Bronies.cz
Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Bronies.cz (https://bronies.cz/Forum-Bronies-cz)
+--- Fórum: Dotazy, připomínky a návrhy (https://bronies.cz/Forum-Dotazy-pripominky-a-navrhy)
+--- Téma: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz (/Vlakno-Pripominky-a-navrhy-k-obsahu-Bronies-cz)



RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - niemand - 10.03.2013

Jinak když byla řeč o gif formátu, tak animované logo je taky možné, pokud se vejde do 300kb? Já zrovna teď jen něco testoval, takže výsledná velikost je 370kb + má to špatné rozměry, jen jsem se chtěl zeptat, jestli by bylo možné tvořit i něco takového.

Jestli ten gif něčemu nevadí, nebo tak.


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Refly - 10.03.2013

Technicky to nevadí ničemu, třeba ta duhová stopa za ní je pěkná, decentní. Ale mě osobně třeba vadí to časté mrkání - když tady na tebe bude týden logo každých pár sekund "mrkat, skákat a blikat", tak to za chvilku poleze na nervy. Ajsmug

A gif bych opravdu nedoporučoval, umí jen 256 barev - to opravdu není hezké, viz ten nápis v tom animovaném logu. Pinkiesmile

Takže technicky to nevadí, ale v praxi to asi nebude moc pěkné.


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - niemand - 10.03.2013

Ono by to šlo poladit. Já jen zkoušel, jestli bych to vůbec uměl dát dohromady. Ten text by se dal upravit, aby vypadal lépe a to mrkání RD by šlo udělat v kratších intervalech, byl to jen test Pinkiesmile Jinak bych řekl, že pokud bude logo jako nějaký jednoduchý vektor, tak by snad 256 barev nemusel být problém Pinkiehappy

A mrkání je fajn, aspoň si budeš dávat pozor, když víš, že tě někdo stále sleduje Rainbowlaugh

[Obrázek: tumblr_inline_mh78felAqb1ru5g9k.png]



RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Alkel u3 - 10.03.2013

Odkdy je na takovéto obrázky s ostrými barevnými přechody a decentní, sladěnou paletou 256 barev málo? Rainbowhuh Animované logo už jsem chtěl jednou taky udělat, ale ukázalo se to jako příliš pracné (v tom konkrétním případě). A tohle se mi líbí - tedy, bylo by o dost snesitelnější, kdyby se třeba po dvaceti sekundách střídalo mrknutí a třpyt duhy. Jen to chce pracovat od začátku v 8bit režimu a stíny a speciální efekty si dělat ručně (yay, pixelart), ať se předejde změnám barev při ukládání - třeba jako u toho nápisu. AFAIK není problém, aby měl každý snímek vlastní paletu, takže i změny barev barev by měly být v pohodě. Takže bych doplnil to, co napsal Xeelee - GIF mrví obrázky, ale jen při špatném použití.

//edit: ještě zapomněl zmínit techniku, kdy se dá ocheatovat ten limit na 256 barev skládáním více snímků přes sebe s minimální prodlevou - sice se to o pár snímků nafoukne a není to tak jednoduché na vytvoření, ale jde s tím dosáhnout slušně kvalitní animace Pinkiesmile


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Tobiena - 11.03.2013

[Obrázek: 774a83505f_91919705_o2.png]

Záležitost č.1 - Proč třetí věta říká, že mám odstranit znaky dva, a ta čtvrtá že jeden? Celkově je ta stavba divná, stačilo smazat jeden znak Rainbowlaugh

Záležitost č.2 - Počítají se pořád do znaků v podpisu HTML tagy?

Záležitost č.3 - Tady se někde kolem první/druhé stránky něco psalo, že by mohly být zprovozněny obrázky v podpisu Rainbowlaugh Jak to tedy je?


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Ivo - 11.03.2013

1.Třetí věta tam má vždycky {2}, ať se děje co se děje, asi chyba.
2.Ano, pokud vím.
3.O tom nevím nic.


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Refly - 11.03.2013

Tobiena:

1. Díky za info, opraveno. Ta prostřední věta tam nemá být - pouze ta první a poslední. Ajsmug
2. Ano, počítají (jsou to MyBB tagy).
3. Obrázky v podpisu určitě nepovolíme...


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Aidrien Assagir - 12.03.2013

Mám takový návrh. Pokud se tu něco podobného objevilo, pak se omlouvám. Co takhle udělat nějakou "databázi" postav, popř. míst z MLP?


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Dumbass_CZ - 12.03.2013

Tak databázi postav najdeš na http://mlp.wikia.com/wiki/List_of_ponies , a vlastně i všechno ostatní Pinkiesmile


RE: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz - Aidrien Assagir - 12.03.2013

Ty nemyslíš na neangličtináře, jako jsem já. Rainbowlaugh