Bronies.cz
Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Bronies.cz (https://bronies.cz/Forum-Bronies-cz)
+--- Fórum: Dotazy, připomínky a návrhy (https://bronies.cz/Forum-Dotazy-pripominky-a-navrhy)
+--- Téma: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz (/Vlakno-Pripominky-a-navrhy-k-obsahu-Bronies-cz)



RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Jamis - 27.08.2015

(27.08.2015, 10:59)Fun1k Napsal(a): Šlo by udělat nějaký box /modul , který by na fóru zobrazoval nejnovější díla z vláken tvorby členů a byla by možnost odeslat reakci? Mohlo by to zdejším kreativcům pomocí získat více odezvy.

(27.08.2015, 12:26)Cwossie Napsal(a): Fórum není optimální platforma, jenže... Co jednotně zvolit místo toho? Nevím, kdo si ještě vzpomíná na dobu, kdy tu "fungovala" Galerie - přispěvatelé a návštěvníci se dali počítat maximálně na desítky, proto ty uvozovky. Takže co s tím? Přesně to, co říká Xsoft. Plus se účastnit projektů typu Sborník, conové galerie, případně rovnou přijít s vlastním.

Systémové řešení by bylo snad potřeba v případě, že kvůli nedostatečné odezvě začnou odcházet autoři hromadně a tvůrčí sekce zazeje prázdnotou. To se neděje. Jinak debata, jak si má jednotlivec propagovat svoji tvorbu a získat diváky/čtenáře, tu byla mockrát, a nepatří sem, ale do Off-topicu, možná s přimhouřenýma očima do Tvorby.

Myslím, že tenhle problém tu zrál docela dlouho a je načase s tím pohnout - přidám své dva postřehy (protože tohle je imho správná sekce, kde tohle řešit):

1) sekce Tvorba členů je zahrabaná "hluboko" - jedná se o subfórum v každé sekci Obrázky/Literatura/Video. Prostě to málokoho na první pohled praští do očí. Jedete po fóru, už ani nekoukáte na nadpisy, vidíte jen Hudba, Video, Obrázky... hele nové obrázky -> klik na Obrázky a už rolujete dolů... a úplně přeskočíte ten jeden snadno přeskočitelný odkaz "Tvorba členů" v každé té sekci. Imho by "Tvorba členů" mělo svítit na prvním místě před "Video" v sekci tvorba, ne to být zahrabané v subfórech (technicky... nevím, zda jde subfóra z různých sekcí sdružovat do "virtuálních sekcí"). Jinak ano, myslím, že tvorba členů není příliš viditelná a měli bychom to změnit (otázka zní jak).

2) Co se odezvy týče... ano pamatuju si tu dobu, kdy kreativní sekce více žila, uživatelé tam chodili a a psali své ohlasy. Pak si taky pamatuju ten moment, kdy se mezi mnoha kreativci tady (hlavně obrázky a literatura) rozproudila diskuze na téma "O ohlasy typu 'to je moc hezký' nestojím, protože jsou úplně k ničemu a nic mi to nedá. Potřebujeme kritiku, hlavně od někoho, kdo tomu rozumí a žádný sluníčkový kecy o tom, jak se to komu líbí!". Uživatelé a prostí konzumenti děl to pochopili a zařídili se podle toho, takže prostě žádné "amatérské" ohlasy nepíšou a hodnocení nechávají na "uměleckých odbornících", kteří to zvládnou líp ,ačkoliv na obrázky rádi koukají, fanficy čtou. Bohužel to má negativní efekt v podobě toho, že to navenek vypadá, že ta díla málokdo konzumuje. U vláken s tagem [Kritika] to funguje ještě o stupeň líp: hádejte, jak si to člověk, který čte denně kvanta informací na fóru/FB/Twitteru/dA/EQD přeloží?

btw. protože CZQ příští rok nebude (a s plánováním CZQ 2017 se teď půl roku nic moc dělat nebude), máme konečně možnost se zaměřit i na další věci a propagace CZ/SK tvorby by měla být jednou z priorit.


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Melgarh - 27.08.2015

Ono by se to vyresilo samo nasledovne:

1) Propagace MLP Infra napric celou komunitou skrz cony, srazy, PR kampan (letacky, vizitky atd.)
2) MLP Info team by dostal cloveka, ktery by prochazel tydne a vytvarel by pekny prehled/kolaz obrazku
3) Toto by prochazelo MLP Info kanaly, boostovani kreativniho obsahu jak na MLP info tak generovani trafiky pro tvurce a ziskavani diku od obdivovatelu
4) Teoreticky narust zajmu o tvorbu ve fandomu

Napriklad tvorbu log - dal jsem si tu praci, pri ktere mi mnohokrat spadnul system a taky jsem si malem upalil SSDcko (120 GB RAM.. diskovejch) pri tvorbe toho 2-metroveho rollupu se skoro vsemi logy za posledni roky.

Sbornik je zase druhe spektrum - zejmena pribehy a i obrazky, tez narocna prace a vysledek uzasny!

Ale jako vse - chce to POCATECNI INVESTICI ktera pak dle toho, jak clovek do toho investuje cas, muze rust ci klesa. Uzasny priklad jsou v Cesku Crowdfunding kampane - vytvori se kampan a lidi si mysli, ze jen tak penize budou rust.. LE NOPE!

S Czequestrii jsem ten Crowdfunding musel hypovat mesic pred tim, pak behem toho spam jak sfine Twitter, FB, Soc. med. atd...

Tot moje poznatky a Know-How z poslednich 3 let prace v Org. Teamu Twilightsmile

Proste Forbes ™


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - niemand - 27.08.2015

(27.08.2015, 14:54)Melgarh Napsal(a): ......
2) MLP Info team by dostal cloveka, ktery by prochazel tydne a vytvarel by pekny prehled/kolaz obrazku
.....

Ale takového poníka už na to máme!
http://www.mlpinfo.cz/tag/prehled-cz-sk-tvorby/


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Melgarh - 27.08.2015

@Niemand: Jasnacka, ale chtelo by to ve stylu EqD nejaky preview obrazek/kolaz - takhle tam je jen to defaultni logo a to moc "clicku-chtive" neni z meho pohledu.

A tez je potreba pro vas na MLPInfu ziskat vice lidi, at ta vase prace je dostatecne ocenena! Panely na conech jsou zdarma a mohly by tam byt treba i zajimave statistiky. Letacky se daji v poho vytisknout (akorat narezat si je musite sami) a treba placky od Creeepyho jsou tez za nizke naklady.

Musim bezet na nakup sry


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Frolda - 27.08.2015

O panely s povídkami moc zájem nebyl, přicházelo tak 10-15 lidí.

Sekce se nejlépe oživí komentováním a spamem ve skupinách, kde to jde. + společně kreativní projekty


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Aelipse - 27.08.2015

Nemám ve zvyku se cpát do diskusí mezi takové velikány jako je Jamis nebo Melgarh, ale k tomuto bych se taky rád vyjádřil.

S Jamisem rozhodně souhlasím. Mít vlákna s tvorbou členů našeho fora v podsekci těch sekcí, které se pravidelně plní odkazy na cizí zahraniční tvorbu a tak trochu žijí vlastním životem, není asi úplně ideální. Vymanit tyto podsekce z toho chaosu a dám jim vlastní prostor by byl dobrý začátek.

Co se týká MLPInfo - cením si snahy lidí, kteří na tom dělají. Přiznám se ale, že jsem se o těchto stránkách dozvěděl až teď z téhle diskuse. Dát je do letáčků a jinak je propagovat rozhodně není na škodu, ale nebylo by výrazně snažší, kdyby se využilo návštěvnosti, která už na foru existuje?

PS. Právě jsem na MLPInfo rozklikl sekci Tvůrci, a ať dělám, co dělám, československé autory tam nenacházím. Místo toho tam vidím notoricky známé zahraniční autory, kteří podporu naší komunity dle mého už příliš nepotřebují.


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Foxtrot - 27.08.2015

Melgarh:

1) Podle mě o MLP Infu vědí skoro všichni. Ti kteří umí anglicky a navštěvují tudíž rovnou EQD, tak tam logicky nechodí. Když to začínalo, tak na foru byla měsíc reklama.

2) Jak říkal niemand. Máme sc@lixe, který odvádí dost dobrou práci. Snaží se tam dávat jen kvalitní obrázky, aby tam toho nebylo moc. Co se týče loga, tak jde o strukturu náhledu, která se nastavuje ve Wordpressu. Jsou dvě možnosti - ta kterou máme my a ta kterou má EQD. Na EQD vlastně jen ustřihnou začátek článku a hodí ho do náhledu, tak jsou náhledy článků dost dlouhé a samotný web je dost vysoký. My se rozhodli udělat jen omezený počet náhledových obrázků, díky kterým by člověk hned na první pohled věděl, o co v článku jde - a také nejsou pak náhledy tak vysoké jako na EQD. Rovnou musím říct, že na 90 % se způsob náhledu článků měnit nebude. A kdybychom kvůli každému článku dávali do knihovny médií ve WP nový obrázek, tak se v tom za chvíli nevyznáme.

3) No, díky takovýmhle kanálům se lidé dozvědí o tvůrci a obrázku, ale to už neznamená, že budou hned psát své díky. Já tady mám spíš názor, že weby jako EQD a MLP Info jsou dobré k tomu, aby se lidé dozvěděli o tvůrcích, které třeba ještě neznají. Čili jim to ukáže nějakou jejich tvorbu a přesměruje třeba na jejich DeviantART. Pak už je ale na lidech jestli dají nějaký feedback, nebo to budou jen pasivně sledovat, nebo se na to prostě vykašlou úplně.

Čili, podle mě je místo pro obrázky DevantART a pro videa/hudbu je YouTube. Stačí tam člověka nasměrovat odjinud a pak už se víc dělat nedá.

4) Kdo má zájem o tvorbu, tak si ji najde a kdo nemá, tak se na ni vykašle, i když mu ji budete strkat pod nos.


Ještě co psal Melgarh v dalším postu:
Oceňování práce: Jak jsem psal, nemyslím že už je kam dál růst. Podle mě v cz/sk bronies komunitě ani není víc lidí, kteří by to četli. Snad jen můžu říct, že je trochu škoda, když někdo linkuje nějaké informace na EQD, když jsou už ve stejnou dobu přeložené na MLP Infu, ale to je detail.
Panely: Většina lidí na conech umí anglicky, takže chodí na EQD, čili o MLP Info nemají zájem. Co se týče statistik, tam ne napadá jen věci alá Největší CZSK brony Rainbowlaugh


No, jsem zvědavý co tady ohledně té tvorby vyřešíte. Podle mě se toho už moc víc dělat nedá.

Edit:
Aelipse:
Jo, ta stránka vznikla už docela dávno a měla za cíl tam mít popsané obecně ty nejznámější a nejdůležitější autory. Čili ne czsk. S českýma/slovenskýma se začalo tak nějak počítat až když začaly Přehledy CZ/SK tvorby. No, jestli udělat nějakou stránku o CZ/SK autorech... nevim... možná... Asi takhle, když se někdo nabídne, tak mu nejspíš bránit nebudu.


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Iluzon - 27.08.2015

Já na fóru ze všeho nejvíc používám Zobrzit denní příspěvky. Problém je, že ne vždy je na první pohled jasné, co který název vlákna znamená. Ano, můžu se hned vedle kouknout na to, ve které sekci vlákno je, ale to při projíždění příspěvků udělám jen u těch, jejichž název mně něčím zaujme. Ano, je to do velké míry zodpovědnost autorů vláken, ale myslím si, že tomu by se dalo pomoci i systémově.


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Zmok - 27.08.2015

Ono zřejmě dost lidí tvoří, ale nedává o tom vědět tady na fóru. V tom by taky mohlo pomoct to zatraktivnění sekce tvorby tady.
Co jsem si všimnul, tak docela pomáhá komunikace s publikem. Jako tvorba na přání, reakce na současnou situaci, na ohlasy, na tvorbu někoho jinýho... Mě dost bavilo kreslit obrázky k povídkám, který mě zaujaly. Klidně jednoduchý černobílý. Navíc tohle všechno vyvolává diskuzi, která může pomoct zapojit další. A myslim si, že když v sekci panuje přátelská a tvůrčí atmosféra, přiměje to nerozhodný k tomu, aby taky něco zkusily vytvořit. (To se stalo mně, ikdyž na jinym serveru.) Ale zas bude důležitý, aby ty diskuze o tvorbě byly zábavný a bez spamu, jinak zmizí takovej ten pocit "jú, copak tam je novýho?" (To je třeba těch třicet příspěvků "to se mi líbí" na jeden obrázek. To se snese na serverech jako je deviantart, jenže v jednom vláknu fóra to neni nijak rozlišený.).


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Jamis - 27.08.2015

(27.08.2015, 15:53)niemand Napsal(a):
(27.08.2015, 14:54)Melgarh Napsal(a): ......
2) MLP Info team by dostal cloveka, ktery by prochazel tydne a vytvarel by pekny prehled/kolaz obrazku
.....

Ale takového poníka už na to máme!
http://www.mlpinfo.cz/tag/prehled-cz-sk-tvorby/

To je možná pravda... ale funguje to tak jak má? imho by to mohlo fungovat mnohem líp. Já vím, že je to opruz práce, ale když návštěvníkům webu naházíte nezáživný unifikovaný seznam v podobě téhle stránky a to zajímavé se ukáže až po kliknutí na příspěvek (ano, pak je to zajímavé), tak to lepší nebude. Prostě se na tom zaseknou a dál se nedostanou, protože je nic nezaujme. Nedělejte si iluze o tom, jak moc lidé přemýšlí, když prolézají stránky - pro ně je to odpočinek a když je budete nutit moc přemýšlet, tak prostě chodit nebudou. Představa, že dám informace k dispozici a "si je na tom webu najděte" prostě nefunguje. Motivace většiny návštěvníků není natolik silná, aby věnovali energii a čas tomu, že budou po těch věcech pátrat.

(27.08.2015, 16:32)Aelipse Napsal(a): Nemám ve zvyku se cpát do diskusí mezi takové velikány jako je Jamis nebo Melgarh...

Please do! Every... single... time! Každý rozumný názor se cení a je potřeba.

(27.08.2015, 16:35)Foxtrot Napsal(a): Podle mě o MLP Infu vědí skoro všichni. Ti kteří umí anglicky a navštěvují tudíž rovnou EQD, tak tam logicky nechodí. Když to začínalo, tak na foru byla měsíc reklama.

Jak už psal Mel - ano, je dost dobře možné, že ví. Dal jim ale někdo důvod tam chodit místo toho, aby chodili někam jinam?

Citace:Jak říkal niemand. Mámě sc@lixe, který odvádí dost dobrou práci. Snaží se tam dávat jen kvalitní obrázky, aby tam toho nebylo moc.

Čili, podle mě je místo pro obrázky DevantART a pro videa/hudbu je YouTube. Stačí tam člověka nasměrovat odjinud a pak už se víc dělat nedá.

Oceňování práce: Jak jsem psal, nemyslím že už je kam dál růst. Podle mě v cz/sk bronies komunitě ani není víc lidí, kteří by to četli. Snad jen můžu říct, že je trochu škoda, když někdo linkuje nějaké informace na EQD, když jsou už ve stejnou dobu přeložené na MLP Infu, ale to je detail.
Panely: Většina lidí na conech umí anglicky, takže chodí na EQD, čili o MLP Info nemají zájem. Co se týče statistik, tam ne napadá jen věci alá Největší CZSK brony Rainbowlaugh

No, jsem zvědavý co tady ohledně té tvorby vyřešíte. Podle mě se toho už moc víc dělat nedá.

O tom, že sc@lix odvádí dost dobrou práci není pochyb. Jen mi připadá, že to - ke škodě všech- není moc vidět. Víc se imho určitě dělat dá, ale bude to vyžadovat dost úsilí Twilightsmile

Jak to vyřešíme? No řekněme, že tohle je impulz k tomu s touhle situací něco začít dělat. Nikdo neříká, že to bude hned (pro hodně lidí ještě CZQ neskončila - stále tuna práce), ale jsem toho názoru, že bez změn to lepší nebude.

Citace:Jo, ta stránka vznikla už docela dávno a měla za cíl tam mít popsané obecně ty nejznámější a nejdůležitější autory. Čili ne czsk. S českýma/slovenskýma se začalo tak nějak počítat až když začaly Přehledy CZ/SK tvorby. No, jestli udělat nějakou stránku o CZ/SK autorech... nevim... možná... Asi takhle, když se někdo nabídne, tak mu nejspíš bránit nebudu.

K tomu asi tolik - až pomine tenhle mumraj kolem dodělávek po Czequestrii, plánuju tenhle seznam vytvořit v podobě, která bude snadno dosažitelná. K dispozici bude téměř jistě na http://www.czskbronies.cz stejně jako další info, které se váže k čistě CZ/SK záležitostem kolem bronies. Ale to je teď vedlejší.