Bronies.cz
Arosis - Povídky a překlady - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Literatura (https://bronies.cz/Forum-Literatura)
+---- Fórum: Tvorba členů (literatura) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-literatura)
+---- Téma: Arosis - Povídky a překlady (/Vlakno-Arosis-Povidky-a-preklady)



RE: Arosis - Povídky a překlady - pipa943 - 21.05.2013

povídka se mi líbila a řekněme, nepřišla mi až tak moc smutná, ba naopak veselá Twilightsmile. Ta část s babičkou byla smutná, jenže ty jsi to s Gummym zase vyzdvihl na veselou Pinkiesmile. A to, že maminka Pinkie v poklidu odešla ve spánku je přeci to nejkrásnější co může být + zase uviděla svou rodinku a rodinka svou Pinkie Pinkiesmile. ale zdá se mi, že sestry Pinkie jsou naladěné na stejné vlně jako Pinkie a proto slyší Gummyho xD nebo si to jen představují? no někdy bych ho chtěl asi také slyšet Rainbowlaugh . To co udělala Rainbow, tak to byl skutek, který by udělal jen pravý přítel. Sakra furt nemohu zapomenout na gummyho Rainbowlaugh teď to nedostanu z hlavy a tak nemohu dále přemýšlet co napsat až se mi myšlenky uklidní a přestanu se smát nad Gummym a rozhovorem těch klisniček s nim tak napíši dále Pinkiehappy


RE: Arosis - Povídky a překlady - flakac - 21.05.2013

Plně souhlasím s pipa943. Taky se mi líbí druhá tvář Rainbow.Rainbowlaugh


RE: Arosis - Povídky a překlady - Rivel Arosis - 22.05.2013

Mí drazí čtenáři,
již jen pár shlédnutí dělí mé vlákno od dalšího úžasného čísla a je s podivem, jak rychle jsme se tam od posledně dostali. Trvalo mi totiž celých deset měsíců než jsem se dostal na hranici 10.000, ale teď o pouhé další tři měsíce jsme dosáhli dvojnásobku. Je to jen a jen vaše zásluha a já vám za váš zájem velice děkuji.
A protože mě čeká takový významný milník, tak se s vámi podělím o některé své plány do budoucna.

Někteří z vás již nejspíš zaznamenali, že bych rád sesbíral své povídky a nechal si je vytisknout v podobě nějaké knížky. Naneštěstí je něco takového daleko dražší než jsem předpokládal a já se stále snažím najít tu nejlevnější a nejschůdnější cestu, která finančně nepoloží ani mě a ani vás. Protože se však zdá, že se to protáhne, tak zvolím i druhý a právě dražší způsob, kde si však každý zaplatí svůj výtisk zvlášť.
Zároveň bych chtěl všechny kreslířsky nadané jedince poprosit o jednu velice důležitou věc. Potřebuji obrázek na obálku. Samozřejmě pokud mi někdo dodá i jiný obrázek, který nějak souvisí s mými příběhy, tak ho tam také vložím, ale bez těch už to nějak přežiji. Obálka je však stále velice důležitá a je mi prakticky jedno, co a jak na ní bude. Stačí když bude svým pojetím odpovídat základní myšlence MLP.

Dalším mým krokem bylo založení vlastní internetové domény, kam svou tvorbu postupně přesunu. Zatím na ní není ještě nic, takže pořád prozatím platí původní stránky. Měl-li by nějaký z dalších autorů zájem, tak mu mohu přidělit subdoménu, kde si bude moct prakticky dělat co chce.

Samozřejmě budu i nadále ve své tvorbě pokračovat.

Prozatím se s vámi všemi loučí,
Rivel Arosis


RE: Arosis - Povídky a překlady - Frolda - 22.05.2013

Gratuluji. Jsi hold slavbej a dobrej Rainbowlaugh


RE: Arosis - Povídky a překlady - Rivel Arosis - 29.05.2013

Ne opravdu se vám to nezdá Twilightsmile Toto je po dlouhé době skutečně povídka, jež navazuje na sérii o Princezně Luně.
Tentokrát je trochu vážná a veselá zároveň.

Luna, strážkyně noci (Google Docs, Epub)
  • Série povídek o Princezně Luně v hlavní roli, která chrání poníky před zlými sny. Tag: Sm, Te, Ve, Zž
  • ...
  • Milá princezno



RE: Arosis - Povídky a překlady - flakac - 29.05.2013

Konečně jsem se dočkal. Další povídka o Luně. Pinkiehappy Navíc ten poslední odstavec kde Luna hodnotí košíček mě fakt dostal.


RE: Arosis - Povídky a překlady - Rivel Arosis - 30.05.2013

Však si také vzpomeň jak dopadly Apple Bloom košíčky, když je právě v díle "Call of the Cutie" pekla Twilightsmile


RE: Arosis - Povídky a překlady - Claymon - 30.05.2013

Musím říct že tvoje tvorba začíná získávat jedno neuvěřitelné kouzlo, a tím je obrovská provázanost s tvými ostatními povídkami.
Taková schopnost odkázat na dvě vlastní série, povídku a několik scén ze seriálu a nezratit přitom návaznost je krásná ukázka toho, že se ve své tvorbě vyznáš a máš ji vymyšlenou opravdu do hloubky.


RE: Arosis - Povídky a překlady - Rwakk - 30.05.2013

Musím se také přidat k Claymonovi. Provázanost je něco co bych se rád také naučil. Přiznávám že se o to sem tam pokouším ale není to nic moc.

A hlavně chci říct že právě na povídkách z Lunou jde vidět tvůj vývoj. Začalo to jednou jedinou situací a končí to prozatím příběhem který uchvátí a dokonce prováže několik příběhů dohromady. Jen čekám co příště příšte. Rozhodně jsi mi pomohl když jsem to potřeboval.
Opravdu se těším co příjde příště. Můžeš mi věřit že si to přečtu a pomůže mi to. Jak v mích vlastních pokusech. Díky za některé rady které jsi mi dal. Tak v osobním životě kdy si člověk po práci rád sedne a přečte něco hezkého co ho pobaví nebo vtiskne slzy do tváře ( jen tak něco mě nerozpláče ale melancholickou náladu rozhodně vyvolá). To je pro zatím myslím vše co chci říct.


RE: Arosis - Povídky a překlady - Rivel Arosis - 31.05.2013

Drazí čtenáři,

mám na vás velikou prosbu. Má plánovaná sbírka povídek se již dostala opravdu velice daleko. Jen poslední věc jí chybí a to je pořádná a důsledná kontrola. A to jak gramatických chyb, tak i těch typografických (zarovnání textu, atd.)

Proto jsem pro vás připravil složku, kde naleznete vše potřebné. Tedy knihu ve formátu PDF (kvůli velikost je rozdělena do souborů po 50 stránkách a v tom prvním z nich naleznete i obsah, aby jste se neztratili) a tabulku, do které mi můžete vepsat případné chyby. Důležité je hlavně zadat stránku, pak zhruba řádek, kde se chyba nachází (to už tak přesné být nemusí a klidně mi bude stačit i první slovo řádku) a také samozřejmě samotnou chybu.

Předem vám všem velice děkuji.

Náhledy do mé složky byly opět uzavřeny