Bronies.cz
Wakfu - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: OffTopic (https://bronies.cz/Forum-OffTopic)
+--- Fórum: Seriály, filmy a knihy (https://bronies.cz/Forum-Serialy-filmy-a-knihy)
+--- Téma: Wakfu (/Vlakno-Wakfu)

Stran: 1 2


Wakfu - Rainfall - 29.05.2014

[Obrázek: Wakfu_Logo.png]
Navzdory podivnému názvu je to francouzský animovaný seriál Pinkiehappy Ale jiní to možná znají jako MMORPG Wakfu nebo Dofus, protože seriál z těchto dvou her vychází. Není však ale příliš nutné Wakfu nebo Dofus znát.



Příběh je o malém chlapci jménem Yugo, kterého kdysi podivný cizinec zanechal Enutrofovi (něco jako Hledač Pokladů) jménem Alibert. Yugo objevuje záhadné schopnosti, které nikdo jiný nemá. Tehdy se dozvídá o dopise, který mu ten cizinec zanechal a ve kterém stojí místo, kde může najít svou pravou rodinu. Navíc, vesnici napadá Xelor (Xelorové jsou vládci času) Nox a tak se Yugo nakonec vydává na cestu. Společně s ním jde Tristepin (Sadlygrove v angl. dabingu), Evangelyne, Amalia a Ruel.

Osobně se mi seriál hodně líbil. Má poměrně pevný příběh, skvělé souboje a super reference a vtipy. Záporáci jsou super v obou sériích velmi vyvážení.

Seriál má dvě série po 26 dílech + nějaké další speciály. Osobně se mi to zdálo málo. Chtěl bych toho víc Rainbowlaugh

Postavy:
Yugo - je to hlavní postava v příběhu, je tvrdohlavý ale ochotný pomoci, je to vtipálek.

Tristepin/Sadlygrove - Je to Iop (Takoví ti válečníci, které přemýšlení docela bolí Rainbowlaugh ). Je poměrně domýšlivý ale je čestný a taky je to vtipálek.

Rubilax - je to Sushu (démon) kterého Tristepin používá k boji. Je poměrně zákeřný a Tristepina neuznává. Jinak je to jeden z nejsilnějších Sushu

Evangelyne - Cra (velmi dobří lučišníci, opak Iopů) je to takový ten inteligentní bod skupiny. Je odhodlaná a statečná a přirozená vůdkyně.

Amalia - Celým Princezna Amalia Sheran Shram, je to dědička trůnu Sadidského království, je Sadida (prostě vládnou rostlinám a mají zelené vlasy) je poměrně namyšlená, ale není to špatná postava

Ruel Stroud - Enutrof, sobecký a jde mu jen o peníze, přesto však slíbil, že dá pozor na Yuga

Az - je to tofu... ne není jídlo, je to taková ptáčkovi podobná kulička Rainbowlaugh Je to Yugovo zvířátko

Nox - Záporák první série, nebudu o něm nic psát, protože má být záhadný, ale jeho příběh byl hodně silný

Pro některé lidi má bohužel poměrně velkou nevýhodu, že je zatím jenom ve francouzštině s angl. titulkami. AJ dabing totiž není úplně distribuovaný zatím. Jinak jsem neměl problém.
Pro zajímavost, celý seriál je udělaný ve Adobe Flash.

Svět Wakfu a Dofusu je velice rozmanitý a neuvěřitelný. Očekává vás Pinkiehappy


RE: Wakfu - jaroslav - 04.06.2014

Dofus jsem kdysi hrával. Na chvíli jsem zkusil Wakfu, ale po chvíli jsem přestal.
Obě série jsem viděl a můžu jen doporučit.


RE: Wakfu - Formus - 24.10.2014

Zvláštní, zdá se mi, že všechny cesty internetu který mě zaujmou mě dovedou sem Rainbowlaugh Na Wakfu jsem narazil nedávno naprosto bizarní náhodou a ač mě anime moc neoslovuje, tohle mě zaujalo. Taky doporučuju (sem zatim u 20 dílu 1. série a skoro všechny díly byly perfektní) + dabing se mi zdá parádní, ta francouzština se tak nějak dobře poslouchá, i když jí nerozumim ani slovo Twilightsmile (ale pořád je to primárně zaměřený na mladší populaci, tudíž dialogy nejsou nijak složitý a anglický titulky by měl dnešní běžnej uživatel internetu pochopit)


RE: Wakfu - DaveL - 10.02.2015

whoa, už jsem si myslel že budu první a ejhle.
Včera jsem na to narazil na KYM v http://knowyourmeme.com/memes/subcultures/dofus-wakfu
Vidim že je to seriál, a i docela pěkný (animace ve flashi jako MLP)
nápaditý plot je to celkově velice hezké, taktéž doporučuji.
Navíc, některé hlody jsou priceless...

SMUG DUCK



RE: Wakfu - Elevea - 16.02.2015

No tak jsem se mrknul na první díly a vypadá to velmi dobře. U pátého dílu jsem ale narazil na problém - nebyly pro něj české titulky a na další díly taky ne. Takže jsem si sednul, stáhnul anglické titulky a začal dělat překlad Twilightsmile. Pátý díl je už uploadnutý na titulky.com a na šestý snad sednu během tohoto týdne. Tak uvidíme...


RE: Wakfu - Divočák - 16.02.2015

Eleveo, můžeš nám házet titulky tady prosím? Pinkiehappy odkazem Rainbowlaugh


RE: Wakfu - Elevea - 16.02.2015

No, pro začátek můžeme začít tímto odkazem Twilightsmile

Titulky na Wakfu na titulky.com


RE: Wakfu - DaveL - 16.02.2015

potřeboval bych jakékoliv titulky k dílum 21 a 23, mám tam rozbitý hardsub :/


RE: Wakfu - Divočák - 16.02.2015

Ještě že tam je možnost dočasného účtu (v podstatě se člověk kvůli stažení titulků neregne, prostě v cuku letu hotovo Rainbowlaugh )
Eleveo díky moc Twilightsmile


RE: Wakfu - Elevea - 17.02.2015

Davel: Tak to hned tak nebude, pač si nehodlám dělat sám sobě spoilera Twilightsmile. Ale když budu dělat dvoje titulky týdně, tak se tam za tři měsíce dostanu Rainbowlaugh