Bronies.cz
Anime - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: OffTopic (https://bronies.cz/Forum-OffTopic)
+--- Fórum: Seriály, filmy a knihy (https://bronies.cz/Forum-Serialy-filmy-a-knihy)
+--- Téma: Anime (/Vlakno-Anime)



RE: Anime - meonlyme1845 - 26.09.2012

(16.09.2012, 15:16)MaoOokaneko Napsal(a): Ani jiná podobně dlouhá anime jako Bleach, One Peace,... mě nelákají.Twilightsmile

To je ovšem chyba. Některá nekonečná anime jsou skvělá a celkem mě štve, že se na ně někdo nepodívá jen kvůli špatné zkušenosti s Narutem/Bleachem a brzo se ta dvojice ještě rozroste o Fairy Tail.
Ale abych něco doporučil: Gintama je úplně úžasná, něco jako Simpsonovi, akorát místo sit-comu parodují šónen, detektivky, americké filmy a vlastně cokoli. Prvních deset dílů není nic moc, ale pak to nabere obrátky.
Dále One Piece. U toho je potřeba vydržet. Obecně si ho hodně lidí oblíbí s Arlong ságou (včetně mě), ale ta začíná až 30. dílem. Dnes je to ovšem nejlepší šónen v televizi a s každou ságou se překonává.
Následuje Hunter x Hunter. Ten začíná celkem klasicky šónenovsky, ovšem pořád rozšiřuje svět a postavy a po sáze v bojové věži (díl 34) začíná každou ságu tematizovat jinak. Třeba kolem dílu 130 přijde v té nové Madhousovské verzi sága, která převrací na hlavu základy psychologických mang. Ale i do té doby se toho stane hodně zajímavého, například díl 47 patřil k jedněm z nejlepších bojů, které jsem v anime viděl.
A v neposlední řadě Detektiv Conan. Tahle osmnáct let stará detektivní série je úžasná počtem originálních a promyšlených triků, které vrahové používají. Jestli máš rád/a Sherlocka nebo Poirota, tohle je jasná volba Pinkiesmile K tomu stačí vidět tak 3 díly na rozhodnutí, jestli ti to stojí za shlédnutí Pinkiesmile
Uf... No, to toho bylo dost Rainbowlaugh Ale tyhle 4 jsou opravdovými mistry svých oborů a rozhodně by se na ně nemělo zapomenout Pinkiesmile


RE: Anime - AverageHanzo - 29.09.2012

Jojo, to je hlavní problém těchto nekonečných sérií.
Autoři mang, podle kterých jsou ty anime většinou dělané totiž nikdy zdá se neví, kdy přestat a tak to natahují a natahují, až další díly nejsou přirozeným růstem děje, ale připomínají spíš rakovinový nádor.
Moje osobní zkušenost je třeba s Bleachem. Sledoval jsem ho a celkem se mi líbil (samozřejmě až na fillery), až kdy se dostali do bodu, kdy zdánlivě největšího záporáka se zbavili a mohlo se všechno krásně zakončit. Ale ne, maestro Kubo si řekl, že asi má nějaký mnohem větší příběh, který nám musí sdělit, a proto pokračoval dál takovým způsobem, že ve výsledku se vše vrátilo úplně na začátek, jen o několik let později.

Zrovna třeba o Gintamě jsem slyšel mnoho dobrého, ale asi spíš nadále zůstanu u kratších serií, kde se aspoň dočkám nějakého zakončení.


RE: Anime - meonlyme1845 - 30.09.2012

(29.09.2012, 00:48)AverageHanzo Napsal(a): Autoři mang, podle kterých jsou ty anime většinou dělané totiž nikdy zdá se neví, kdy přestat a tak to natahují a natahují, až další díly nejsou přirozeným růstem děje, ale připomínají spíš rakovinový nádor.

Ono to nemusí být zrovna autory mang. Dragon Ball Z si u Akiry Torijamy vydupal jeho editor, protože Dragon Ball byl moc populární na to, aby ho nechal odejít. A mnohem horší příklad je Reborn, který mohl skončit už před takovými čtyřmi lety, ale pořád jde dál a dál.
Tímhle naštěstí ty 4 zmíněné série netrpí. One Piece a Hunter protože autoři vědí, kam dál. Conan protože tam jde hlavně o triky a případy. A Gintama, protože autor má očividně dost velkou zásobu vtipů. Gintama dokonce ani netrpí fillery, protože jakmile jim dojde manga, prostě vysílání přeruší nějakým vhodným dílem a počkají, než zase naběhne pár dílů.


RE: Anime - Adeptus Ponites - 01.10.2012

Divim sa, že tu ešte raz nepadlo odporučanie na Cowboy bebop a samurai champloo Rainbowderp. Oba výborne kusky. Taktiez som tu nikde nevidel Akiru, napriek tomu že je tu Ghost in the shell. komu sa pačil GH by si urcite akiru mal pozriet.

Na margo prechodzích prispevkov, ja osobne napriklad nemám rád nekonečne anime a radčej si pozrem take tie na 13, 14 alebo 24 dielov. Nekonecne anime sa neda pozret za skúškové Pinkiehappy . Okrem toho tam vela veci zbytočne natahuju (suboj cez 10 dielov), to nie je zdravé.


RE: Anime - meonlyme1845 - 04.10.2012

Gantz už si hodně dlouho chci přečíst, ale z mang ti můžu doporučit Ságu o Vinlandu. U mě mají 10/10 jen dvě anime (Baccano a Cuioku-hen) a jedna manga - Vinland. Opravdu dokonalé dílo, promyšleně vystavěné od začátku do... dneška. Skvěle ho do češtiny překládá You Say zde: http://rozezlenivikingove.blogspot.cz/
Dál by za zmínku stáli 20th Century Boys - od tvůrce Monster - a Historie s Parazitem od skvělého Iwaaki Hitošiho.


RE: Anime - Vlče - 06.10.2012

(26.09.2012, 23:10)meonlyme1845 Napsal(a):
(16.09.2012, 15:16)MaoOokaneko Napsal(a): Ani jiná podobně dlouhá anime jako Bleach, One Peace,... mě nelákají.Twilightsmile

To je ovšem chyba. Některá nekonečná anime jsou skvělá a celkem mě štve, že se na ně někdo nepodívá jen kvůli špatné zkušenosti s Narutem/Bleachem a brzo se ta dvojice ještě rozroste o Fairy Tail.
Ale abych něco doporučil: Gintama je úplně úžasná, něco jako Simpsonovi, akorát místo sit-comu parodují šónen, detektivky, americké filmy a vlastně cokoli. Prvních deset dílů není nic moc, ale pak to nabere obrátky.

Ne že bych nevěřila, že dlouhá anime nemohou být dobrá (třeba i to Naruto má některé světlejší chvilky) ale jde mi i o to, že momentálně nemám dost času být na počítači a koukat na dlouhá anime prostě není pro mě a preferuji spíše kratší s hlubokým (většinou smutným) příběhem, co mě nenutí do toho dívat se každou volnou chvíli... Pinkiesmile

Mimoto, chtělo bych se zeptat jaký máte názor na Sword Art Online. Právě se na tohle anime koukám a jsem z něj mimořádně nadšené...Raritystarry je to nové tak doufám, že to tu někdo znáPinkiehappy


RE: Anime - Adeptus Ponites - 06.10.2012

No ak Mangu, tak najlepšie na svete je jednoznačne Blame! a BiomegaRainbowdetermined2. Trigun je tiež poriadna pecka. Najlepšie, že pomerne nedávno vyšiel film ale málokto vo fandome to zaznamenalFluttercry.


RE: Anime - meonlyme1845 - 06.10.2012

(06.10.2012, 13:33)MaoOokaneko Napsal(a): Mimoto, chtělo bych se zeptat jaký máte názor na Sword Art Online. Právě se na tohle anime koukám a jsem z něj mimořádně nadšené...Raritystarry je to nové tak doufám, že to tu někdo znáPinkiehappy

Co se mého názoru na SAO týče... podle mě je to mainstreamová slátanina, která vůbec nezachycuje, jak by to v případě takové události vypadalo. Nejde jen o nelogičnosti (Jak se jim dostává potrava? A jak odpočívají? A proč jim trvalo dva měsíce dohrabat se přes první patro, přičemž o měsíc později byli na čtyřicátém? A jak to, že jsou všechny hrdinky bezdůvodně přitahovány hlavním hrdinou?), ale třeba i o rozložení hráčů. Jestli se ta hra rozprodala během několika minut, museli by všichni být otaku (v japonském slova smyslu, něco na způsob bandy toho Kiritova kámoše z první epizody), ne že tam budou lidé po padesátce, kteří budou zakládat velevážené koncily a chovat se jako vedoucí Seele z Evangelionu.
Jinak mi přijde, že tu autor stejně jako u svého předchozího díla (Accel World), spíš jen vyzkoumal, co by mohl být hit. Proto jsou prvních několik dílů všemožné vedlejší příběhy, které mají nalákat fanoušky kdečeho. Zdají se mi ovšem dost nešťastně provedené a už jsem je ve spoustě (nejen) anime viděl udělané lépe.
Na obranu - mělo to pár decentních dílů (1, 8, 9 a 13) a v posledním díle skvělou postavu rybáře. Hmm, toť asi vše. Mohl bych se ještě rozpovídat na téma, že to vůbec nepřipomíná MMORPG (Vstupování do duelů, nepřítomnost zaměstnání jako lučišník, léčitel, mág, atd.), ale sám jsem MMORPG nikdy moc nehrál, takže to neudělám Pinkiesmile
Kdybys mě chtěla osočovat z toho, že jsem vůči SAO nějak zaměřený, tak ano, ten seriál mě proti jemu samotnému poštval dost. Ale když mi na zhodnocení nabídneš něco dobrého, tak to samozřejmě zhodnotím kladně. Pinkiesmile Já jsem rád, když můžu o nějakém seriálu říct něco kladného, ale SAO mi svými chybami moc připomíná Hunger Games.

A pro Adeptus Ponites:
Já ho zaznamenal Pinkiesmile Tak dobře jsem se léta nenasmál jako u první poloviny tohohle filmu. Taky mě donutil se kouknout na sérii Twilightsmile


RE: Anime - Vlče - 06.10.2012

(06.10.2012, 16:47)meonlyme1845 Napsal(a):
(06.10.2012, 13:33)MaoOokaneko Napsal(a): Mimoto, chtělo bych se zeptat jaký máte názor na Sword Art Online. Právě se na tohle anime koukám a jsem z něj mimořádně nadšené...Raritystarry je to nové tak doufám, že to tu někdo znáPinkiehappy

Co se mého názoru na SAO týče... podle mě je to mainstreamová slátanina, která vůbec nezachycuje, jak by to v případě takové události vypadalo. Nejde jen o nelogičnosti (Jak se jim dostává potrava? A jak odpočívají? A proč jim trvalo dva měsíce dohrabat se přes první patro, přičemž o měsíc později byli na čtyřicátém? A jak to, že jsou všechny hrdinky bezdůvodně přitahovány hlavním hrdinou?), ale třeba i o rozložení hráčů. Jestli se ta hra rozprodala během několika minut, museli by všichni být otaku (v japonském slova smyslu, něco na způsob bandy toho Kiritova kámoše z první epizody), ne že tam budou lidé po padesátce, kteří budou zakládat velevážené koncily a chovat se jako vedoucí Seele z Evangelionu.
Jinak mi přijde, že tu autor stejně jako u svého předchozího díla (Accel World), spíš jen vyzkoumal, co by mohl být hit. Proto jsou prvních několik dílů všemožné vedlejší příběhy, které mají nalákat fanoušky kdečeho. Zdají se mi ovšem dost nešťastně provedené a už jsem je ve spoustě (nejen) anime viděl udělané lépe.
Na obranu - mělo to pár decentních dílů (1, 8, 9 a 13) a v posledním díle skvělou postavu rybáře. Hmm, toť asi vše. Mohl bych se ještě rozpovídat na téma, že to vůbec nepřipomíná MMORPG (Vstupování do duelů, nepřítomnost zaměstnání jako lučišník, léčitel, mág, atd.), ale sám jsem MMORPG nikdy moc nehrál, takže to neudělám Pinkiesmile
Kdybys mě chtěla osočovat z toho, že jsem vůči SAO nějak zaměřený, tak ano, ten seriál mě proti jemu samotnému poštval dost. Ale když mi na zhodnocení nabídneš něco dobrého, tak to samozřejmě zhodnotím kladně. Pinkiesmile Já jsem rád, když můžu o nějakém seriálu říct něco kladného, ale SAO mi svými chybami moc připomíná Hunger Games.

Páni nečekalo jsem tak bouřlivou reakci. A rozhodně jsem rádo, že taková tady vznikla. Očividně víš o čem mluvíš. Můj názor je jiný, ale tvůj ti neberu.
Co se týče časových neshod a podobně... v tomhle jsem u anime většinou pomalejší takže mi déle trvá dát si dohromady souvislosti a potřebuji to často vidět vícekrát. To co říkáš má určitě hodně co do sebe. Na druhou stranu tam nikdy moc neukazují nic z toho jak tam ty dungeony fungují a jak jsou velké, jací mají nepřátelé v nich schopnosti apod. A většinou když se začne hrát nic o tom nevíš, máš malý level tak logicky trvá déle, než se dostaneš do svého prvního dungeonua potom už máš větší expu (jak ve hře tak ve skutečnosti) a jde to rychleji.
Je ale pravda, že to anime má až moc děr pro "jak to asi funguje" na to jak se tváří, že může fungovat.
Nad tím, jak se jim dostává potrava apodobně jsem také přemýšlelo, ale uzavřelo jsem to s tím, že se prostě autor té hry nějak spojil s vnějším světem a vyřešil teto problém podobně, jako když informoval příbuzné hráčů, aby jim nesundávali tu věc zhlavy (nitrožilní výživa v ceně hry?)
A opět je tu to "jak asi..."
Rozdělení na povolání funguje ve většině MMORPG ale to neznamená, že to musí být pravidlem a v MMO se taky běžně vstupuje do duelů. Co se týče věkových rozdílů mezi hráči ty mi také nepřijdou nijak nevěrohodné a musíme také brát v potaz, že v té hře trávili většinou celé roky, takže tyhle organizace jsou podle mě celkem věrohodné.

Ale abych o tom taky nepsalo moc dlouho... to anime má podle mě 3 hlaní plus, pro které si mě získalo: animace, hudba, atmosféra + detaily (řešení rozličných prolémů... vražda x oživování petů x starání se o sirotky x ...) Nadšení mi to neubírá Pinkiehappy

JO a nesmím zapomenout na grafikovu oblibu zabírat dívčí pozadí... což je spíše - ale taky celkem vtipný faktor Pinkiehappy



RE: Anime - meonlyme1845 - 06.10.2012

(06.10.2012, 17:25)MaoOokaneko Napsal(a): ...

"Vstupováním do duelu" jsem měl na mysli, že v jednom díle Asuna vstoupila do duelu mezi dvěma hráči. V MMORPG nic takového není možné, duely probíhají, dokud jeden nepřijde o 90% životů nebo podobně. Proti vstupu ostatních hráčů to je chráněné, aby nezasahovali do roztržky, která je stejně naprosto bezpečná. Na tohle se může vázat tvůj argument, že to nemusí platit pro všechny MMORPG. Ale zrovna s ostatními třídami se poměrně okrádají o lidi, jež by ta hra potenciálně zajímala.
S tou vraždu jsem byl dost nespokojený, protože se to celé vyřešilo naprostou náhodou, nikoli pravým logickým přemýšlením. A taky to porušilo základní principy detektivek (dát čtenářovi dost rad na rozluštění apod.), ale to je spíš důležité pro mě jako fanouška správných detektivních případů. Twilightsmile
Že vzniknou organizace - to chápu, nebýt guild by MMO nebylo MMO. Spíš mi jde o chování a stáří chování těch lidí. Ti se spíš než poblázněnci do her, kteří sáhli po nově dostupné suprbombahře, chovají jako ctění pánové, kteří do takových organizací patří ve skutečném světě. A opravdu by takoví zaměstnaní lidé koupili hru jako jedni z prvních?
Spojení autora se skutečným světem se mi zdá podivné, ale přeci jen je drží jako rukojmí. Nějak by to provést šlo, každopádně by to mohli říct.
Ohledně animace - Koukni se teď na něco od Madhouse, na Fate/Zero nebo na Madoku. Ty mají u mě plus za animaci. Tohle je oproti nim průměr. Pinkiesmile A Madoka má i opravdu ohromnou hudbu Pinkiesmile
A záběrů na dívčí pozadí jsem už měl přespříliš. Na ečči se přes dva roky už vůbec nekoukám