Bronies.cz
My Little Pony: Spirits of Music (projekt) - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Obrázky (https://bronies.cz/Forum-Obrazky)
+---- Fórum: Tvorba členů (obrázky) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-obrazky)
+---- Téma: My Little Pony: Spirits of Music (projekt) (/Vlakno-My-Little-Pony-Spirits-of-Music-projekt)

Stran: 1 2 3 4 5


RE: My Little Pony: Spirits of Music (projekt) - Jerry Heartlead - 07.01.2015

(06.01.2015, 01:19)Sei Napsal(a): Dlho som žiadny poriadny príspevok nenapísal a vidím, že ti na to všetci ser... Vlastne... Si toho nevšímajú Rainbowlaugh Budem sa tváriť, že som slovné spojenie "elegantných očí" prehliadol... Nie vážne, vyzerá ako aziat s EXTRÉMNE šikmými očami. Keď chceš tú "dúhovú" vec prerábať, tak ti to ani rozoberať nebudem. Takže k modrej chimére... Teda vlastne poníkovi: Tú snáď niekto vzal krovinorezom? Pri druhom pokuse máš tú hrivu trochu divnú. Odkedy sa hriva vo vetre smerom od tela zužuje a potom rozširuje? Teda určite sa zužuje, ale nie až takto... (Ak si to pochopil) Špičky uší si spravil príliš oblé a moholby si trošičku popracovať na práci s pastelkami. Tých chýb je tam oveľa, oveľa viac, ale keby som vypisoval každý detail, tak by to ten tvoj literárny projekt minimálne dĺžkou prekonalo. A ak sa nechceš kresleniu venovať nejak viac, tak by som ti radil nájsť si ilustrátora-dobrovoľníka.

Ak budeš mať niekedy tridsať sekúnd voľného času, tak sa skús postaviť niekam na svetlo a pozri sa pod nohy - uvidíš, že tam nieje len tmavé koliesko, ale dokonca tieň Pinkiegasp

Inak prepáč, ak niektoré časti toho príspevku vyzerali trochu drzo. Snáď ten tvoj literárny projekt bude lepší, než tvoje obrázky a držím palce, aby mal aj väčší úspech Pinkiesmile
Ono takto: Space Dream (predtým Rainbow Synth) bol moja prvotina a nie vždy sa prvé dielo podarí tak, ako by sa podariť malo. Tie jeho šikmé oči trochu štvú aj mňa, koniec koncov mal vyzerať trochu inak:

[Obrázek: YT0RrHL.png]

Toto je prototyp vyrobený ako predloha v 3D Creatore po prefarbení hrivy a chvosta, takže výsledok postupného prerábania nie vždy vyzerá dokonale... Od Italo Boot už som sa rozhodol, že ich budem robiť bez tieňa, aby sa predišlo podobným incidentom ako so Space Dreamom...Pinkiecrazy

EDIT: Hriva Italo Boot vlastne nelieta vo vetre, ale sa magicky vznáša... Niečo ako Celestiina hriva. Mimochodom, Italo s krátkou hrivou ju má schválne takú "divokú", pretože zvykne nosiť čelenku, z ktorej jej potom ostáva v takomto "tvare" :-D


RE: My Little Pony: Spirits of Music (projekt) - Sei - 07.01.2015

On hrá na dúhovej pružine? Rainbowhuh


RE: My Little Pony: Spirits of Music (projekt) - Jerry Heartlead - 07.01.2015

Sei:
To nie je pružina, ale klávesy, je jeden z 9 poníkov predstavujúcich tzv. Spirits of Music (Duchovia hudby). Predstavujú duchov 9 najsilnejších žánrov elektronickej hudby od 80. rokov dodnes. Space Dream je duch žánru Spacesynth (viď http://spacesynth.net/WhatIs nutná znalosť angličtiny), ktorý pochádza práve z 80. rokov. Jeho sestra reprezentuje Italo Disco a vlastne sú súrodenci aj preto, lebo spacesynth a italo disco sú sesterské žánre. Okrem neho sú ešte duchovia reprezentujúci: Dubstep, drum & bass, techno, trance, rave, happy hardcore (alebo tiež happycore) a New Wave. Ich mená budem zverejňovať s obrázkami. Prototypy jednotlivých poníkov je možné nájsť tu: Spirits of Music: Prototypy poníkov

edit: Odstránená citácia predchádzajúceho príspevku
-IvoryKeysADSR



RE: My Little Pony: Spirits of Music (projekt) - Jerry Heartlead - 28.01.2015

Finálna 3D podoba prototypu Space Dreama s nanovo nakresleným cutie markom:

[Obrázek: lQgq13M.png]

Cutie mark som kreslil v Google Sketchup Pro 8, čo je síce program na 3D modelovanie (niečo ako Blender), no používam ho aj na kreslenie cutie markov a pony artov pre iné moje modely. Čoskoro sa podelím aj o kresbu tohto môjho OC aj v G1 štýle, nakoľko som sa definitívne rozhodol prejsť naň z FiM štýlu...


RE: My Little Pony: Spirits of Music (projekt) - Jerry Heartlead - 02.02.2015

Ospravedlňujem sa za odstránenie, ale dôvod je taký, že aktualizujem galériu a postupne sa zbavujem starších prototypov postáv. Ďakujem za pochopenie.


RE: My Little Pony: Spirits of Music (projekt) - smilex - 03.02.2015

voov,hezké Rainbowlaugh


RE: My Little Pony: Spirits of Music (projekt) - Jerry Heartlead - 04.02.2015

(03.02.2015, 18:13)Melgarh Napsal(a):Necitovat predchozi prispevky, automaticky se bere, ze se na ne odpovida, at je forum vice citelne.
-Mel

Ďakujem, som poctený... Časom sem ešte dohodím aj Italo Boot (Space Dreamova sestra) ako jednorožca (je aj alicorn verzia) s krátkou hrivou... Na alicornej verzii ešte musím popracovať... Rainbowkiss


RE: My Little Pony: Spirits of Music (projekt) - Jerry Heartlead - 11.02.2015

Zmena: Kvôli množstvu starých prototypov bude tento obrázok nahradený novým. Za pochopenie vopred ďakujem. Pinkiesmile Váš Gary Nu Mane.


RE: My Little Pony: Spirits of Music (projekt) - Jerry Heartlead - 20.03.2015

Takže, nový update oficiálnych poníkov zo Spirits of Music a prvý je samozrejme Space Dream. Predstavuje ducha spacesynthu a jeho značka sú dúhové klávesy, pozostatok z prvého prototypu, ktorý sa ešte volal Rainbow Synth:

[Obrázek: Oq93Wp5.jpg]

Po dlhom hľadaní som konečne našiel G1 linearty a začal na nich robiť komplet zostavu. Nový Space Dream sa teraz viac podobá prototypu a hlavne konečne vidieť jeho cutie mark. Obrázok nesie názov "Space Dream - Spirit of Spacesynth" a je to tá najoficiálnejšia oficiálna podoba môjho OC, ktoré je tiež hlavnou postavou v Spirits of Music. Dnes sa púšťam aj do Italo Boot, takže čoskoro tu bude všetkých 10 postáv.
EDIT: Pôvodne bolo postáv 9, ale po zhodnotení možností princeznej Equinoxe som sa rozhodol pridať ju ako tzv. desiateho strateného ducha hudby. Jej popis a podobu si žiaľ nechávam až nakoniec:
)
Špecifikácie:


Pohlavie: Žrebec
Pôvod: neznámy
Bydlisko: Najprv Melody Springs, neskôr Ponyville
Druh: Alicorn:
Špeciálny poznávací znak: výrazné horné tesáky, ktoré by mohli odkazovať na jeho pravdepodobný pôvod v Synthcornii. Má záľubu v knihách a v Ponyville sa vďaka tomu stane dobrým kamarátom s Twilight, od ktorej si občas nejakú knihu požičia.
Zaujímavosť: Pôvodne sa mal volať Protonic Storm, no v čase, keď mal dostať toto meno, už sa volal Space Dream a meno Protonic Storm napokon dostal iný môj poník. Vedľajšie postavy predstavím už čoskoro vrátane niekoľkých, ktoré ešte neboli zaradené k žiadnemu príbehu.

EDIT 2: Nakoľko toto moje prvé OC má niekoľko starších mien, rozhodol som sa opäť zvážiť použitie mena Protonic Storm, ktoré je síce práve pridelené inému poníkovi, no ten momentálne nie je dizajnovo vypracovaný. No aby som nad tým nerozmýšľal sám, dám vám možnosť hlasovať nad definitívnym canonovým menom tejto postavy. V prípade neúspešného hlasovania mu bude ponechané meno Space Dream.


RE: My Little Pony: Spirits of Music (projekt) - Sei - 20.03.2015

Nad čím tam, prosím ťa, toľko prototypuješ? Chceš napísať poviedku, alebo si otvoriť galériu? Mám pocit, že viac dookola kreslíš tú opachu, než píšeš.

Pochybujem, že si niekto potrebuje pozrieť dvadsať obrázkov jedného poníka, aby mu doplo, že má háro, ako keby ho neúspešne oskalpoval indián so šedým zákalom.

Neviem ako ostatní, ale ja mám rád keď ku knihe/poviedke/čomukoľvek nie sú žiadne obrázky, aby som si to mohol predstaviť podľa seba. Ty si zatiaľ nakreslil bazilión prototypov (To žiješ vo výskumnom ústave, že musíš prototypovať aj literárnu postavu?), ale nevidel som od teba ani pol slova z poviedky... Čo tak v do poviedky, v časti kde sa po prvý krát objaví nejaká postava napísať jej popis? Napríklad: "A v tom do miestnosti vstúpil biely, modrovlasý poník s priblblým účesom." Samozrejme to viac rozober...

A tiež niekde zverejni aspoň prológ, prvú stranu alebo nejakú náhodnú stranu (ak si už nejakú napísal), nech ľudia vedia o čom to zhruba je a či ich to zaujíma. Tiež ti aspoň zhodnotia formátovanie textu, aby si náhodou o dvadsať rokov nevydal osemsto strán bez interpunkcie a diakritiky.