Bronies.cz
Arosis - Povídky a překlady - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Literatura (https://bronies.cz/Forum-Literatura)
+---- Fórum: Tvorba členů (literatura) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-literatura)
+---- Téma: Arosis - Povídky a překlady (/Vlakno-Arosis-Povidky-a-preklady)



RE: Arosis - Povídky a překlady - Rivel Arosis - 24.02.2013

A je tu nová kapitola k povídce Až se setká země s nebesy. Dozví se snad v této kapitole Applejack něco o tom poníkovi, co jí tajně posílá květiny a básničky anebo bude stále pátrat bez naděje na úspěch?

Až se setká země s nebesy* (Google Docs)


RE: Arosis - Povídky a překlady - Rivel Arosis - 27.02.2013

Když jsem začal psát povídky, konkrétně Tři barevné balónky, která byla snad mou první dokončenou povídkou, jsem měl sen. Sen, že napíši příběh o tom, jak se ty naše milované kobylky vlastně daly dohromady.
"Jak to bylo s Twilight víme, ale co bylo před tím? Jak se setkaly? Co je dovedlo do Ponyville?" ptal jsem se sám sebe už tehdy. A dnes je ten den, kdy jsem si tenhle svůj sen splnil a vydávám poslední povídku, která celou moji tetralogii uzavírá. Tahle je samozřejmě o Rainbow Dash.

Jen tak pro zajímavost udávám v jakém časovém rozmezí od začátku MLP: FiM se jednotlivé povídky odehrávají:
  • Jablíčko, Květinka a Diamant - cca 6 let před
  • Sbohem a Motýlek - cca 5 let před
  • Tři barevné balónky - cca 4 roky před
  • Záblesk naděje - cca 3 měsíce před (tedy krom první části s Cheerilee)

Zrozeny k přátelství (Google Docs)


RE: Arosis - Povídky a překlady - Dany Lenyx - 27.02.2013

Vážení kolegové fóra a spisovatelé!

Vaše jistě zajímavé povídky mohou být dále zhodnoceny při tvorbě audio povídek RCV.
Stačí napsat o další info nebo přímo poslat tvorbu na mejl: rcvbook@gmail.com

za tým RCV: Autumnbreeze, Dany Lenyx, Krajkhour a Tuxik.

Pěkný den.

Dany Pinkiesmile


RE: Arosis - Povídky a překlady - Greytail - 27.02.2013

Hej, Záblesk naděje přidal Rainbow nový rozměr Pinkiesmile Skvělé využití toho, že i za cool a pohodovou slupkou se skrývá někdo, kdo má city. Až je skoro škoda, že nám v seriálu ukázali Twilightin příjezd - myslím, že ve tvém podání by to bylo hodně zajímavé Twilightsmile


RE: Arosis - Povídky a překlady - DrakeDamage - 27.02.2013

Jako vždy, prostě úžasné Twilightsmile


RCV audio povídky - Dany Lenyx - 27.02.2013

Hledáme povídku nebo autora, který by napsal nebo přepracoval povídku s následujícími atributy.

Cílem je vypracovat scénář pro:
vypravěče, 2 "dospělejší" postavy (například pár: muž a žena), 1-2 dětské postavy (taky může být: kluk a holka nebo jak chcete, ale alespoň použít 1 dětskou postavu)

délka: kolem 10-ti stran, typ písma: Times New Roman, velikost písma: 12 (jako vzorek, může to být i jedna nebo více kapitol, dle délky - zbytek může být později použit na pokračování)

Tato ukázka bude sloužit jako pilotní projekt - vzorek "RCV audio book".

Pokud se tato ukázka osvědčí, může být prováděna i na pokračování (na kapitoly).

Hlavní "stan" s audio povídkami na tomto fóru je zde:
http://bronies.cz/Vlakno-Spoluprace-na-audio-povidkach-RCV

Pište dotazy nebo posílejte váš materiál na: rcvbook@gmail.com



Pěkný den.


Dany Pinkiesmile


RE: Arosis - Povídky a překlady - pipa943 - 27.02.2013

Tak jelikož sem nikdo nedal své pocity na předchozí povídku a moje byly smazány ... tak znovu Rainbowlaugh
Dopis
Povídka se ti zase povedla ta tajemná kobylka mi připomíná mne samotného, jen ona dostala alespoň odvahu Pinkiesmile díky tvrzení derpy se vyvrátily dva poníci, který jsem ale věděl, že to nejsou no uvidíme Rainbowlaugh

Záblesk naděje
nádherně zpracované, jsou z toho cítit emoce a poník se jednoduše vcítí do postav (nevím proč ale tyto příběhy mi připomínají příběhy mojí rodiny) nádherně si zde dokázal vypsat charakter jednotlivých klisniček Pinkiesmile jinak v pohodě jsem se dostal do kůže holek, když Cheerilee odjížděla, poté rarity doslova jsem si jí představil, i jak se tvářila na rainbow. Pak bloomie s větou: Ty jsi duhová ! xD u toho jsem se válel na zemi a nakonec emoce rainbow, když řekla své "zatím" jediné kamarádce co se stalo a jak na tom byla s emocemi, vím čím si musela projít a bylo mi té malé klisničky líto ale posledních pár odstavců po té noci jsi dokázal zase zvednout náladu a smutek ve smích kdy se tam objevila pinkie a začala tu svou + rainbow když řekla, že si byt postaví a že si může vybrat, kde bude bydlet ne? Rainbowlaugh

jen tak dál Ajsmug


RE: Arosis - Povídky a překlady - Rivel Arosis - 27.02.2013

Přidána jedna nová krátká povídka. Snad se vám všem bude líbit.

Anděl (Google Docs)
  • Krátká povídka o jednom andělu. Tag: Sm, Zž
  • Anděl



RE: Arosis - Povídky a překlady - pipa943 - 27.02.2013

moc nádherná povídka já... to je poprvé co nevím, co říct ....strašně mi to něco připomíná jen nevím co. Děkuji ti Pinkiesmile a ta věta co jsi napsal: A navíc na pláč je vždycky dost času později. jsi měl pravdu, jen když to v sobě člověk bude držet dlouho sesype se jednoho dne Pinkiesmile ještě jednou děkuji ti za tuto povídku už mám u tebe novou nejoblíbenější


RE: Arosis - Povídky a překlady - Greytail - 27.02.2013

Tak tohle je po dlouhé době opět něco, co mi vehnalo slzy do očí. Zatímco Pinkie musí držet úsměv pro ostatní hříbátka, tak já plakal místo ní Fluttercry