Bronies.cz
Cosplay - Všeobecná diskuze - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Ostatní (https://bronies.cz/Forum-Ostatni)
+---- Fórum: Cosplay (https://bronies.cz/Forum-Cosplay)
+---- Téma: Cosplay - Všeobecná diskuze (/Vlakno-Cosplay-Vseobecna-diskuze)



RE: Kostýmy (cosplay) - Melgarh - 15.05.2013

Tak jen takova rada pro tu malou hrstku odvazlivcu/blaznu co se chteji pustit do velkych projektu typu Bass/party/Muffin canon...

Opravdu se nevyplati se do tohodle vrhat pokud nemate dostatecne dobry a kvalitni nastroje.. po vecerech se cejtim jak clovek z doby kamene ktery se snazi vymyslet kolo z kamene za pomoci jinejch sutru.. takze nepodcenit!

Zejmena taky ciste plochy, i malinkate mikro smitko vam pak zkazi lak a musite presprejovat zase cely kus >.<
---
Na druhou stranu - ma nekdo osobni zkusenosti ve vytvareni ocasu? Daji se delat z paruky a nebo se to musi nejak zkonstruovat? Premyslim co z 'Con Cosplaye vypustit.. mozna prave ocas, na roh.. no odvaha snad bude, usi.. meh


RE: Kostýmy (cosplay) - Pajzl - 15.05.2013

Heh, já zrovna taky řeším dilema, jestli mít na cosplayi ocas, či ne Pinkiehappy

Ale dá se vytvořit z paruky - zabalíš ji, sepneš okraje dohromady (třeba sešívačkou) a za tu část, která má být na čele si ji připneš na kolhoty Pinkiesmile


RE: Kostýmy (cosplay) - ithil - 16.05.2013

roh budu resit asi takhle protoze je to nejlevnejsi a nejjednodussi reseni(i kdyz me to jako perfekcionalistu stve) http://www.youtube.com/watch?v=aDl2ZDd3Res

ocas poresim priceskem do vlasu, byvaj jelvnejsi nez paruky a nahodou se mi tu i jeden vali. neni to sice ta spravna barva ale nejak se to prezije.

a vyroba velkeho doplnku me teprve ceka. to fakt moc hrotit nebudu protoze predpokladam ze z rucniho vyrezavani balzy a xps budu mit takovy nervy ze na nejaky smitka kaslu. spis se modlim abych to nejak dala dohromady. staci ze se ted placam s funny kridlama a nejlepsim pomocnikem mi je vterinak a izolepa


RE: Kostýmy (cosplay) - Jamis - 16.05.2013

(15.05.2013, 23:11)Melgarh Napsal(a): Tak jen takova rada pro tu malou hrstku odvazlivcu/blaznu co se chteji pustit do velkych projektu typu Bass/party/Muffin canon...

Opravdu se nevyplati se do tohodle vrhat pokud nemate dostatecne dobry a kvalitni nastroje.. po vecerech se cejtim jak clovek z doby kamene ktery se snazi vymyslet kolo z kamene za pomoci jinejch sutru.. takze nepodcenit!

Zejmena taky ciste plochy, i malinkate mikro smitko vam pak zkazi lak a musite presprejovat zase cely kus >.<
---
Na druhou stranu - ma nekdo osobni zkusenosti ve vytvareni ocasu? Daji se delat z paruky a nebo se to musi nejak zkonstruovat? Premyslim co z 'Con Cosplaye vypustit.. mozna prave ocas, na roh.. no odvaha snad bude, usi.. meh

Konstrukční trable na každém kroku - klasika Pinkiesmile ale zrovna tohle mě na tom baví: hledat způsoby jak a co udělat, naučit se nové postupy, prokousávat se tím postupně... člověk k tomu má pak trochu jiný vztah, než když mu někdo cosplay ušije na zakázku.

Ocas jsem udělal z paruky stejné, jako mám na hřívu - jediné co mi na něm vadí, že je trochu těžký, takže mírně tahá směrem dolů, ale jinak pohoda. Když se rozhodneš jej vypustit, ono se nic moc nestane - spousta MLP copslay ocas nemá a nevadí to. Přecejen i ve tvém případě jde o hodně humanized verzi.

Roh by neměl být takový problém - dá se udělat docela snadno buď z papíru, nebo když si chceš hrát, zkus jej potáhnout montážní pěnou (případně udělat výstuhu drátem), opracovat něčím ostrým do pozadované velikosti a tvaru, a pak nabarvit. Jinak bych se snažil udělat roh co nejlehčí (ostatně budeš jej na čele nosit celý den Ajsmug ) a spíš menší, než větší.


RE: Kostýmy (cosplay) - ithil - 16.05.2013

pokud ma dobre sedici paruku tak je celkem jedno jak ten roh bude mit tezkej(teda pokud ho neudela z betonu). pridela se na paruku a pak uz je to jedno. my zensky taky porad na hlave nosime nejaky nesmysly a krk nam jeste neupad


RE: Kostýmy (cosplay) - Mezurashi - 16.05.2013

Jop přesně tak cosplay je zábava, hlavně to chce představivost a dobrou fantasii Raritywink, hlavně cosplay se dá udělat z ledas čeho Rainbowlaugh, hlavně s tím musí mít člověk trpělivost Raritywink a ta paruka se dá udělat hodně způsobama a ten ocas se dá udělat dobře z té paruku jak říkal Jamis Raritywink stačí jí narovat a pak třeba trošku sestřihat, narovat se dá více způsobama např. namočit a narovat a dát na to nějaké závaží a nebo vyžehlit přes ručník Raritywink


RE: Kostýmy (cosplay) - Jamis - 16.05.2013

(16.05.2013, 10:02)ithil Napsal(a): pokud ma dobre sedici paruku tak je celkem jedno jak ten roh bude mit tezkej(teda pokud ho neudela z betonu). pridela se na paruku a pak uz je to jedno. my zensky taky porad na hlave nosime nejaky nesmysly a krk nam jeste neupad

To je sice pravda, ale zase ten roh bývá docela dlouhej a aby nevypadal jako když někdo proběhne skrze Poison Joke, tak by se při chůzi neměl moc houpat -> chce to uchytit pevně a bude se o hlavu opírat jen na malou plochou tzn. čím těžší, tím větší opruz. Neříkám, že to není možné, ale nemusí to být dvakrát pohodlné - sama víš, že pohodlí je v tomhle případě dost důležité - obzvlášť když jde o léto.


RE: Kostýmy (cosplay) - Mezurashi - 16.05.2013

v Bambuli prodávaj takovou samo tvrdnoucí hmotu, dobře se tvaruje a vypadá a dobře se na ní barví stojí myslím 80kč, dělal jsem z nich drápy na vlkodlaka a zuby, roh by z toho šel dost dobře a jednoduše, a roh upevníš v pohodě na čelenku tenkou, to by neměl být problém Raritywink


RE: Kostýmy (cosplay) - Melgarh - 16.05.2013

Mno vzhledem k tomu ze spis se budu venovat plne praci na basscanonu, pak nazehlovat a upravovat moje bile jeany tak aby byli vhodne i do letniho podneby pomoci asi nejakeho ventilacniho system/rozparku tak roh/usi pujdou z Etsy, aspon nejakeho tvurce podporim =)

Vcera jsem konecne dokoncil uchycovaci system a predni prepazku pro subwoofer.. takze to uz je hotovo.. vse v hlavni barve Nebeska Modr (Heavenly Blue) se Pampeliskovou zlutou na prvkach (srouby, uchyty) a cervenymi spousteci jak z bojovych letadel Rainbowlaugh


Ted jsem na LightInTzeeeBox nasel modrej ocas za par kacek tak mozna by se s tim dalo pracovat =)
http://www.lightinthebox.com/5-pcs-25-60-clip-in-straight-extension-set-8-colors-to-choose_p220064.html


RE: Kostýmy (cosplay) - ithil - 16.05.2013

to je normalni clip in do vlasu. je to tenkej praminek sirokej cca 5cm. pokud nechces aby to vypadalo vypelichane chce jich to minimalne 10(ideal je spis 15-20) a pocitej s tim ze budes muset odparat ty sponecky a sesit to dohromady