Bronies.cz
Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Bronies.cz (https://bronies.cz/Forum-Bronies-cz)
+--- Fórum: Dotazy, připomínky a návrhy (https://bronies.cz/Forum-Dotazy-pripominky-a-navrhy)
+--- Téma: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz (/Vlakno-Pripominky-a-navrhy-k-obsahu-Bronies-cz)



RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Monterka - 09.10.2013

Já myslím, že je lepší když musí mít těch 20 příspěvků. On totiž sem ten člověk nepřišel jen proto, aby nám ukázal svoje obrázky. Nejdřív by se měl trochu seznámit s fórem a jeho členy. Protože kupříkladu na mě nedělá dobrý dojem, když si ten člověk musí o založení tématu požádat tebe. Nedělá mu to moc hezkou reklamu a už předem tuším že ty obrázky nebudou stát za moc.


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Azuliana - 09.10.2013

V tomhle souhlasím s Monterkou.
Je lepší, když se člověk trochu rozkouká a seznámí s tím, jak to tu funguje, eliminuje to aspoň část pozdějších nedorozumění.
Protože forum není jen o podsekci Obrázky v sekci Tvorba Pinkiesmile


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Jamis - 09.10.2013

Málokdo dneska prolézá fórum celé - někteří chodí jen do tvorby, jiní jen do srazů a zbytek (nejen offtopic) prostě ignorují, protože nemají chuť či čas a sekce berou jako "samostatná subfóra". Na tom není nic divného: prostě mě zajímají tři témata z deseti.

Představa, že někdo nejdřív vytvoří 20 rozumných příspěvků k věci a bude trpělivě čekat, až bude moct založit vlastní vlákno je dost naivní i na mě Rainbowlaugh

Mnohem pravděpodobnější varianta je, že když bude chtít založit vlákno, tak vytvoří 20 příspěvků, které budou "ještě na hraně pravidel, byť s minimální hodnotou" aby se vlk nažral (pravidla splněna) a koza zůstala celá (pravidla nepřekročena). Tomu efektu se s takhle postaveným pravidlem nikdy úplně zabránit nedá - jde jen o to, kolik takových příspěvků bude muset napsat, aby mohl založit vlastní vlákno. Vzhledem k úrovni moderace mi tohle přijde trochu přežité.

Návrh: (nevím, jestli to jde) jedno z možných řešení by bylo omezit zakládání vlastních vláken ne počtem příspěvků, ale časem (řekněme týden od registrace - vyjma sekce "Představte se"). Za tu dobu by nově příchozí 20 příspěvků napsal tak jako tak a čas na obhlédnutí prostředí/zjištění poměrů mít bude. Anti-Spam a Anti-Bot efekty budou zachovány, ubudou zbytečné příspěvky k nahonění limitu na zakládání vlastních vláken. Jeden týden to každej vydrží a navíc s tím může dopředu kalkulovat.


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Azuliana - 09.10.2013

I like this idea!

Rozhodně bych se možnosti nějakého "vstupního síta", kdy se člověk seznámí s forem, nezbavovala. Má to tu svůj smysl.
Na druhou stranu, 20 smysluplných příspěvků není sice moc, ale pak je velké riziko "post huntu".
Jamis má velmi dobrý nápad.

(hlavně mi přijde lehce nespravedlivé vůči všem předchozím uživatelům, kteří si tímhle museli projít, aby se najednou povolovalo...)


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Hotsteppa - 09.10.2013

Vstupné sito rozhodne treba, s tým súhlasím. Pekný príklad je súčasný príval 11-14-ročných detí, ktoré majú často účet zrejme len preto, aby mali prístup na fórum - a na konte stále veľká nula príspevkov.

Jamisov nápad je vcelku fajn, predídeme posthuntom a za ten týždeň sa nový užívateľ tak nejak "znormalizuje".


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Azuliana - 09.10.2013

HTTP OT:

Nula příspěvků zas až tak nevadí, na pasivním pozorování nevidím nic špatného, spíše ty tuny offtopicu, které se produkují z čisté nudy.



RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Flaiming - 10.10.2013

Nastavení systému pro povyšování účtů je docela variabilní, aktuálně je to založená na alespoň 1 dni od registrace a 20 příspěvcích (ovšem je z toho počtu vyloučena offtopic sekce, takže posthunt v offtopicu jim moc nepomůže). Nicméně klidně to upravím, i když třeba týden od registrace mi pro přidělení vyššího přístupu přijde málo. Dal bych alespoň dva a asi ještě alespoň 1 příspěvek, aby to nedalo členúm vyšší přístup jen za to, že tu mají mrtvý účet.


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Monterka - 10.10.2013

To je dobrý nápad. Pinkiesmile
Alespoň se částečně zamezí příspěvkům v sekci tvorba typu "moc pěkné, pokračuj" Pinkiehappy


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Hotsteppa - 10.10.2013

(10.10.2013, 17:50)Flaiming Napsal(a): Dal bych alespoň dva a asi ještě alespoň 1 příspěvek, aby to nedalo členúm vyšší přístup jen za to, že tu mají mrtvý účet.

Amen to that. Už vidím ten pokles "nulových účtov" Pinkiesmile


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Corwin - 10.10.2013

OT k null-post účtům:

Osobně mi nulové účty vůbec nevadí, pasivní sledování fóra je OK. A existuje několik bronies, kteří se účastní akcí, jezdí na srazy a přesto na fórum nikdy nenapsali (nemluvě o těch, kteří zde vůbec nejsou - IzV třeba Pinkiesmile )