Bronies.cz
Anime - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: OffTopic (https://bronies.cz/Forum-OffTopic)
+--- Fórum: Seriály, filmy a knihy (https://bronies.cz/Forum-Serialy-filmy-a-knihy)
+--- Téma: Anime (/Vlakno-Anime)



RE: Anime - Rwakk - 01.08.2014

Hmm...kdybych měl psát, co jsem zhlédl bylo by to na dlouho + to, co mám rozkoukáno. Podle mého momentálního animelistu jsem překročil 400 anime serii, filmů a ova.
Kdybych měl psát to, co jsem si opravdu oblíbil, bylo by to taky na dlouho, protože anime miluji a každé je něčím jiné. Jedno vím ale jistě. Mým konečným cílem je strávit u anime čisté rok času. Momentálně jsem zaseknutý na 226 dnech Rainbowlaugh



RE: Anime - Luna May - 02.08.2014

Ha, téma, ve kterém se můžu vyřádit. Mám tady menší seznam mých oblíbených anime Pinkiesmile. Všechny anime, které tady doporučuji jsou opravdu velmi dobré a vhodné ke shlédnutí, mám asi 12 let zkušeností s aktivním sledováním, ale určitě mě tady někdo trumfne Raritywink.

- OSOBNÍ TOP 5 -

Code Geass
Guilty Crown
Steins Gate
Noragami
Kenichi The Mightiest Disciple

- FANTASY -

Noragami
07-Ghost
Ao no Exorcist
Ayakashi
Beelzebub
Claymore
D Gray Man
Death Note
Devil May Cry
Excel Saga
Fairy Tail
Zero Stay Night
Fate/Zero
Fullmetal Alchemist: Brotherhood
Guin Saga
Hellsing Ultimate
Kaze No Stigma
Slayers
Soul Eater
Trinity Blood
Tsubasa Chronicles
Utawarerumono
Attack on Titan
Akame ga Kill!
Tokyo Ghoul

- SCIFI -

Accel World
Infinite Stratos
Macross Frontier
Sword Art Online
Suisei no Gargantia
Kakumeiki Valvrave
Sidonia no Kishi
Aldnoah.Zero
Tengen Toppa Gurren Lagann

- KOMBINACE VĚDY A MAGIE -

Darker Than Black
Needless
Freezing
Ghost in the Shell
Katekyoushi Hitman Reborn
Seikimatsu Occult Gakuin
Valkyria Chronicles
To Aru Majutsu no Index
To Aru Kagaku no Railgun
Tokyo ESP
Mahouka Koukou no Rettousei

- ROMANTIKA (alespoň z části) -

Ah My Goddess
Eden of the East
Hayate No Gotoku
Karin
Rosario + Vampire
Spice & Wolf
To Love-Ru
Nogizaka Haruka no Himitsu
Zero no Tsukaima

- DEMON LORD -

Ichiban Uchiro no Daimao
Tears to Tiara
Maoyuu Maou Yuusha
Hagure Yuusha no Estetica


RE: Anime - Rwakk - 02.08.2014

Velice slušný výběr...ale zdá se mi to na dvanáctiletou zkušenost málo Rainbowderp nebo jsem za osm let stihl víc, než je průměr?Rainbowhuh



RE: Anime - Luna May - 02.08.2014

To je jenom seznam oblíbených, samozřejmě jsem jich viděla mnooohem víc Rainbowlaugh. Není lepšího večera, než sledovat anime a chroupat něco dobrého.


RE: Anime - Rwakk - 02.08.2014

Ale divím se, že tam máš Excel ságu. To mnoho lidí nezná a pak je mnoho těch, pro které je to moc šílené aby to sledovali. A pak je těch pár, co to považují za klenot.



RE: Anime - Luna May - 02.08.2014

Pro mě je Excel Saga unikátním anime, které ukazuje hranice šíleno-bizardnosti. Nemohla jsem si dovolit to tam nepřidat Pinkiesmile. Jak ji vnímáš ty?


RE: Anime - Discordian - 02.08.2014

Wouwouwouwou... GITS jako kombinace vědy a magie? Kde je tam magie? Uka


RE: Anime - Rwakk - 02.08.2014

Excel sága má v sobě ukryté více než se na první pohled zdá. Paroduje, překrucuje a jde si svým tempem. Pokaždé mě něčím překvapí. Není jí nic svaté a hlavně ona sama. Ať už se jedná o příběh Pedra nebo Excel. Všechno se tak nějak doplňuje.
A má to super ending Rainbowlaugh



RE: Anime - Luna May - 02.08.2014

@Rwakk: Ten ending si už pořádně nepamatuji, jdu se na to hned znovu kouknout. To je problém s hodně anime, začnou po chvíli splývat, pokud to není něco jako Noragami :-(.

(02.08.2014, 15:10)Discordian Napsal(a): Wouwouwouwou... GITS jako kombinace vědy a magie? Kde je tam magie? Uka

Už nevím xD. Ale někde tam byly magické elementy, jinak bych to tam nepřidala a nebo jsem se překlikla, když jsem to řadila. Tak či onak jdi a koukni na seriál i filmy! Go, go go! Rainbowlaugh


RE: Anime - Discordian - 02.08.2014

Právě proto jsem se ozval. GITS je první anime, které jsem kdy viděl a viděl jsem všechno kromě tachikomantic days, které mě ukrutně nebavily a stejně nejsou canon. Žádnou magii si tam nepamatuju. Hodně se tam řeší filozofie a hranice mezi organickým tělem a syntetickým tělem stroje či duší a pokročilým programem, které jsou už vlastně od sebe nerozlišitelné.

Hodně tam používali výraz "wizard-class hacker" ale to stále nemá nic společného s magií. A i ta duše se tam většinou řeší spíš v kontrastu s počítačovou sítí a umělou inteligencí.

Jediné, co tak trochu zavánělo magií si pamatuju v Second Gig, ten "obchůdek" s kuriozitami, ale to tam nikdy pak už nebylo víc vysvětleno a v kontextu třetího filmu mi to přijde spíš bližší něčemu na způsob Solid State Society. Myšlenky, střípky vědomí, silné emoce a vzpomínky, které se shlukly v síti a po čase se zformovaly do jakéhosi autonomního vědomí.