Bronies.cz
Programming thread - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: OffTopic (https://bronies.cz/Forum-OffTopic)
+--- Fórum: Generální OffTopic (https://bronies.cz/Forum-Generalni-OffTopic)
+--- Téma: Programming thread (/Vlakno-Programming-thread)

Stran: 1 2


Programming thread - Black - 20.10.2015

Zvláštní že tady takové vlákno ještě není. Nevermind.


Kdopak tady z Vás Bronies programuje?
Třeba v C, nebo Javě, CSS, PHP, asm, atď!
Pochlubte se co umíte, do čeho aktuálně děláte, ohodnoťte se jak ovládáte jazyk a případně (z čistě statistickejch dúvodú) napište jestli preferujete označení programátor nebo kodér  Twilightsmile


U mě Java (avg), C++ W32 (low/avg), a malinko asm (basics)  Twilightsmile
Aktuálně se soustředím na C++.
Preferuji označení programátor.


RE: Programming thread - Jamis - 21.10.2015

Programování jsem pověsil na hřebík a dneska se věnuju síťařině a správě Windows serverů, ale dřív to byl nejdřív BASIC, poté Object Pascal (Delphi) a následně PHP/CSS (implies HTML).

Kódění v mojí práci dneska tvoří převážně skripty, ponejvíce PowerShell a skriptování síťových zařízení (ponejvíce MikroTik a Cisco).


RE: Programming thread - Dawnflash - 21.10.2015

Nuž ja sa väčšinu času venujem webovému vývoju a administratíve.
Takže podobne ako Jamis, PHP/CSS/HTML a frameworky (Laravel/Yii,Bootstrap), SQL (T-SQL/MySQL), JS apod.
Z administratívy hlavne linuxová správa - takže shell skripty, konfigurácia/správa db/web/mailserverov, migrácie, deployment...
A potom mimo praxe sa venujem Jave, Androidu, C/C++, trochu C#, skripty (Python, Perl, Lua, BATCH), potom z funkčných jazykov študujem Haskell a Scalu a z logických jazykov Prolog.

Tiež by som sa označil za programátora. Radšej sa venujem backendu.


RE: Programming thread - Melgarh - 21.10.2015

Pascal na zacatku, pak HTML 4.0 & CSS, Prolog, pohled na PHP vs ASP, Oracle/MSSQL queries a v dnesni dobe primarne T++ (C++ lite verze pro ucely zpracovani dat na giga tiskarny kdy se hraje o milisekundy) a nahodny nahled na Javascript.

Spis bych byl oznacen za Developer-projektanta. Momentalne ale nam vymysleli pozici Softwarove engineer, tejden potom co nam vytiskli vizitky, aspon se na ne dobre pise nakupni listek Rainbowlaugh Bavi me spis prace reseni problemu (support L2 - L3), projekty a management.


RE: Programming thread - Intrix - 21.10.2015

Většinou dělám akorát one-linery v bashi.
Na složitější věci znásilňuju (programováním se to nazvat nedá) PHP a Python, ale to se moc často nestává.
Málo kdy se mi chce zaobírat věcma, který se nedaj napsat na pár řádků v shellu.


RE: Programming thread - Bouri - 21.10.2015

Basic, Pascal, Delphi, "čisté" C a to jak pro PC, tak i Embeded systémy... Něcomálo z HTML, PHP a čuchnul jsem i na SQL...

Jsem radši programátor nebo "binární děvka". Pinkiecrazy


RE: Programming thread - Quint-t-W - 21.10.2015

Život mne dovedl k programování PHP+SQL+jquery (js framework) za peníze. Víceméně celý okruh vývoje, jsme malá firma   Ajsmug   Osobně bych se nejraději označoval za "toho, co dělá, že rozkazuje jedničkám a nulám".
Jinak ještě dobře zvládám Javu, a v počítači mám pár vlastních bash skriptíků už od doby, co jsem si nainstaloval cygwin (nyní 100% linux).

Se snadno přístupnou dokumentací po ruce bych něco dokázal ještě i v C(++|#)?[spoiler: , taky zbožňuju reguární výrazy, i když to není přímo programování  Pinkiehappy ] nebo Pascalu/Delphi.


RE: Programming thread - Martin - 22.10.2015

Když nepočítám DOSové batch soubory (někdo tomu také říká vznešeně "programování"), tak umím Turbo Pascal i jeho Free Pascal verzi (prakticky Delphi v bleděmodrém), teď se učím C++ (i když spíš jedu jako low-level, čili C by stačilo) a zvládám assembler pro procesory 80x86 (a po oprášení bych možná zvládl i mikropočítače 8051) - píšu si urychlovací rutiny pro grafické vykreslování a občas i nějaké ty hokusy pokusy s výpočty v prostoru. Kdysi jsem uměl něco napsat i v QBasicu, ale ty časy jsou už dávno pryč.. (na základní škole jsme programovali v Basicu pro Spektra/Didaktiky - už nevím, co to bylo). A nevím, zda se to počítá, rozumím TROCHU www, takže pár základních HTML příkazů dovedu taky vypotit (vlastně mi tady na fóru přijde rychlejší psát IMG a VIDEO tagy než hledat ikonky Pinkiesmile ).

Největší zkušenosti jsem měl s DOSem (programování zvukových karet, sériové komunikace, IPX sítě, VGA/SVGA grafika s přímým přístupem k VRAM, atd. Převážně real-mód aneb ať žije 640K limit s XMS pamětí), pak s Windows (povětšinou konzolové aplikace, jeden USB polo-driver, okenních jsem zatím moc nenapsal a když už, je to obalené v nějakém API/knihovnách pro zvuk/grafiku) a s Linuxem (tady minimální, napsal jsem zatím jen jednoho "démona" a serverovou databázi přes Free Pascal, a tím to skončilo).

Mám to ale víceméně jako koníčka, protože CNC stroje se "programují" poněkud jinak (vektory).

Jak bych se nazval? Preferoval bych "programátorský řezník a čuně" Pinkiesmile


RE: Programming thread - TechnikTomCZ - 23.10.2015

Já teda programuju v Javě jen jsi myslím nevím to upřímě protože se Javě věnuju 2. rokem na Stření. A jsem jeden z nejlepších ve třídě tak nevím, ale strašně mě to baví. Jinak mě taky strašně baví HTMLko a PHPčko a k JavaScriptu jsme se ještě nedostaly.


Re: Programming thread - AleXan - 24.10.2015

Prvý jazyk ktorý som očuchal bola Java, moc ďaleko som sa v nej nedostal, ale otvorila mi svet programovania. Neskôr som sa učil HTML/CSS a zvládam ho celkom priemerne. V PHP mám len základy a akurát sa učím Arduino©. Neskôr sa chcem naučiť aj čisté C a C++. Možno aj dobrať Javu.
Zatial mám toto ako koníček.