Bronies.cz
Czequestria 2015 - FAQ diskuze - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Srazy (https://bronies.cz/Forum-Srazy)
+--- Fórum: Uskutečněné srazy (https://bronies.cz/Forum-Uskutecnene-srazy)
+---- Fórum: Srazy pod záštitou Bronies.cz (https://bronies.cz/Forum-Srazy-pod-zastitou-Bronies-cz--69)
+---- Téma: Czequestria 2015 - FAQ diskuze (/Vlakno-Czequestria-2015-FAQ-diskuze)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41


RE: Czequestria 2015 - FAQ diskuze - DoktorPetr - 03.02.2015

Okay okay... Jen říkám názor. Stejně ten "no spoilers" se ukáže na programu. Ale už to, že tam je Jamis je samo o sobě CZ komunita. Pinkiehappy


RE: Czequestria 2015 - FAQ diskuze - Legeden - 03.02.2015

O to ľahšie sa s ľuďmi z CZ/SK komunity dalo stretnúť osobne keď tam neboli ako VIP ale ako návštevníci Rainbowlaugh


RE: Czequestria 2015 - FAQ diskuze - Melgarh - 08.02.2015

Uz se nam to docela risuje!

Lokace, datum, vetsina workshopu a zabavy vypada skoro pripravena na ohlaseni Twilightsmile

Pro tvurce obrazku ci literatury budeme mit brzy jiz souteze! Ceny vecne a i nevecne (tweety, credits v brozurce a webu) budou k dostani =)


RE: Czequestria 2015 - FAQ diskuze - Melgarh - 08.02.2015

Kdyz uz se tu rozebira CZ/SK komunita - koho by jste radi meli na CZQ se svym workshopem v ramci jejich pusobeni?


RE: Czequestria 2015 - FAQ diskuze - Jamis - 08.02.2015

(03.02.2015, 16:36)DoktorPetr Napsal(a): Přijde mi, že se zapomíná i na jiné sekce než jen na dabing a zpěv. Co mě překvapilo na CZQ14 byla galerie.

Tady mi připadá, že se míchají dvě věci: dabing a zpěv ofiko kolem MLP, nebo lidé z komunity?

Galerie CZ/SK komunity na loňské Czequestrii není žádnou novinkou: podobná byla i na velkých srazech a na Karaoke party. Jen si toho patrně málokdo všiml Pinkiesmile

Co se propagace kreativců z CZ/SK komunity týče, uvítáme nápady: Galerie pro kreslíře je fajn, ale jak zapropagovat lidi, kteří píší povídky, skládají hudbu, tvoří videa, překládají povídky nebo titulky? Jak tyhle lidi představit a dát jejich práci ostatním k nahlédnutí na sraze/conech (ne nutně Czequstrii)?

(03.02.2015, 18:28)Legeden Napsal(a): O to ľahšie sa s ľuďmi z CZ/SK komunity dalo stretnúť osobne keď tam neboli ako VIP ale ako návštevníci Rainbowlaugh

To s každým hostem Rainbowlaugh hlavně nezapomínat, že hosté jsou taky jenom lidé.

Jako... tvořivých lidí má Cz/Sk bronies komunita hodně - na conech typu PGF, FF mají pokaždé možnost se prezentovat. Proč to dělá jen malé množství z nich? Není to dost velká škoda?


RE: Czequestria 2015 - FAQ diskuze - DoktorPetr - 08.02.2015

Jamis: K literátům, to by se mohlo vzít podobně jako je ta galerie. Vytisknout kopii/dvě a přiložit to na zeď, kde si to lidi budou moci přečíst a u toho by byl název autora/ky. Možná by to pak bylo problematické vůči ostatním jazykům to je zase fakt, ale něco podobného by vůbec nemuselo být špatné. Twilightsmile


RE: Czequestria 2015 - FAQ diskuze - Azuliana - 08.02.2015

(08.02.2015, 22:56)Jamis Napsal(a): Jako... tvořivých lidí má Cz/Sk bronies komunita hodně - na conech typu PGF, FF mají pokaždé možnost se prezentovat. Proč to dělá jen malé množství z nich? Není to dost velká škoda?

Pokud si dobře vzpomínám, tak na poslední akci vybíral věci do galerie Antošík a to tak, že oslovil kreslíře, nechal si od nich poslat obrázky a pak z nich sám vybral, co se bude prezentovat.

Napadá mě akorát možnost, aby sebou kreslivci vozili na takové akce svoje portfolio (které mimochodem třeba já mám a nebyl by problém ho kamkoli vzít sebou).


RE: Czequestria 2015 - FAQ diskuze - Frolda - 08.02.2015

(08.02.2015, 21:31)Melgarh Napsal(a): Kdyz uz se tu rozebira CZ/SK komunita - koho by jste radi meli na CZQ se svym workshopem v ramci jejich pusobeni?

Figurkáře Pinkiesmile

(08.02.2015, 22:56)Jamis Napsal(a):
(03.02.2015, 16:36)DoktorPetr Napsal(a): Přijde mi, že se zapomíná i na jiné sekce než jen na dabing a zpěv. Co mě překvapilo na CZQ14 byla galerie.

Tady mi připadá, že se míchají dvě věci: dabing a zpěv ofiko kolem MLP, nebo lidé z komunity?

Galerie CZ/SK komunity na loňské Czequestrii není žádnou novinkou: podobná byla i na velkých srazech a na Karaoke party. Jen si toho patrně málokdo všiml Pinkiesmile

Co se propagace kreativců z CZ/SK komunity týče, uvítáme nápady: Galerie pro kreslíře je fajn, ale jak zapropagovat lidi, kteří píší povídky, skládají hudbu, tvoří videa, překládají povídky nebo titulky? Jak tyhle lidi představit a dát jejich práci ostatním k nahlédnutí na sraze/conech (ne nutně Czequstrii)?

(03.02.2015, 18:28)Legeden Napsal(a): O to ľahšie sa s ľuďmi z CZ/SK komunity dalo stretnúť osobne keď tam neboli ako VIP ale ako návštevníci Rainbowlaugh

To s každým hostem Rainbowlaugh hlavně nezapomínat, že hosté jsou taky jenom lidé.

Jako... tvořivých lidí má Cz/Sk bronies komunita hodně - na conech typu PGF, FF mají pokaždé možnost se prezentovat. Proč to dělá jen malé množství z nich? Není to dost velká škoda?

(08.02.2015, 23:04)DoktorPetr Napsal(a): Jamis: K literátům, to by se mohlo vzít podobně jako je ta galerie. Vytisknout kopii/dvě a přiložit to na zeď, kde si to lidi budou moci přečíst a u toho by byl název autora/ky. Možná by to pak bylo problematické vůči ostatním jazykům to je zase fakt, ale něco podobného by vůbec nemuselo být špatné. Twilightsmile

Kucí kucí, o propagaci literární sekce se snažím už dvě léta, to samé dělá zase Antošík se sekcí obrázkovou. Na srazech je galerie obrázků i vytisknuté povídky a to jak dlouhé, tak krátké. Na Karaoke 14 byl i sborník. Je tam velká spousta různých autorů, oba dva jsme měli na ty sekce přednášky na FFku, PGFku a možná i jinde, na srazech se kreslí, občas i diskutuje o povídkách.

Jestli mě ještě napadá nějaká propagace, tak jedině něco jako úspěchy v komunitě - co kdo kde dokázal a nějaké vyprávění.

Překlady do zahraničí (je tu několik autorů, co publikují celkem aktivně na fimfiction a to s velkými ohlasy), prodeje obrázků na e-bayi (ti lepší to dotáhli fakt vysoko), colaby, spolupráce na velkých projektech - Fallout - Antošík, Ivory, AdamJ a další, atd. atd.

Nemyslím teď přednášku jakože - příběhy slavných, spíš jakože takové přátelské popovídání a jak je to snadné se něco naučit. Spousta lidí totiž neprojevuje zájem, protože si myslí, že to nikdy nebude umět, jenomže to není pravda. Psát i kreslit dokáže každý, jen je třeba to umění dlouhodobě pěstovat a přežít neúspěchy.


RE: Czequestria 2015 - FAQ diskuze - DoktorPetr - 08.02.2015

Frolda: V podstatě jsi řekl něco k čemu jsem se chtěl časem myšlenkovým postupem dopracovat... Twilightsmile

EDIT: CZQ14 byl můj první výlet na sraz a tak netuším, co kdy bylo a jak, ale galerie jsem si nevšimnout nemohl.


RE: Czequestria 2015 - FAQ diskuze - Iluzon - 08.02.2015

Třeba u povídek by šlo udělat autorské čtení, kritický workshop (přines povídku a nech si od ostatních říct naživo jejich názor), Discordovu štafetu či něco podobně fun naživo, vyhlášení nějaké té soutěže s trochou pompy na akci, livestream psaní běžící přímo na akci - spíš než píšícího účastníka někoho, kdo nemohl přijít, psaní na stagi s tím, že publikum ovlivňuje části děje, workshop kaligrafie (to už je trochu vedle, berte tohle jako menší brainstorm), psaní inspirované prostředím a dějem akce (tedy taková srazopovídka), dada básně (třeba by mohla být kasička, do které by účastníci mohli házet slova k následnému vytažení), atd. atp.