Bronies.cz
Anime - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: OffTopic (https://bronies.cz/Forum-OffTopic)
+--- Fórum: Seriály, filmy a knihy (https://bronies.cz/Forum-Serialy-filmy-a-knihy)
+--- Téma: Anime (/Vlakno-Anime)



RE: Anime - Rwakk - 08.08.2014

.HACK ale jen na vlastní nebezpečí. Dobrý soundtrack ale děj....kapitola sám o sobě.


RE: Anime - Intrix - 08.08.2014

LightDesh: zkus Accel World, nepřímý pokračování SAO


RE: Anime - Black Noodles - 08.08.2014

Sleduju Girls und Panzer. Ono to prostředí středoškolaček mi tolik po chuti není, ale ty tankové akce jsou geniální. Pinkiesmile Maus vs Hetzer, to bylo něco.

Kdysi jsem sledoval Naruta, ale jeho natahovací taktika mě odradila od příběhu.

Ghost in the Shell. Podle mě jedno z nejlepších anime vůbec. Filmy i seriál. Motoko Kusanagi není jen kus, ale i strašně nadaná hackerka. A tachikomy jsou prostě sranda. Pro někoho někdy až moc upovídané. Je to jedno z těch těžších anime. Člověk musí často hodně uvažovat o tom co se tam děje. Řeší se často otázka kdy už končí člověk a začíná stroj. Hlavní hrdinka má už jen biologický mozek
Zajímavý fakt.: Bratři Wachovští se inspirovali filmem GitS a natočili podle něj Matrix. Spousta scén je velmi podobných v obou filmech.

Cowboy Bebop. Taky jedno z mých nejoblíbenějších anime. Celkově velmi kvalitní od grafického stylu po příběh a hudbu. Zároveň nenávidím jeho konec, protože mě málem dostal do kolen. Pinkiesmile Soundtracky k GitS seriálu i k Bebopovi složila Yoko Kano a do teď je mám v playlistech.

Attack on Titan. Hodně brutální záležitost. Některé scény jsou dost drastické. Nic pro slabé žaludky. Příběh je ovšem zajímavý a animace a souboje naprosto fantastické a řekl bych že i inovativní.

Ovšem má nejoblíbenější oddechovka, která vždy rozesměje a sejme veškerý stres je Gintama. Řekl bych, že je to něco jako Japonský Monty Python. Jejich humor nezná hranic. Dělají si srandu snad ze všeho a to v jejich osobitém stylu. Hlavní trojice hrdinů jsou silné a propracované postavy rozdílných charakterů, které jsou ovšem doprovázeny spoustou stejně dobře promyšlených vedlejších postav. Je to snad jediné anime, kde si hlavní postavy můžou dovolit prokecat polovinu epizody a to tak, že na obrazovce po tu dobu vidíte pouze záběr na jejich dům. Oni si dokonce dovolí tu situaci svést na lenost animátorů a pak ještě přiznat, že to dělali jen proto, aby získali čas. Sice to zní jako blbost, ale ono to fakt funguje.
Krom toho si hodně utahují i z jiných anime (Naruto, Bleach, One Piece, Dragon Balls... etc.) Je to ale pochopitelné, protože hlavní hrdina čte mangu z Shonen Jumpu.
Tady ale narážíme na malý problém. Anime je třeba občas zastavit a přečíst si titulky, které třeba vysvětlují danou kulturní referenci. Americké a Evropské nebudou problém, ale Japonské už jo. Naštěstí to netřeba příliš často.
Takže, vřele doporučuji.


RE: Anime - AverageHanzo - 08.08.2014

Tak jsem dokoukal Amagami SS a jeho druhou sérii, víceméně za dva dny. Někdy není nad to si pustit takový odpočinkový slaďák, který zahřeje na srdci. =D


@Black Noodles: Z Gintami jsem příliš moc neviděl, ale jedna věc, co mě už jen při sledování Gintokiho dostává je, že má stejného dabéra jako Ragna the Bloodege z Blazblue, který je věčně nas*aný a všichni mu jen lezou na nervy a vůbec většinu času se chová vážně. Takže potom je vždy strašně vtipné si představovat, že to co dělá Gintoki, dělá Ragna.


RE: Anime - Rwakk - 09.08.2014

Amagami SS, jak rád se k němu po čase vracím. Opravdu slaďák a pořádný ale stojí za to.
Gintamu bych měl zase někdy dokoukat a Girls and panzer bych si zase mohl taky připomenout.
Jo jo, samí dobrý věci se tu jmenují.
Měl bych se konečně s Aidrien dodívat na Phi Brain, Mushishi a Strike the blood.


RE: Anime - Black Noodles - 09.08.2014

No pokud sleduješ více anime, poznáš těch dabérů více. Pinkiesmile Například Hijikatův dabér je v One Piece Zoro. A Gintokiho dabér toho taky dělal dost. Dokonce na to v tom anime občas narážejí. Pinkiesmile

Jo a doslova legendární je, když se Gintoki pokouší dělat Kamehameha. Rainbowlaugh




RE: Anime - AverageHanzo - 09.08.2014

@Rwakk: Které arcy byly tvoje oblíbené? =)
Mně osobně se nejvíc líbily Morishima a Nanasaki.

I když nejradši jsem z děvčat měl Rihoko. [spoiler: (I když chuděra svoje dostala až v druhé sezóně =D)]


Re: Anime - Icazo - 09.08.2014

Musím se zeptat: kdo z Vás zná Rainbow: Nisha Rokubo no Shichinin ? Pinkiesmile


RE: Anime - Rwakk - 09.08.2014

Gintama vždycky stála za to ale mám velký problém s angličtinou a tak můžu sledovat jen to, co se přeložilo do češtiny nebo angličtiny. Existuje jen málo anime, které jsem dokázal sjet anglicky a užil jsem si je (původní naruto kterého jsem sledoval ještě na základní škole, Tiger and Bunny, Magi), ale gintamu musím vidět se srozumitelnými titulky, abych si ji dokázal přeložit.

@AverageHanzo: No samozřejmě že Nanasaki Ai a Haruka Morishima. Tedy v původním Amagami SS. V Amagami SS je to zase Rihoko Sakurai a Tsukasa Ayatsuki. ( i když speciál o jednom dílu s Risou mě taky pobavil a dojel)

@Izaco: Znám, pokoušel jsem to sledoval ale nebavilo mě to.


Viděl někdo nějaké Precure? To je jediné anime, které jsem sjel jen s japonskými Raw ale dokázal do pochopit a překládat i tak povědšinou Rainbowlaugh


RE: Anime - MidnightShadow - 09.08.2014

Doporucite mi nejake scifi, nejlepe hightech anime? Akcni samozrejme. Potrebuji se u neceho odreagovat Pinkiesmile