Bronies.cz
Arosis - Povídky a překlady - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Literatura (https://bronies.cz/Forum-Literatura)
+---- Fórum: Tvorba členů (literatura) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-literatura)
+---- Téma: Arosis - Povídky a překlady (/Vlakno-Arosis-Povidky-a-preklady)



RE: Arosis - Povídky a překlady - Tobyyy - 01.04.2013

Ku miznúcemu Znamienku som chcel triumfálne vytiahuť obrázok ktorý ukazuje ako perfektne zapadá do Equestrijského planetárneho systému a teda príliš veľa s kamarátkami spoločné nemá, ale nie som ho schopný nájsť ani po polhodine hľadania RainbowlaughRainbowlaugh
S tým, že asi neexistuje bytosť schopná vysporiadať sa s následkami nesmrteľnosti súhlasím, lenže určite existujú bytosti ktoré by boli schopné vydržať oveľa dlhšiu dobu akú majú k dispozícií. Ja som vlastne len chcel poukázať na to, že príbeh vykresluje Twilight ako keby sa celý jej život točil len okolo nej samej, čo vôbec nie je pravda.
Ale s týmto:
(31.03.2013, 23:28)Arosis Napsal(a): A navíc pozvánky na párty od Pinkie Pie se přeci neodmítají, i když se pořádají třeba až tam někde v posmrtném životě Pinkiehappy
si odrovnal všetky moje argumenty.Twilightblush
Jedine, že by Twilight hneď na začiatku nepustila Fluttershy a tým pádom by ani ostatné možno necheli ísť, ale to by bolo zasa len sebectvo akurát z opačnej strany Twilightsmile
Poviedku o Cadance si určite prečítam, len si musím nájsť trochu času Pinkiesad2


RE: Arosis - Povídky a překlady - Rivel Arosis - 02.04.2013

(01.04.2013, 23:22)ToBeA Napsal(a): Ku miznúcemu Znamienku som chcel triumfálne vytiahuť obrázok ktorý ukazuje ako perfektne zapadá do Equestrijského planetárneho systému a teda príliš veľa s kamarátkami spoločné nemá, ale nie som ho schopný nájsť ani po polhodine hľadania RainbowlaughRainbowlaugh
Všechno, co nebylo řečeno v samotném seriálu je pro mě při psaní bezpředmětné. Žádná z povídek či obrázků vytvořená jinými fanoušky do mých povídek nezasahuje. Pokud tedy není samozřejmě zrovna tahle věc samotnou inspirací Ajsmug On by v tom byl tak akorát pěkný nepořádek Twilightsmile

(01.04.2013, 23:22)ToBeA Napsal(a): Ale s týmto:
(31.03.2013, 23:28)Arosis Napsal(a): A navíc pozvánky na párty od Pinkie Pie se přeci neodmítají, i když se pořádají třeba až tam někde v posmrtném životě Pinkiehappy
si odrovnal všetky moje argumenty.Twilightblush
Přece bys nenechal Pinkie čekat. Víš, že by byla smutná Pinkiehappy


RE: Arosis - Povídky a překlady - pipa943 - 03.04.2013

K té povídce řeknu zatím jen jedno (myšleno Prokleti) Já si to chci s nimi vyměnit ! Rainbowlaugh


RE: Arosis - Povídky a překlady - Rivel Arosis - 03.04.2013

Když mám dnes ten svátek, tak jsem si připravil pro vás jednu takovou pěknou romantickou povídku. Sice začíná poněkud nešťastně, ale nenechte se odradit.

Přejí příjemné čtení Twilightsmile

Druhá tvář lásky (Google Docs)
  • Rarity ztratí něco, co jí vždy bylo velmi cenné. Je to však skutečně navždy ztraceno, tak jak si ona myslí? Kdo ji však dokáže přesvědčit o opaku? Tag: Ro, Zž
  • Druhá tvář lásky



RE: Arosis - Povídky a překlady - flakac - 03.04.2013

Pěkná povídka docela jsem se do ní začetl. K tomu poslednímu odstavici se musím zeptat zkusil bys napsat povídku o té svatbě? Pinkiehappy Jenom tak ze srandy třeba jako dodatečné pokračování povídek Až se setká země s nebesy? (Jinak hezký obrázek Applejack s červenými mašlemi)


RE: Arosis - Povídky a překlady - Greytail - 03.04.2013

Rozhodně nádherná povídka o tom, že krása se skrývá někde jinde, než kde ji většinou hledáme. A zároveň i o tom, že pokud někoho skutečně milujeme, dokážeme i nemožné. Navíc, vzhledem k tomu, že tvoje povídky jsou [spoiler: propojené], tak jsi touhle povídkou prohloubil zážitek z tvé jiné předchozí Raritywink


RE: Arosis - Povídky a překlady - Rivel Arosis - 03.04.2013

(03.04.2013, 22:04)flakac Napsal(a): K tomu poslednímu odstavici se musím zeptat zkusil bys napsat povídku o té svatbě?

Neboj se, takovou povídku mám skutečně v plánu. Bude začínat tam, kde Až se setká země s nebesy skončila


RE: Arosis - Povídky a překlady - pipa943 - 03.04.2013

tak tahle povídka je moc nádherná Pinkiesmile hlavně ten konec Pinkiesmile Rarity zde dostala drahocenou lekci a to o přátelství, která by si zasloužila dopis Celestii Pinkiesmile moc se ti to povedlo a na ten tvůj svátek je to nádherná povídka Pinkiesmile Přeji všechno nej Rainbowlaugh


RE: Arosis - Povídky a překlady - DrakeDamage - 03.04.2013

WOW, nevim co říct víc, prostě úžasné jako vždy Raritystarry


RE: Arosis - Povídky a překlady - Rivel Arosis - 04.04.2013

Zdravím vás, mí drazí čtenáři,
dnes žádnou povídku s největší pravděpodobností nevydám, ale i tak je tento den 4. dubna velice významný. A nejen pro mě, ale i pro vás všechny, kdo jste si někdy přečetli alespoň jednu mou povídku. Je to totiž právě přesně jeden rok, kdy jsem vydal svou úplně první vlastní povídku o ponících.
Nebyla to úplně první věc, kterou jsem pro vás udělal, protože úplně prvním mým vydaným dílem byl překlad Kráska v růžovém. Bohužel jsem toto vlákno časem zrušil a sloučil s tímto. Takže přesné datum svého prvního překladu už neznám Twilightsmile
Byl to zajímavý rok a když se tak dívám na ten svůj první příspěvek, tak si říkám, že jsem toho za tu dobu zvládl opravdu dost. Navíc jsem se psaní začal intenzivněji věnovat až později. Ze začátku to bylo jen takové hraní a vydáno bylo jen několik málo povídek.
Jenže pak přišla Pravá Láska, která to změnila. Díky ní jsem si totiž na psaní přivykl natolik, že jsem se toho už nezbavil. A proto bych chtěl z celého srdce poděkovat jisté osobě, která nese veliký podíl na tom, že vlastně vůbec vznikla. Děkuji ti tedy, má drahá MidnightShadow.
Tohle však nebylo mé jediné veliké dílo. Ve stejnou chvíli jsem pracoval i na překladu Slzy a Vločky. Bylo to těžké a dokonce jsem začínal pochybovat o tom, že to vůbec dokončím. Ale pak se mi tu na fóru objevilo několik nových fanoušků, kterým se překlad natolik líbil, že mi dodali potřebnou sílu ho dokončit. A největší podíl na tom neseš právě ty Pipo, i když jsem ti to zatím ještě nikdy neřekl Twilightsmile
Jsou tu však i další, kteří mi v mnohém pomohli. A tím, kdo na tom má asi největší podíl není nikdo jiný než Greytail. Ano, do dnes si pamatuji díky, které povídce jsme se to vlastně seznámili. Byla to jedna z prvních. Řeč je tu samozřejmě o Hořkých vzpomínkách. Bál jsem se, že se nebude líbit, a tak jsem hledal někoho, kdo by si ji přečetl jako první. Ty jsi se nabídl a dodnes jsem ti za to vděčný. A samozřejmě nejen za to, ale i za spoustu dalších věcí, se kterými jsem váhal anebo si nevěděl rady.
Nemohu zapomenout ani na ty, jejichž činy nebo i tvorba samotná se pro mě v jistých případech stala inspirací. Sem patří MaoOokaneko, Memphis, Neko, Shimansky, Blue Storm a samozřejmě i další na něž si zrovna v tuto chvíli nevzpomenu. Všem vám děkuji za inspiraci a podporu.
Mé díky patří i konkurenci, která mě leckdy poháněla kupředu. Není totiž nic horšího, než když se mé vlákno propadne až na druhou stránku :-D Mnohé jsem již zmínil výše, ale jeden nám tu přeci jen chybí. A jsi to samozřejmě ty Frolda.
Bez vás všech bych se asi nikdy nedostal tam, kde jsem teď a proto ještě jednou díky.

To je asi tak všechno, co jsem chtěl dnes v tento den říct. Mějte se tedy hezky, kreslete, pište, skládejte, ale hlavně čtěte Twilightsmile Vzhůru tedy do dalšího roku, který jak doufám bude ještě plodnější než ten předchozí.

Prozatím se s vámi loučí, váš Rivel Arosis.