Bronies.cz
Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: O Vás (https://bronies.cz/Forum-O-Vas)
+--- Fórum: My Little Pony a Vy (https://bronies.cz/Forum-My-Little-Pony-a-Vy)
+--- Téma: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) (/Vlakno-Anti-brony-diskuze-nad-smutnou-skutecnosti)



RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - Hotsteppa - 27.01.2014

(27.01.2014, 19:29)Mystery Shy Napsal(a): Ale stejně si pořád myslím že nemají právo něco shazovat,když to neznají...

Taká už je nátura stáda - kritizujem, čo nepoznám, urážam to, o čom nemám ani šajnu. Netráp sa kvôli nim, raz z toho hádam vyrastú.

(inak si na základnej, či strednej?)


RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - Azuliana - 27.01.2014

Mystery Shy: opravdu ti tak moc záleží na tom, co říkají lidé okolo tebe na tebe? Opravdu si chceš nechat ničit pohled na svět komentáři lidí, kteří ve výsledku nemají na tvůj život žádný vliv?

Školní kolektiv je jednou ze skupin, které si nevybíráme. Dají se tam vytvořit dlouhotrvající přátelství, ale většina z nás po opuštění školních škamen zapomene, jak se polovina lidí jmenovala.

Kolik z těch lidí je opravdu tvými přáteli? A teď myslím opravdovými přáteli, ne povrchní holčičí kamarádství.
Zamysli se, co pro tebe jejich názor znamená. Mrzí tě jejich názor, protože jsou to blízcí lidé nebo jde jen o hloupou školní popularitu, která za pár let zcela pozbude svůj smysl?

Vím, že je to v tomhle období, kdy hledáš sebepotvrzení hlavně u jiných, těžké, ale věř mi, že stačí pár let a hodíš to za hlavu.

Vited: ano, i takoví se najdou a mají na to plné právo. Stejně jako já mám právo nedojímat se nad fotkami miminek mých kamarádek, protože mi roztomilé nepřijdou.


RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - Vited - 27.01.2014

Právo na to sice mají ale nemusí tím kazit zážitek ostatním když píšou že je to kravina apod. myslet si můžou co chtějí ale otravovat nás s tím nemusí


RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - Pahejl - 27.01.2014

(27.01.2014, 19:50)Azuliana Napsal(a): Mystery Shy: opravdu ti tak moc záleží....... ............. nepřijdou.

To je rozumné, zajímat se o názor ostatních a podle toho se řídit, ale ne podle názoru nepřátel, souhlas.


RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - Jamis - 27.01.2014

(27.01.2014, 19:50)Azuliana Napsal(a): Mystery Shy: opravdu ti tak moc záleží na tom, co říkají lidé okolo tebe na tebe? Opravdu si chceš nechat ničit pohled na svět komentáři lidí, kteří ve výsledku nemají na tvůj život žádný vliv?

Yep, přesně tak Twilightsmile navíc když dáš lidem okolo záminku proto, aby do tebe ryli, tak se aspoň ukáže, kdo je kamarád a kdo si na něj jen hraje. MLP je v tomhle ohledu docela fajn, jestli tě lidé okolo dokážou brát se vším všudy, jaký jsi, nebo ne - docela pěkný test a když dojde na výběr lidí, na které se osobně můžu spolehnout, funguje vcelku spolehlivě. Nemusí to nikdo obdivovat (a dokonce to ani nemusí schvalovat), ale když to dokáže akceptovat, už to má vypovídající hodnotu (klidně si proti tomu protestujte, že to není pravda Pinkiesmile no u mě je - protože už si holt blízké lidi vybírám mnohem víc než dřív).

Ad. Karma - mám podobnou zkušenost jako Mel. Ti, kteří se dřív prosadili kvůli z mého pohledu "nízkým, ale snadno dostupným" hodnotám už u toho většinou zůstali (se vším všudy). Ne všichni, ale většina z nich ano.

Když jsem si dělal během let strávených na VŠ (ČVUT konkrétně) malý soukromý průzkum mezi cca 300 lidmi ohledně jejich minulosti na střední, tak velká většina z nich stála mimo "standardní" kolektiv. Neříkám, že je to pravidlo, ale těžko popírat, že když vás kolektiv v období dospívání vyloučí ze svého středu, tak to má docela vliv - buďto se v tom utopíte, nebo to holt překonáte a podle pravidla "co tě nezabije, to tě posílí" z toho vyjdete nakonec ve výhodě.



RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - Mystery - 27.01.2014

Ne,nezáleží,jen mě opravdu mrzí když urážejí něco na čem mi záleží a co mám ráda. A žádní z nich nejsou opravdový přátelé,takové jsem bohůžel ještě nepoznala... Nejsou ani blízcí ani mě nezajímá popularita nebo co si o mě kdo myslí,já si o nich taky myslim své. Jen mě to prostě mrzí,to jak se chovají... Už jsem zjistila jaké dokážou 'kamarádky' být,tomu se opravdu nedá říkat přátelství,to je pravda... Jsem teprv na základce a doufám že z toho vyrostou...


RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - Azuliana - 27.01.2014

Kdybych měla spočítat, kolikrát lidé urazili něco, na čem mi záleží nebo konkrétně mě kvůli něčemu. Kde jen začít... židovští předci, bisexuálka, do 21 let panna (ano, kvůli tomu si ze mě dělalo legraci spousta lidí, hlavně v mé třídě na střední), historický šerm, záliba ve fantasy, obsese kolem knih a filmů (Harry Potter, Tolkien), hudební vkus, atd. atd. No bylo by to nadlouho... řekněme, že já jsem vždycky byla "ta divná, ta jiná".

Paradoxní je, že mě nikdo nikdy ze svého středu nevyloučil, spíše naopak. Na střední jsem to dokonce dotáhla na školního maskota, páč jsem byla všude Rainbowlaugh To já si vybírala, s kým se budu bavit.

(27.01.2014, 21:12)Jamis Napsal(a): Nemusí to nikdo obdivovat (a dokonce to ani nemusí schvalovat), ale když to dokáže akceptovat, už to má vypovídající hodnotu.

Pod tohle se klidně podepíšu.
A funguje to nejen s MLP, stačí cokoli, co vystupuje "z řady". Lidi, kteří tě opravdu mají rádi a stojí při tobě, nad tím mávnou rukou a zařadí si to na seznam "tvých divností", ale budou to akceptovat. A to dokonce v případě, kdy samotným jsou tyto věci nepříjemné (odzkoušeno na [spoiler: BDSM a fetišismu], což jsou věci, které jsou poměrně delikátní, ale neznám nikoho z mých opravdu blízkých přátel, kdo by to neakceptoval. Prostě ví, že k něčemu takovému tíhnu a berou to jako součást mého já).


RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - Mystery - 27.01.2014

To mě vylučují skoro pořád... Já jsem pořád sama a nezapadám. Taky jsem podle nich divná a jiná... Já asi nedokážu zapadnout,ale když už si mě nevšímaj a nechtěj mě mezi sebe,tak by aspoň nemuseli rejpat...


RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - Alexandros - 27.01.2014

Mystery Shy, to jsme na tom docela stejně, jenže do mne se rejpe i bez toho, aniž by někdo věděl, že jsem Brony. No, on si spíš rejpne jen jeden namyšlenej idiot a hned ho všichni ostatní následujou jako ovečky. Ale takto to u nás ve třídě chodí. Někdo vyčnívá? fajn. Klepneme ho přes prsty a dáme mu to sežrat.
A s těma přátelema jsme na tom taky docela stejně. Těch vážně skutečných přátel moc nemám, možná tak jednoho nebo dva, více ne.


RE: Anti-brony (diskuze nad smutnou skutečností) - Mystery - 28.01.2014

Do mě taky rejpou pořád,nejen kvůli MLP...