Bronies.cz
Logo - hodnoceni - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Ostatní (https://bronies.cz/Forum-Ostatni)
+--- Téma: Logo - hodnoceni (/Vlakno-Logo-hodnoceni)



RE: Logo - hodnoceni - Baterka - 27.10.2016

Asi si dám výzvu, v minimalistickým provedení a vektorem aniž by to byla splácanina vektorů/ weird fontu/efektů/cutiemarků/.
Jamisi já si myslím že by se nad ním mělo přemýšlet, minimálně si udělat koncepci a rozvržení.


RE: Logo - hodnoceni - EresielRanwa - 27.10.2016

Baterka: Tvůj umělecký pohled prostě většina nás běžných smrtelníků prostě nepochopí... Obě loga, která sem AliceNutter poskytla mi přijdou kvalitní a velice esteticky promyšlená Pinkiesmile Ano, jsou jednoduchá a nejsou na tom megahodiny práce, ale to přeci ani není nutné. Tohle není soutěž o to, kdo na tvorbě loga stráví víc času a bude si ho skládat pixel po pixelu  Ajbemused Nechápu tvůj přístup...To usiluješ o post Kmotra v malířské mafii? Ajsmug Rainbowlaugh


RE: Logo - hodnoceni - makill01 - 27.10.2016

hodně pěkné Pinkiehappy moc líbí


RE: Logo - hodnoceni - Baterka - 27.10.2016

EresielRanwa: tak po bodech :-)

1. Možná nepochopí, stačí když cítí. (A tohle logo ve mě nic nevyvolává.)
2. je, i není to o času. Pokud tedy chceš skládat loga po pixelu můžeš/ ba i to nezabere tolik času. Prostě jen... nad tím víc přemýšlet ? Vytáhnout tu esenci z mlp a aplikovat ji ?
3. Máme jiné standarty- to co mi přijde naprosto nudné, nezvládnuté a odbyté pro tebe může být pro tebe dobré. Každý se pohybujeme v jiných kruzích.
4. Ty kruhy se střetávají tady. A je to dobře, neb to vyvolá diskuzi a ochotu a potřebu "zlepšit se".
5. Kmotry nech v knihách od Puza. Tam patří. Já bych raději byl třeba takový čaroděj ;).
6. Nelíbí a můžu to říci tady. Od toho to tu vlákno je.


RE: Logo - hodnoceni - Jamis - 27.10.2016

(27.10.2016, 18:41)Baterka Napsal(a): Asi si dám výzvu, v minimalistickým provedení a vektorem aniž by to byla splácanina vektorů/ weird fontu/efektů/cutiemarků/.
Jamisi já si myslím že by se nad ním mělo přemýšlet, minimálně si udělat koncepci a  rozvržení.

Je moc pěkný, že jsi v tomto oboru profesionál a my ti všichni fandíme, abys byl ještě lepší (to říkám, bez jakékoliv ironie). Máš laťku vysoko - to je v tomhle případě pochopitelné. Přemýšlíš nad tím, zkoumáš to ze všech stran, protože ví, na co se máš zaměřit a víš, co je z uměleckého hlediska ceněno. Ale většina z nás prostých amatérů či konzumentů jakékoliv formy umění tohle prostě neřeší - podívám se, řeknu si "je to pěkný" dalo mi to příjemný pocit a jdu dál. Nepřemýšlím nad tím, jestli a proč se mi to líbí/nelíbí protože to pro mě v tomhle případě není důležité. Pro tebe a spoustu dalších zase určitě je - v tom bude patrně ten zásadní rozdíl, když hodnotíme, zda je logo "lepší nebo horší", protože když si v něčem dobrý, tak si detailů prostě všímáš.

Logo obvykle prohlédnu při jeho novém vydání, ale dávám tomu tak dvě, tři vteřiny protože - při vší úctě - se na fórum nechodím koukat na logo, ač je to velmi hezká ozdoba v záhlaví a oceňuju práci těch, kteří loga neustále tvoří, protože drtivá většina z nich prostě umí. A každý z nich umí líp, než já.

Možná budu za heretika, ale kdyby byl v záhlaví jen barevný pruh, v něm (třeba vpravo dole) vložený cutiemark a někde ve třetině levé strany (protože zlatý řez) nápis bronies.cz, tak mi to stačí - vyměnit barvy a CMka všech možných poníků (... teď mě tak napadá, že logo v záhlaví pro Celestii vypadá úplně stejně... no nic...) a máš loga na každý týden v roce Twilightsmile

Upřímně... jsem docela rád, že se tu střídají loga od profíků a od amatérů. Aspoň to není tak jednotvárné.

OT:
(27.10.2016, 20:04)Baterka Napsal(a): 1. Možná nepochopí, stačí když cítí. (A tohle logo ve mě nic nevyvolává.)

V tom je velká pravda - můžem klidně cítit podobné věci z různých stimulů. Když máš hodně živou představivost (ne vždycky je to výhoda), tak ti stačí málo a mezi standardním vektorem a umělecky ztvárněný poníkem není zas - co se dojmu týče - tak propastný rozdíl.

Citace:2. je, i není to o času.  Pokud tedy chceš skládat loga po pixelu můžeš/ ba i to nezabere tolik času. Prostě jen... nad tím víc  přemýšlet ?  Vytáhnout tu esenci z mlp a aplikovat ji ?

Tohle je zajímavé... i kdybych to skládal "pixel po pixelu", tak to, co je v záhlaví nedám ani za měsíc intenzivní práce. Prostě na to nemám dovednost a třeba ani nemám čas/energii na to tu dovednost/zkušenost získat (protože se třeba věnuju jiným věcem). Vytáhnout esenci není podle mě tak složité. Dát jí formu takovou, aby ji ostatní zachytili v takové podobě, v jaké ji chceš předat, to je úkol hodný skutečného mistra.



RE: Logo - hodnoceni - Dbleki - 28.10.2016

Jako... v tomhle rozhodně musím souhlasit s Jamisem. Chápu, že budeš k tomu mít očividně víc kritický pohled, kdybych to já měla brát z tohoto směru, ano, sama tam vidím určité nedostatky, ale myslím si, že logo splnilo účel a i se mi líbí, že je takové jednoduché a prosté i barevně v pohodě sladěné, nic konkrétního mi na něm nevadí a jako celek mi přijde ok, zvlášť, když mám brát v potaz ten fakt, že opravdu většina z nás mu tolik nevěnuje pozornost natolik, aby bylo ve všem prostě dokonalé i na delší dívání ( i kvalita a obecný vzhled loga se využívá v jiných směrech více, když děláš logo třeba jen na razítka a menší věci - děláš ho co nejjednodušší, když ho vyvěsíš někde  ve velkém veřejně, už musíš řešit víc propracovanost a i případné barevné sladění - aby člověk, co se na to dlouhodobě dívá mu neboleli oči.) Snad chápete, jak to myslím Pinkiesmile


RE: Logo - hodnoceni - Baterka - 31.10.2016

uuuuh ... i like it !


RE: Logo - hodnoceni - Discordian - 31.10.2016

Proč nemá oči?


RE: Logo - hodnoceni - Fun1k - 31.10.2016

Už ani přesně nevím důvod, hele Pinkiehappy Ale nějaký důvod to mělo.


RE: Logo - hodnoceni - Mácaman - 31.10.2016

sme se ucili na psychologii, jak si lidsky mozek sam doplnuje informace - treba smajliky - napisu dvojtecku a zavorku a co vidite? oblicej..a obzvlast to plati pro oci, kdyz vidite oko, hned se na to upne vase pozornost...takze mozna proto, aby neodvadelo pozornost od zbytku loga - by stalo za to udelat verzi z s okem a porovnat to Pinkiesmile