Bronies.cz
Challenge: Upsati se Ďáblu - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Literatura (https://bronies.cz/Forum-Literatura)
+--- Téma: Challenge: Upsati se Ďáblu (/Vlakno-Challenge-Upsati-se-Dablu)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49


RE: Challenge: Upsati se Ďáblu - Keranis - 17.07.2014

Tak to je libové! Pinkiehappy

[spoiler: Kaiju Wrap up, Kaiju wrap uuuup!] Rainbowlaugh


RE: Challenge: Upsati se Ďáblu - Rwakk - 17.07.2014

Povídka od Tadashiho na zadání od Keranise

Kanibal



RE: Challenge: Upsati se Ďáblu - Quint-t-W - 17.07.2014

Několik témat mě napadlo, jen k většině zatím nemám vybranou osobu.

Čili jestli si taky můžu hrát na ďábla, tak bych jedno předložil Keranisovi:
Poníci mají v Equestrii pod kopytem všechny pochody jako počasí, roční období, rytmy zvířat apod. Co z bezpečnostních důvodů není veřejně známo, tak také popohánějí čas, který by bez nich stál. Jenže se zjišťuje, že poníků, kteří toto zvládnou, začíná být nedostatek.
Nemá to být crossover s Doctor Who, ale narážky jsou vítány. Příběh bych rád, aby měl temnější nádech, ale s pozitivním koncem.

Pak ještě jedno pro Arosise
Pověst o Blanických rytířích v podání Equestrie. Libovolný poník je najde a nestačí se divit. Stačí něco krátkého, ne přes 2000 slov. Snaž se neponifikovat Cimrmany Pinkiesmile


RE: Challenge: Upsati se Ďáblu - Rwakk - 18.07.2014

Povídka od Draima na zadaní od Northern Cross

Le Banane


RE: Challenge: Upsati se Ďáblu - Cwossie - 18.07.2014

Super Rainbowlaugh Akorát si oprav moje jméno.

(A příští moje zadání bude Celestie závislá na něčem jiném než banánech...)


RE: Challenge: Upsati se Ďáblu - Proky - 18.07.2014

No super. Teď se mi do dalších dvou týdnu nacpala návštěva u babičky a prázdniny v Chorvatsku, takže stihnu napsat jen jednu Rainbowlaugh

EDIT: Tady je ten Frozen x MLP CO pro Severní Kříž Rainbowlaugh

Je to v google docu



RE: Challenge: Upsati se Ďáblu - Iluzon - 18.07.2014

Rivel Arosis: Achjo. Povídka je to pěkná, líbí se mi náboženské motivy, ale nepřináší mnoho nového. Jde jen o trochu víc promyšlený dovětek jedné epizody naznačující změnu tří nefunkčních společností. To však ne vždy působí věrohodně - zvlášť argumenty jednorožců -samé plesy a bály, ach hrůza! - vyznívají slabě. A žeby všichni pegasové byli v jedné velké armádě? To se mi taky nezdá. I když to vychází z epizody, tak bez ukázky, proti komu pegasí armáda brání či na koho útočí (kromě zemských poníků) vyzní také blbě. Konec také nedává smysl, neboť v povídce nejsou ukázány ani Celestiiny nepřímé zásahy. Víra samotná se za její akt považovat nemůže a jediná další akce pohánějící děj vpřed byli Windigos, tudíž to vyznívá, jako by ty poslala Celestie sama. A tos asi říct nechtěl?
Dva překlepy co jsem našel - nevyčítám, jen upozrňuji - "Ale určitě to nebude Vaše chyba. a Hurricane.
A hlavně ses úplně odchýlil od zadání - nejen že zápletku vpřed neposouval jeden poník a poté jiný, nejen že se v průběhu povídky žádná totalita nevytvořila, ale i závěrečná konfrontace chybí! Jednání "A co teď?" po konfrontaci s Windigos která se udála v epizodě se za ni sotva dá považovat.
A v celé povídce ani jeden jediný náznak verše.
Jsem zklamanej. Nezdá se mi, žes vystoupil ze své komfortní zóny a místo toho se vydal jednoduchou cestou.
Jo, a jestli mi to po tomhle chceš čirou náhodou nějak oplatit, tak mi zkritizuj mou povídku. Myslím, že na té najdeš chyb víc jak dost.


RE: Challenge: Upsati se Ďáblu - Rivel Arosis - 18.07.2014

Mrzí mě, že to tam nevidíš, ale dle mého tam všechno je, i když jen povětšinou v náznacích. Včetně několika rýmů.
Každopádně již na počátku jsem upozornil na svůj nedostatek času, a tak jsem místo námětu, který bych napsat chtěl zvolil spíš ten, který bych stihl do požadovaného termínu. To neznamená, že bych na původní námět úplně zapomněl.

A teď musím zas pryč a poněkud déle tu nebudu, takže i když další námět/y napíšu, tak ho sem nejspíš dám, až se vrátím. Tudíž tak za cca 2 týdny.


RE: Challenge: Upsati se Ďáblu - Rwakk - 18.07.2014

Povídka od Greytaila na zadání od Rwakka

Sunlight

Povídka od Drakasina na zadání od Rwakka

Dopis ztracen

Hoši, řeknu vám k tomu asi jen jedno. Já před vámi smekám. Je to to, co jsem chtěl, co mě opravdu pobavilo a uchvátilo. Věděl jsem komu co zadat očividně Rainbowlaugh


RE: Challenge: Upsati se Ďáblu - Greytail - 18.07.2014

K té první challengi bych jenom dodal, že pro mě osobně šlo tak trochu o dvojitou challenge. Kromě tvého zadání jsem si totiž zadal jako svůj doplňující úkol držet se pryč od klasického děje záchranářských týmů (nováček, kterému nikdo zpočátku nevěří se v důležité akci vyznamená tak, že dosavadní velitel mu přenechá své místo; případně velitel, který má za sebou X úspěchů, najednou v jedné akci udělá chybu, přijde o celý tým a musí začínat od začátku s trénováním nováčků, s nimiž pak zvládne důležitou akci). A sám jsem byl nakonec překvapen, kolik se mi podařilo nacpat do děje postav ze seriálu, aniž by to působilo jako pěst na oko Twilightsmile