuje 10 milionů lidí z necelých 200 milionů na základě dotazu tisícovky je asi tak vypovídající, jako když začnete sčítat výsledky voleb. Jakmile přijdou výsledy z Prahy a větších měst, jsou ty poměry úplně jiné.

Jak sám autor uvádí, pouze 17% lidí dotazník vyplnilo. Myslím si, že tedy výsledky ovlivní hlavně fakt, že když se takový dotazník objeví průměrnému občanovi, ten na něj klikne v minimu případů (klikáte snad na podobné dotazníky, i když se třeba týkají volného času, IT techniky nebo něčeho takového?), zato když se tam náhodou objeví brony, šance že na to klikne se limitně blíží 100% Ajsmug Těžko odhadovat, ale s pravděpodobností 95% mohu prohlásit, že pouze 15% až 19% ze 17% lidí jsou bronies, což jsou ve výsledku asi 3% USA. Resp. přibližně 1%, když vezmu odpovědi 4-5.

OT: známe ty ankety o nejlepší seriál, kde jakmile se objeví FIM, tak se na to sesypou bronies a klikají jak o život Ajsmug

Vezmene tedy světový průměr 39% lidí s přístupem na Internet, což je asi 2.7 milardy lidí, takže 1% je 27 milionů (maximálně - nevím třeba, zda někomu nezakazuje dívat se na poníky víra, nebo podobné věci). Mimochodem počet bronies registrovaných zde na fóru tvoří cca. 1.5% populace ČR+SK.


RE: Bronies za 15 let - Moně - 26.02.2014

Každý větší fandom zažil boom a poté zklidnění, kdy se o něm už tolik nemluvilo, ale věrní zůstali doteď. Bronies asi dopadnou podobně.


RE: Bronies za 15 let - Intrix - 26.02.2014

(26.02.2014, 18:25)Martin Napsal(a): Mimochodem počet bronies registrovaných zde na fóru tvoří cca. 1.5% populace ČR+SK.

nemá to bejt 0.15% ? na 1.5% by nás muselo bejt přes 20 000


RE: Bronies za 15 let - Alkel u3 - 26.02.2014

Dokonce jen 0.15‰, jestli dobře počítám Pinkiesmile (no, na to jsem moc líný, spočítal to stroj, samozřejmě Pinkiehappy

Každopádně, k tomu konci fandomu. Docela by mne zajímalo, jak a jestli se za těch 15 let budou držet všechny ty Galacony, Crystal Fary apod. Na to bych ale potřeboval křišťálovou kouli Pinkiesmile