Bronies.cz
Anime - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: OffTopic (https://bronies.cz/Forum-OffTopic)
+--- Fórum: Seriály, filmy a knihy (https://bronies.cz/Forum-Serialy-filmy-a-knihy)
+--- Téma: Anime (/Vlakno-Anime)



RE: Anime - Luna May - 02.08.2014

Hmm, je tedy možné, že jsem se přepsala a nějak mi to nedošlo právě z důvodu, který zmiňuješ. Ach jo, už mi to nemyslí jako za starých dobrých časů.. počkat, co to plácám, tak stará nejsem! Rainbowlaugh


RE: Anime - AverageHanzo - 02.08.2014

(02.08.2014, 14:09)Mayshi Napsal(a):
Ha, téma, ve kterém se můžu vyřádit. Mám tady menší seznam mých oblíbených anime Pinkiesmile. Všechny anime, které tady doporučuji jsou opravdu velmi dobré a vhodné ke shlédnutí, mám asi 12 let zkušeností s aktivním sledováním, ale určitě mě tady někdo trumfne Raritywink.

- OSOBNÍ TOP 5 -

Code Geass
Guilty Crown
Steins Gate
Noragami
Kenichi The Mightiest Disciple

- FANTASY -

Noragami
07-Ghost
Ao no Exorcist
Ayakashi
Beelzebub
Claymore
D Gray Man
Death Note
Devil May Cry
Excel Saga
Fairy Tail
Zero Stay Night
Fate/Zero
Fullmetal Alchemist: Brotherhood
Guin Saga
Hellsing Ultimate
Kaze No Stigma
Slayers
Soul Eater
Trinity Blood
Tsubasa Chronicles
Utawarerumono
Attack on Titan
Akame ga Kill!
Tokyo Ghoul

- SCIFI -

Accel World
Infinite Stratos
Macross Frontier
Sword Art Online
Suisei no Gargantia
Kakumeiki Valvrave
Sidonia no Kishi
Aldnoah.Zero
Tengen Toppa Gurren Lagann

- KOMBINACE VĚDY A MAGIE -

Darker Than Black
Needless
Freezing
Ghost in the Shell
Katekyoushi Hitman Reborn
Seikimatsu Occult Gakuin
Valkyria Chronicles
To Aru Majutsu no Index
To Aru Kagaku no Railgun
Tokyo ESP
Mahouka Koukou no Rettousei

- ROMANTIKA (alespoň z části) -

Ah My Goddess
Eden of the East
Hayate No Gotoku
Karin
Rosario + Vampire
Spice & Wolf
To Love-Ru
Nogizaka Haruka no Himitsu
Zero no Tsukaima

- DEMON LORD -

Ichiban Uchiro no Daimao
Tears to Tiara
Maoyuu Maou Yuusha
Hagure Yuusha no Estetica

Hmm... Někdo, kdo viděl Valvrave v seznamu oblíbených anime? Now I am curious. Opravdu se ti tak líbilo nebo stejně jako všichni, které znám, včetně mě, se ti líbilo jak absolutně na hlavu bylo? =D


RE: Anime - Luna May - 02.08.2014

Valvrave se mi líbilo hlavně kvůli té atmosféry a jsem neskutečně vysazená na práci Ichirō Ōkouchi (insert-fan-girl-emoticon) Rainbowlaugh.


RE: Anime - AverageHanzo - 02.08.2014

Hlavně nemůžu uvěřit, že to vzešlo ze stejného mozku jako Code Geass, který osobně považuju za masterpiece.
Valvrave mi přišlo jako neuvěřitelný mess, kde jedna polovina postav byla neuvěřitelně otravná a druhé se nedalo než smát. Obzvláště jsme si s kámoši zamilovali L-Elfa a jeho tahání neuvěřitelných plánů, které vždy vyšly, naprosto odnikud, až jsme si museli udělat ve StarCraftu II clan nesoucí jeho jméno. A vůbec samotný příběh trpěl tím, čím trpí i spousta jiných anime, snažil se vypadat hlubší, než veskutečnosti je.

Ale tak, design mechů se mi velmi líbil a stále jsme se u toho královsky bavili, takže svůj účel to anime splnilo, i když možná ne tak, jak tvůrce zamýšlel, takže to anime nemůžu nemít rád. =D


RE: Anime - Luna May - 02.08.2014

Code Geass byl samozřejmě skvělý, ale naučila jsem se nesoudit různé anime podle příběhu a jejich hloubky. Někdy to prostě nejde, ale kvůli pocitu, který v tebe zanechají po jejich dokoukání, bez analyzování logických chyb, které anime často tolerují.. Tady zmíním L-Elfa a jeho schopnost předvídat situaci - tu samozřejmě tak dokonale nemohl, protože neznal a nemohl znát velkou část proměnných.


RE: Anime - AverageHanzo - 02.08.2014

Ona o hloubku příběhu ani tak moc nejde, taky většina mých oblíbených anime nejsou žádné mistrovské díla, co se příběhu týče. Dále je tu taky i otázka toho, který příběh má opravdu hloubku a který se jen tak tváří. Ve výsledku ale jde spíš o to, jak ten příběh anime podá, pokud má dobré charaktery, příběh, který ač třeba je zcela prostý, člověka dokáže udržet, tak je to vše co potřebuje. Horší je, když to anime nic z toho nemá, poté si člověk začne všímat právě všech těch možných chyb, protože mu anime nenabízí nic jiného, čím ho zaujmout. I když v případě Valvrave to byl dar z nebes, který z jinak zcela průměrného anime, udělal jednu z nejlepších komedií, co jsem kdy viděl.
Ale pak jsou anime, které ze srdce nenávidím, jako Neon Genesis Evangelion, kde na člověka akorát ze všech stran hází bezdůvodnou náboženskou symboliku, postavy jsou tam k nevydržení a vůbec obecně to anime je tak na úrovni snuff filmu.


RE: Anime - LiaKetyDoo - 02.08.2014

Já se zatím nedívám na anime, ale jak toho je všude kolem hodně tak přemýšlím, že začnu Rainbowlaugh Ale zatím jen přemýšlím xD


RE: Anime - Luna May - 02.08.2014

Mi to jako komedie nepřišla tak či onak, asi jsem do Ōkouchi-sensei moc velká fangirl Rainbowlaugh. Ale chápu, kam tím míříš Pinkiesmile.

Co se týče NGE, tak tam to bylo přehnané, ale nic není horší než Blood+ a asi 40 dílů čekání na.. něco.


RE: Anime - AverageHanzo - 02.08.2014

Jo z Blood+ jsem viděl asi 10 epizod začátku a pak 10 epizod konce a taky mi nějak nepřišlo, že bych toho příliš moc vynechal mezi tím. =D Bylo tam pár nových postav, u kterých jsem si ale brzo sám odvodil, kdo vlastně jsou.


RE: Anime - Rwakk - 02.08.2014

Blood+ bylo dost slabé. Blood-C...tam si zase nevím co myslet.
Celkově mě tyhle anime moc neoslovila.