Bronies.cz
Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: O Vás (https://bronies.cz/Forum-O-Vas)
+--- Fórum: My Little Pony a Vy (https://bronies.cz/Forum-My-Little-Pony-a-Vy)
+--- Téma: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) (/Vlakno-Anti-brony-diskuze-nad-smutnou-skutecnosti)



RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - Hotsteppa - 27.01.2014

(27.01.2014, 12:57)Melgarh Napsal(a): Mel jsem spoustu problemu taky tohodle typu na zakladce a vydrzel jsem.

Karma vetsinou funguje Raritywink

Mel OT (pre istotu Twilightsmile )


Pokiaľ ide o karmu... Jeden známy so mnou dávnejšie vybabral, chcel som to vyriešiť, no skôr, než k tomu došlo, som sa dozvedel, že si sám vybil niekoľko zubov (doteraz nechápem, ako). Z druhého, ktorý mi roky ničil život, je teraz zošedivelá troska zmietaná alkoholom, ktorá žije v päťdesiatke u vlastných rodičov.

Pokiaľ ide o spolužiakov, na strednej sme tiež mali pár expertov, ktorí boli superhustí machri alebo riešili hlavne to, kam sa v piatok ísť opiť do nemoty. O pár rokov som niekoľkých z nich stretol - z jedného spolužiaka sa stal džentlmen, našiel si priateľku a má perfektne fungujúci vzťah. Druhá "vymetačka barov" sa začala venovať meditáciám a čchi kungu a nevie si ich vynachváliť, ďalší spolužiak študuje v USA.
Napriek tomu, akí boli počas strednej, sa s nimi teraz vždy rád stretnem.

Všetko je relatívne. (akurát toho Jaguára nemám Twilightsmile )



RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - Azuliana - 27.01.2014

OT:
HTTP: You´ve got a good point, dear sir.

Puberta (tedy období základky a kusu střední) je bouřlivé období kdy každý jedinec hledá, čím bude v budoucím životě. Patří k tomu i boje o postavení na sociálním žebříčku. Jenže ty děti ještě nemají zkušenosti a tak používají sílu jako prostředek. Mimochodem, naše učitelka na pedagogiku nás upozorňovala, že v každé sociální skupině je jeden "slabý článek", který je předem odsouzen k "šikanování" (nemusí to být nutně brutální šikana, ale když se nad tím zamyslíte, tak určitě máte v práci nebo škole jednoho, ze kterého si všichni dělají legraci, protože...)

Ale rozhodně bych nebrala jako bernou minci "choval se k někomu špatně ve škole=špatně skončí".

Spousta lidí získá zkušenosti, dospěje, najde sebe nebo smysl života. Nebo jim někdo dá smysl života. Samozřejmě, že jsou i ta "bad apples", která na na své chování dojedou.

Ad karma naopak: měla jsem skvělou spolužačku, milou, hodnou, ochotnou, talentovanou kreslířku. Tak mi vysvětlete, co teda provedla, že skončila jako troska na pervitinu? Nějak jsem si v jejím chování vůči ostatním nevšimla něčeho, čím by se "provinila".



RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - Melgarh - 27.01.2014

@Azu/OT:
Asi jde o kazdeho osobni zkusenost skrz zivot - u me prave tohle bylo primarne na zakladce a jak se chovali, tak i pak pozdeji dopadli. Naopak stredni byla lahoda, totalni opak - vsichni pratelsti a zejmena skvela parta vsech kluku dohromady, a i diky tomu jsme vsichni zustali pratele a taky vladne pozitivni nalada a tez se jim v praci relativne dobre dari - z meho Biased pohledu ta karma zafungovala na 100% =)



RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - Azuliana - 27.01.2014

Mel/OT:

A vidíš, z mého biased pohledu a mých zkušeností 100% selhala. I s těmi lidmi, kteří si ze mě dělali srandu, bych si klidně zašla na pivo. Nejsem s nimi v kontaktu jen proto že se naše cesty příliš rozešly (nope, přesnídávky, plínky a prdíky opravdu nejsou téma, které by mě extra bavilo). Navíc čistě ženský kolektiv dokáže být extrémně zákeřný a ženy cílí primárně na city, takže dokáží tnout do toho nejživějšího.

Prostě jen dospěly.

Takže bych to nepovažovala za ultimátní pravdu, která funguje vždy, všude a pro každého. Je to fajn útěcha pro ty utlačované, ale nemusí to tak fungovat vždy.



RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - Hotsteppa - 27.01.2014

Azu OT:

Práve preto hovorím, že všetko je relatívne... Mal som spolužiačku, milá sympatická dlhovlasá blondína, s ktorou som takmer nikdy nemal problém (párty typ, no meh). Po odchode na výšku (farmácia) sa z nej stala feťácka troska a alkoholička.

Cumle, plienky a tak idú mimo mňa, pri ksichtbúkových albumoch detí spolužiačok typu "prvýkrát na nočníku" facepalmujem a takisto sa mi nechce sedieť s niektorými bývalými spolužiakmi pri pive a hundrať, aká je situácia v štáte zlá (to viem aj bez nich)

A mimo OT:

Mystery, súhlasím s tým, čo tu napísali Azu a Mel nado mnou. Ľudia a ich postoje sa menia, treba vydržať a nevzdávať to kvôli pár ľuďom, ktorým sa niečo nepáči.
(a ako by povedal Tyrion Lannister, ak ťa za niečo odsudzujú, urob to svojou silnou stránkou Twilightsmile )


RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - Pahejl - 27.01.2014

Nám vědět ? Za koho mluvíš ? Těžko tomu přidat něco adekvátního, když každý kdo to používá podává jiné vysvětlení, pro někoho je to obyčejný člověk, kterému se něco nelíbí, pro někoho zarytý odpůrce, pro někoho asociální psychouš, co sedí doma celý den a píše kritiku a nadávky. Já jsem se vyjádřil, že se mi to slovo nelíbí.


RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - Mystery - 27.01.2014

Ale stejně si pořád myslím že nemají právo něco shazovat,když to neznají...


RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - Vited - 27.01.2014

stejně nechápu lidi kteří se můžou podívat na tohle a neříct si
to je ale cute Pinkiesad2
[Obrázek: apple_bloom_cute_face_by_weirdnwild91-d48t9oi.gif]



RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - Mystery - 27.01.2014

Já znám takové co by řekli [spoiler: "Á,zase ty trapný můj malý poník pro mimina"] nebo něco mnohem horšího co tu nebudu zmiňovat...Ajsleepy


RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - Vited - 27.01.2014

to já mám ve svích přátelích spíše podporu nebo alespoň se mi nesmějí apod. ale byly doby kdy jsem byl středem posměchu ale to se mi smály než si pustili 1 z dílů