Bronies.cz
Cosplay - Všeobecná diskuze - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Ostatní (https://bronies.cz/Forum-Ostatni)
+---- Fórum: Cosplay (https://bronies.cz/Forum-Cosplay)
+---- Téma: Cosplay - Všeobecná diskuze (/Vlakno-Cosplay-Vseobecna-diskuze)



RE: Všeobecná diskuze - Jita32 - 27.12.2015

Ještě mám jeden dotaz ohledně té paruky. Koukám na různé webové stránky a tam nacházím různé návody na péči o paruku. Je opravdu potřeba ten stojan?. Pamatuju si že jako malá jsem jednu měla a máma mi ji dávala do krabice =/ také se chci zeptat, zda ji musím mýt a.nemusím používat ten kondicioner a nějaký lak/tužidlo. Dost se hrozím zda si tu paruku radši nekoupitRainbowlaugh


RE: Všeobecná diskuze - HungZ - 27.12.2015

No, já je většinou peru tak že je dám do kýblu s vodou a avivážem.(Používej studenou vodu,některé paruky se poškodí jestli voda je teplá)
Zaručí to lepší rozčesávání, klidně to tam můžeš nechat i tři-čtyři dny, budou nádherně vonět.
Jinak paruky se nemusí prát jestli nejsou nošený 3x-4x anebo nebyli nijak nagelované.
Stojan je na uskladnění a na úpravy paruk, není povinné.Kratší paruky můžeš dát do igelitových sáček se zipem.


RE: Všeobecná diskuze - Jita32 - 27.12.2015

Yay, díky za pomoc Pinkiesmile už jsem se bála, že budu muset jen kvůli té paruce vyprázdnit úplně celou kasu Rainbowwild


RE: Všeobecná diskuze - HungZ - 27.12.2015

To zas ne, většina věcí na péče máš doma Twilightsmile.
Můžeš dělat i "domácí" stojan.Naplníš prázdnou flašku pískem a na víčce zapíchneš hřebík a na hřebíku můžeš zavěsit paruku.


RE: Všeobecná diskuze - Jita32 - 27.12.2015

Páni to je fikané Pinkiesmile mockrát děkuji ještě jednou za radu. Teď už jen sehnat paruku (kruci) Rainbowlaugh


RE: Všeobecná diskuze - Melgarh - 27.12.2015

Ja osobne paruku hodim do umyvadla, naplnim ho trochou vonaveho mejdla a pustim vlaznou-vodou o pokojove teplote a do toho dalsi mydlo, opatrne vymacham, oplachnu vlaznou vodou aby pena zadna nezustala a pak postavim napr. na sampon nebo cokoliv stojateho vhodneho (lahvac, flaska od chlastu, sampon, shower gel atd.) a necham uschnout prez noc.

Nasledujici den vonava a sucha paruka awaits me! Rainbowlaugh

Ale osobne paruky mi nedelaji dobre a proto jsem presel na ten unikatni cosplay Pony construction workera, preci jen stavebni prilba je prijemnejsi!


RE: Všeobecná diskuze - Jamis - 27.12.2015

Myju s obyčejným šamponem, ale jemně (moje paruka má dlouhé rovné vlasy), aby se nezacuchala. Taktéž nechávám schnout do druhého dne, byť většina vlhkosti je fuč po hodině, anžto jde o umělá vlákna. Důležité je nečesat ji, dokud je mokrá.

Jinak protože se potím jak vrata od chlíva, myju po každém conu, protože jinak se v ní nedá vydržet, byť jak mi slezly 2 cm vlasů kvůli organziaci, tak je to lepší Rainbowlaugh

Stávající paruka je druhá, kterou mám a slouží dobře už dva a půl roku, byť je na ní znát trochu degradace: konečky jsou zakroucené a barva trochu vybledla. Což je vzhledem k tomu, že za poslední dva roky jsem s cosplayem navštívil 20 conů všude možně, velmi slušná výdrž.


RE: Všeobecná diskuze - Minetex - 27.12.2015

Mám tu nejklasičtější duhovou za 350 a zatím jsem ji ani nepral, ani nemyl, mám jí v igelitce Packed2Go a je úplně v pohodě Rainbowlaugh


RE: Všeobecná diskuze - Jita32 - 01.01.2016

Minetex - jak dlouho ji máš =o

Tak a zase tu otravuji. Čtu si tady článek HungzyBell a je mi smutně =D ano, měla jsem v plánu Sweetie Belle a už jsem málem napsala na Fler, jestli by mi tam Lolita-kámoška nepůjčila střih. Aby nebyly 2 SB, což má by byla zelenácká, tak se rozhoduji za koho nového. Přemýšlím nad young Tií a Teenage Fleur, kvůli tomu že ta paruka je jemně do fialova. Bohužel u nich si moc nevyhraju. Nevíte o nějakém poníkovi s takovouto hřívou?


RE: Všeobecná diskuze - Minetex - 01.01.2016

Mám jí od léta 2k15 Rainbowlaugh

Tu SB právě udělej, bude to dobrý, když vedle sebe bude HungZy Belle a Sweetie Belle, vůbec si nedělej starosti Twilightsmile Když si s ní trochu vyhraješ a pak si někde s HungZem stoupnete vedle sebe, bude to picture perfect, no ne? Rainbowlaugh