Bronies.cz
Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Bronies.cz (https://bronies.cz/Forum-Bronies-cz)
+--- Fórum: Dotazy, připomínky a návrhy (https://bronies.cz/Forum-Dotazy-pripominky-a-navrhy)
+--- Téma: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz (/Vlakno-Pripominky-a-navrhy-k-obsahu-Bronies-cz)



RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - DaveL - 11.08.2013

(10.08.2013, 02:40)Foulwynd Napsal(a):
(09.08.2013, 17:50)Melgarh Napsal(a): K tomu bych jeste dodal, ze mistni warning system umoznuje dorustani koncetin.. tim mysleno ze ty warningy po case expiruji Twilightsmile
no ono když to nějakej "overzealous" mod nastaví na deset let......


(10.08.2013, 02:54)Sissi Napsal(a): Nebo rovnou na nikdy. To už jsem taky viděla.

nj, památka na to že někdo opakovaně udělal něco co neměl..


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Hotsteppa - 11.08.2013

K banovaciemu systému a upozorneniam...

Čo som pozeral, tak najväčšie pálky sa dávajú najmä za veci, ktoré normálny návštevník fóra asi robiť nebude - ťažké R34 / GORE, anti-brony príspevky, propagácia drog...
(síce ma prekvapilo tých 20% za citácie)

Puberťáci, ktorí na fóre vyskakovali, trollili alebo sa proste prišli ukázať, akí sú superkúl a iní, než ostatní, už majú aspoň dočasný ban (sarkazmus nerátam, je to mocná zbraň, ak ju človek vie použiť), ak nie rovno perma.


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Xeelee - 12.08.2013

(11.08.2013, 14:20)Frolda Napsal(a): Spíš to je minové pole, kde máš přímo uprostřed volnou cestu, jasně označenou reflexní barvou a jsou tam tisíce cedulí, které ti řeknou: Bezpečná cesta, která má přesně jeden metr na šířku, nechoď vedle, všude tam jsou miny. Pozor, nepřekračuj hranice cesty. Tahle je jediná bezpečná.
Já ještě před změnou pravidel dostal 10 % za něco co v pravidlech nebylo. Teď je tam [spoiler: možná díky mý PM diskuzi s DaveLem] zmíněno, že je za to 20 %, ale když sem někdo přijde, tak nebude schopnej zjistit co tag QNSFW je a jak/na co se má používat. Já žil v domnění, že se to týká jen obsahu, kterej může lehce zavánět R34/gore. Co je to Q sem dávno zapomněl a strýček Google neporadí. QNSFW se prý týká i obsahu, kterej může někoho pohoršit, ale jinde na fóru se takovej obsah objevuje i neotagovanej a bez skrytí ve spoileru. Vyskytuje se tu spousta specifickýho humoru i dalšího obsahu, kterej se nelíbí všem, a určitě se najdou i bronies, který pohoršujou cumlající se poníci v romantickém vláknu. Jak sem měl vědět, že dostanu varování? Na základě toho co sem tu viděl sem předpokládal, že to je na bronies.cz v pořádku. Použil sem rozum, tak jak je návštěvníkům fóra v pravidlech doporučováno, a na základě zkušenosti s tím co se tu objevuje sem postnul obrázek. Možná sem jen měl smůlu a někdo ho nahlásil.
Minový pole to opravdu částečně je. V pravidlech se píše, že co není zakázáno nemusí být povoleno. Když člověk postne něco co mu i po konzultaci s pravidly přijde v pořádku a jedinýmu moderátorovi nebo adminovi se to nebude líbit, tak to může skončit varováním. Asi se to nestává moc často, ale když použiju tvůj příměr, tak označení cesty reflexní barvou dělal někdo, kdo neměl detailní mapu min. Každej admin/mod má totiž trošku jinou mapu. Je ale dost nepravděpodobný, že by se to někomu stalo tolikrát, aby mu kvůli tomu hrozil permaban. Asi jen já sem výjimka, když sem kvůli sérii nedorozumění a chyb dostal 70 % varování a do posledního prosince vás můžu opustit po tom nejlehčím prohřešku (20 % ). Twilightsmile Pravidla sou ale IMHO nastavena tak, aby se to stávalo maximálně dvakrát za 10 let.


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Zmok - 12.08.2013

Když ty bys měl víc dávat pozor, jak to co napíšeš můžou vnímat lidi, který to budou číst.


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Xeelee - 12.08.2013

Zmoku, příspěvek byl o vyvrácení toho, že je jasně daný co se smí a co ne. TO sem zmínil jen jako výjimku k tomu, že při současných pravidlech je velmi nepravděpodobný, aby někdo dostal tolik upozornění za něco co není v pravidlech [spoiler: nebo za něco, co člověk myslel jinak a dobře, když už Hotsteppa zmínil, že 70 % se dává jen za ty nejtěžší prohřešky], aby nás opustil. Chtěl sem tím vyjádřit, že pravidla sou nastavena rozumně. TOHLE vážně nemám potřebu řešit. [spoiler: Myslím, že mám velmi dobrou představu o tom co a proč se stalo a už se to nestane. Málem se to ani nestalo.]


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Terodeness - 12.08.2013

(11.08.2013, 14:20)Frolda Napsal(a):
(09.08.2013, 12:29)DaveL Napsal(a): soon™

Byly vyslyšeny moje modlitby Raritystarry

(09.08.2013, 16:07)Terodeness Napsal(a): No... mě momentální banovací systém spíše připomíná minové pole, jednou šlápnete vedle a můžete být rádi, že vám to "jenom" urvalo nohu.
No, pokud mohu reagovat. Spíš to je minové pole, kde máš přímo uprostřed volnou cestu, jasně označenou reflexní barvou a jsou tam tisíce cedulí, které ti řeknou: Bezpečná cesta, která má přesně jeden metr na šířku, nechoď vedle, všude tam jsou miny. Pozor, nepřekračuj hranice cesty. Tahle je jediná bezpečná.

Podle nových pravidel by si za tohle měl dostat 70%. Tou nadsázkou na mě útočíš, děláš ze mě vola a ještě se mě snažíš veřejně zesměšnit... Ajsmug Jestli se ti nelíbí můj názor, budiž ale, neházej po mě kameny.

PS: Neříkám, že pravidla jsou nějak extra hardcore. Jen si člověk musí dávat extra bacha, protože se neodpouští.


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - DaveL - 12.08.2013

Připomínky a návrhy k obsahu bronies.cz

nyní s rozebíráním a teoriemi o tom jak pravidla fungují.


vážně?


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Xeelee - 12.08.2013

Terodeness: Nepřeháněj. Napsal jak to vidí. V klidu a bez jediný zmínky o tobě. Vedení fóra by muselo ztratit jakoukoliv soudnost, aby takový příspěvky takhle trestalo. Jestli by někdo z nich uznal prezentaci odlišnýho názoru za útok na uživatele a napařil mu za to nejtvrdší postih co tu máme, tak by asi bylo na čase založit si nějaký nový fórum, kde by se uživatelé nemuseli bát zúčastnit výměny názorů. To už by bylo vážně drsný minový pole. Podle množství dočasnejch/permabanů a jejich odůvodnění to ale není realita tohodle fóra. BTW ten kdo by s tímhle odůvodněním "útok na něj" nahlásil by musel mít opravdu obrovský problémy s egem.

Na druhou stranu si ale pořád myslím, že by se v některých případech měly brát v úvahu polehčující okolnosti a kontext. Když někdo něco pochopí/nahlásí jako porušení pravidel a zjistí se, že to bylo třeba nedorozumění nebo špatná interpretace jedinýho člověka, tak IMHO plná palba opravdu není na místě. Proto by mě zajímalo, jak je posuzováno tohle:

+ 25 % - Vulgarita
Každej může považovat za vulgaritu něco jinýho a když někdo o někom napíše že je blbec/vůl, tak to může myslet jakkoliv. Záleží na kontextu, kterej někomu nemusí dojít. Moderátor si po nahlášení přečte příspěvek, bez přečtení předchozí diskuze ho shledá jako vulgaritu a uživatel dostane 25 % i v případě, že ho ani jedna strana jako vulgaritu nebere. Je možný se proti takovýmu rozsudku odvolat, když moderát má vždy pravdu?
"Ty seš ale vůl." Reakce o pár postů později: "Jo, já vím Twilightsmile"
+ 25 % - Nepoužití tagu (QNSFW obsah)
Mina, o který v pravidlech nic není. Kdo z vedení jak posuzuje co je a co není QNSFW? Tohle by si v pravidlech opravdu zasloužilo nějak specifikovat. Když se dá za QNSFW považovat určitej typ humoru, tak někteří jedinci musí tenhle tag strašně nadužívat, aby tu neustále minovým polem neprocházeli. Žijou tu v permanentní nejistotě nebo v ní začnou žít, až dostanou první varování. Za další varování je totiž 3denní ban, za další 7denní ban a pak už je permaban. Já teď vážně netuším co nemusím do tagu dávat a co už tam být má. Je to, že někdo nepochopí vtip, dostatečnej důvod k 25% varování? Mám ke všemu psát, že jde o vtip, kterej někdo nemusí pochopit a může někoho pohoršovat? Kdyby tu byly nějaký příklady toho co je OK a co už ne, tak se přizpůsobím. A co když tu přivítáme novýho moderátora, kterej bude mít hranice níž než ostatní a začne najednou udělovat varování za to co tu bylo akceptovaný?
+ 25 % - Propagace drog
Co je a co není propagace drog? Někdo může považovat za propagaci už jen to, že se někdo zmíní, že kouří trávu. Nejen její konzumenti tohle prohlášení ale stěží budou považovat za propagaci. A když napíšu, že tráva je mnohem lehčí droga než legální alkohol/cigarety a s menšími zdravotními následky a společenskou nebezpečností, tak je to taky jen konstatování výsledků vědeckých studií. Stačí si pročíst třeba portál http://www.drogy-info.cz/ provozovanej vládou. Možná sem taková diskuze nepatří, ale není to nabádání k tomu, aby drogu někdo vyzkoušel/užíval. Naopak to může být myšleno i tak, že člověk by neměl kouřit a pít alkohol, což je přesnej opak propagace drog. Každej uživatel/mod si to ale může vyložit jinak a když někdo dostane varování za propagaci drog, když od ní odrazuje, tak to vážně nasere.
+ 70 %- Anti-brony příspěvky
Tady by teoreticky mohlo jít o nepochopenou legraci.
+ 70 % - Útoky na jiné uživatele
Ehm... V mém případě bych si z fleku napařil 35 %, ale co když příspěvek nahlásí někdo s přebujelým egem a ten příspěvek bude jako útok vypadat jen vytrženej z kontextu?

Modi určitě nemaj čas a náladu pročítat několik stránek vlákna u každýho ze zde zmíněnejch pěti bodů, aby zjistili kontext. Bylo by fajn, kdyby tyhle přestupky zpětně zkontrolovali i nějací další modi, když k tomu dostanou podnět.
DaveL: Nejednoznačnost pravidel je IMHO ontopic připomínka, ale tady se to ztratí. A co se ztratí se tu může začít objevovat periodicky. Když na to bude jednou odpovězeno, tak se na to dá kdykoliv pozdějc odkázat, pokud to půjde dohledat. Je možný založit vlákno, kde by člověk mohl položit dotaz na výklad pravidel/názor moderátorů v případech, kdy si nebude něčím jistej (viz třeba předchozích 5 bodů)? Je snad dobře, že někdo nechce porušovat pravidla a proto se radši zeptá, jestli je publikování něčeho konkrétního v pořádku, když si tím není jistej, ne?


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Intrix - 12.08.2013

v pravidlech, úplně nahoře je jasně napsáno
Citace:Hlavní pravidlo č.1:
Moderátoři a Administrátoři mají vždycky pravdu a také hlavní a konečně slovo a to všude a vždy.
zbytek pravidel je pouze pár bodů, kterejch by se všichni měli držet.


Nemůžete tady po adminech chtít, aby v pravidlech pokryli a objasnili každou možnou situaci. Buďte rádi, že je tu nějak nastavenej systém varování a bany jsou na dobu určitou. Kdyby tu varování nebylo, tak by plno lidí mělo bany mnohem dřív a na delší dobu, než mělo / má teď.


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Zagami - 12.08.2013

Možná by to tak bylo lepší. Rainbowlaugh Maihbee