Bronies.cz
Obrázky na vlastní nebezpečí! - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Obrázky (https://bronies.cz/Forum-Obrazky)
+---- Fórum: Tvorba členů (obrázky) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-obrazky)
+---- Téma: Obrázky na vlastní nebezpečí! (/Vlakno-Obrazky-na-vlastni-nebezpeci)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Obrázky na vlastní nebezpečí! - Jita32 - 25.11.2016

Huh, zdravím :'D

Trvalo mi docela dlouho než jsem se dokázala vnitřně rozhoupat k tomu, abych založila toto téma. Nejen že jsem docela ostýchavé povahy, ale tak nějak vnitřně cítím že nejsem dvakrát dobrá kreslířka :') 
Takže k věci - nejdříve se chci omluvit, že TU PROZATÍM NEMÁM SPOILERY - nějak se mi sekají a vůbec mi nefungují Rainbowlaugh proto budu zatím dávat jenom odkazy, ale možná to v budoucnu změním
Takže - poníky kreslím skoro od začátku seriálu. Předtím to bylo spíše jenom překreslování, protože jsem je využívala jako označení šuplíků, kde jsem si ty poníky přilepila Rainbowlaugh (např. na skříň s oblečením jsem přilepila French Rarity). Když jsem si však uvědomila, že to není zrovna dobré kreslení - tím myslím, kdo má radost z toho, že obrázky překresluje? - tak jsem podobně jako má známá začala zkoušet kreslit v Kreslení s Basy (1. pád - base). Bohužel, u toho jsem se taky nechytila, nejen že mi to nešlo, ale pořád mi to připadá jako kopírování seriálu. Proto jsem se rozhodla jít k základům, a tak kreslím hezky česky tužkou na papír, ale vlastním stylem. Ten jsem si doposud však nenašla, a tak ty styly různě zkouším, měním, inspiruji se seriály a tak. 
Možná jsem divná, ale abych kreslila, musím mít na to náladu (teda, dejavu či jak se tomu říká). Když maluji někde ve škole či na kroužku, vždy to vypadá jako špinavá popelnice, když však doma a mám tu ,,náladu", vypadá to jako naleštěná popelnice ( = něco kapánek hezčího). Bohužel, tak či onak mám problémy se stínováním a anatomií - už jsem snad stokrát zkoušela zusnadnění, ale ne a ne se naučit to ,,pochopit" jako 3D. Proto sice si nějaké ty kruhy a čáry načrtnu, ale spíše jen proto aby daná postava nevypadala jak brambora.

Aktuálně mám jen jeden pony obrázek, ten, který jsem tu už jednou ukazovala, poněvadž mi babička s mámou uklízely pokoj Rainbowlaugh je to jistá patlanina co jsem dělala na chatě když jsem si četla Past Sins (http://jyxo.info/uploads/76/7650b6e5555a7c2e251b954e334e5f435c16f795.jpg) Nevím co ten obrázek má znázorňovat, nejdřív to měla být NM, pak z toho Luna a nakonec asi Nightmare Night - who knows. Další obrázky už ale NEJSOU PONY ART. První je jistý drak z jisté TRPG, kterým jsem se učila kreslit dračí anatomii - rovnou říkám že jsem to dělala s asistencí tutoriálu (http://pre15.deviantart.net/f14b/th/pre/i/2016/069/f/c/isolde_n1_by_jita23-d9ul5vi.jpg). Poslední je něco mezi Hellsingem a DaD's (Dutch angel dragons) + vlk, je to takový sketch (http://d.facdn.net/art/jita23/1480099468/1480099468.jita23_1480099104986.jpg).

PS - omlouvám se za kvalitu fotek, mám opravdu mizerný foťák na mobilu :/

(Díky jestli tohle někdo přečetl :'D) - Jituš neJituš


RE: Obrázky na vlastní nebezpečí! - Aelipse - 25.11.2016

Ahoj, obrázky rozhodně nejsou špatné, a klidně by jich mohlo být i víc. Ajsmug Rozhodně nejsi jediná, kdo dokáže tvořit jen když na to má tu správnou "náladu", ale jak budeš trénovat a zdokonalovat se, tak ty tvůrčí nálady budou přicházet stále častěji, věř mi. Jen je třeba se vždycky donutit to zkusit.

Co se týká anatomie, zachycení 3D objektu na ploše a podobně, tak s tím ti jistě poradí zkušení kreslíři zdejšího fóra. Každopádně ti ale doporučím projít si ostatní vlákna této sekce (zejména to Eugenovo) a podívat se, jak k tomu přistupují ostatní. Já se zatím budu těšit na tvé další výtvory. Twilightsmile


RE: Obrázky na vlastní nebezpečí! - Eugene - 26.11.2016

Ahoj, konečně čas něco napsat. Pinkiesmile Prvně jsem rád, že kreslíš a snažíš se a že sis založila tohle vlákno. Já taky nerad prezentuju svoje "výtvory", nejradši kreslím sám pro sebe, ale občas je fajn něco vypustit do světa.
Obrázky nejsou zas tak špatné, jen to bude chtít se tomu věnovat daleko více a nekreslit jen když máš náladu, ale denně, pokud možno. Na druhou stranu, jestliže kreslíš jen pro zábavu, nemusíš to hrotit, jen nečekej výrazné zlepšení.

Každopádně Aelipse doporučil mé vlákno (i když nejsem zatím žádnej expert na kreslení a perspektivu), nuže se ti vynasnažím trochu nastínit problematiku perspektivy a iluze prostoru na papíře a věci okolo toho.

Obrázek uvnitř:
[Obrázek: 73beseD.png]

Je důležité si uvědomit, že kreslení bez perspektivy a formy není kreslení. Pokud chceš umět kreslit z hlavy (což dle příspěvku chceš), musíš se to naučit co nejdříve a co nejlépe. Je to stejné jako abeceda pro literaturu, bez písmenek nic nenapíšeš, bez perspektivy a formy nic nenakreslíš (nepočítám abstraktní "umění").

Jestli se chceš naučit kreslit ve třech rozměrech:
zkoumej základní geometrické formy - krychli, kouli, válec, kužel a další, najdi doma kostku, kvádr a nakresli jej z různých úhlů a uvažuj nad každou čárou. Jestli máš ráda matematiku, představ si nakreslenou čáru jako přímku Kartézské soustavě X,Y,Z. Papír má pouze X,Y souřadnice, Z souřadnici si musíš "vypočítat" z toho, co znáš. Tzn. odhadnout hloubku na základě pozorování objektu před sebou (jestli kreslíš třeba právě kostku nebo válec/kvádr). Čím více toho uděláš, tím lépe.

Pak bych se podíval na perspektivu, protože jedno bez druhého nejde. Na perspektivu jsem četl několik knížek, doporučím Perspective Made Easy od Norlinga či Perspective! for Comic Book Artists by David Chelsea, pokud dáváš přednost obrázkům a komixům před texty a diagramy.

Dělej to takhle několik měsíců a jednou ti to při kreslení klikne v hlavě (ne doslova, ofc.) a začneš ovládat perspektivu a formu, tzn. podle reference či bez ní nakreslíš cokoliv v jakékoliv pozici. A jako bonus budeš umět i stínovat, protože stínování je druh vykreslení formy.

Držím palce a kresli. Pinkiesmile


RE: Obrázky na vlastní nebezpečí! - Jita32 - 28.11.2016

Omlouvám se že jsem neodpověděla! T.T Nějak jsem si nenašla čas odepsat, a tak píši až teď... děkuji vám za kladné odpovědi, čekala jsem to trochu jiným směrem Rainbowlaugh Pár kreslících knížek jsem si nedávno koupila, ale měla jsem s nimi tak trochu problémy... ne že by nešli pochopit, ale nešli mi ty typy co tam poskytovali. Kostku jsem si vypůjčila od bráchy, využívá ji totiž jako těžítko - ještě jednou děkuji za rady, zapíšu si to za uši a najdu si ty doporučené knihy Pinkiesmile


RE: Obrázky na vlastní nebezpečí! - Jita32 - 03.03.2017

Tak po sto letech píšu  Twilightsmile
Na Eugeneho tip (jejda, jak se to vůbec časuje?) jsem začala pilně trénovat, snažím si každý den udělat čas na nějaké to kreslení, bohužel, zase takové báječné výsledky to nejsou. Vím že umět kreslit trvá roky + nikdy se kreslíř necítí, že umí vše, stále mě mrzí jak mi nejdou hlavičky. Jak jsem postupem času zjistila, každý den kreslím úplně jinak takže jednou má poník takový FIM style, jednou zase vypadá jak kůň a jednou to je nějaká nepopsatelná věc  Rainbowhuh Stále však místo poníků kreslím krabičky, převážně jednu od mýdla, kterou mám snad všude  Rainbowlaugh teď však žádám o malou "radu"...

Mnoho z vás ví o (SPOILER - MLP filmu a sea ponies) a tak jsem si vzpomněla na můj "starý" projekt, který mám uložený v telefonu. Před několika roky jsem plánovala udělat vlastní poddruh Hippokampa (Inspirace - Sea ponies od Earthsong9405) inspirovaný Betta Bojovnicemi. Měla jsem uložených pár vlastních reálií, jako čím se živý, kde žijou, brnění, souboje atp. Bohužel v té době jsem řešila několik problémů - 1. V té době jsem měla ohromnou fantazii, neuvědomovala jsem si však, že budu muset dostat povolení od Earth. - přeci jen je to její originální nápad a třebaže v textu říká, že Hippokampů je několik poddruhů, nemůžu přeci bez jejího souhlasu jeden z nich vytvořit 2. Jak to vůbec využiji? Co s tím druhem budu dělat?
Proto jsem se po pár letech rozhodla v tom pokračovat - pravda, zprávu jsem se earth odeslat neodhodlala,  ale nejsem si přeci jen jistá zda má tohle celý cenu. Už mám s tím nějaké promyšlené plány, trochu tomu budu muset vychytat mouchy, pořád budu ale muset počítat s tím, že bude potřebovat nějaký ten "artiš" - proto jsem chtěla vyzkoušet můj vcelku nový (a první!) grafický tablet a pokusit se o návrh na podmořské město. A... dopadlo to příšerně  Facehoof Ze začátku jsem si říkala že to vypadá jakž takž dobře, ale hned když jsem se pustila do skalisek a domků, totálně jsem si to pokazila a nakonec se hezky česky na to vybodla, protože jsem to vůbec nezvládala. V jedné skupině mi psali, ať tam udělám lepší návrh na ty domy, nemá to tvar, přeci jen si tam mám "nakreslit ty krychle a kvádry" a podle toho to udělat. Zkoušela jsem to v jiné "stránce"podle nich, bohužel to znova dopadlo katastrofálně a už jsme v tom nepokračovala.
Proč tady fňukám? Vždyť jsem si odpověděla, co mám s tím dělat, ale... mrzí mě to. Mrzí mě to, poněvadž jsem si říkala, že to už zvládnu, a že jsem to zase pokazila. Co na to říct? Asi... asi bych ráda požádala o vaše triky a postupy, jak kreslíte s tabletem či jak kreslíte "krajiny, domky,...".
Pro ty kdo to skousnou, tady je ta patlaninka - http://jyxo.info/uploads/02/0247ff5c71d0ca1a5f23b389c69ab6f16545468b.png

Díky moc všem, kdo mi poradí  Twilightblush


RE: Obrázky na vlastní nebezpečí! - Eugene - 03.03.2017

Ahoj, večer editnu tenhle příspěvek a napíšu co a jak bych udělal já. Neztrácej hlavu, nějak to nakreslíme. Rainbowlaugh

Dobře, možná ne večer, ale jsem tady. Máš pravdu, naučit se kreslit/malovat trvá věčnost, já už se tomu věnuju přes dva roky a pořád jsem začátečník. Chceš se zlepšit, budu upřímný - tvůj obrázek nemá perspektivu, některé barvy jsou podivné (jako kdybys nebrala v potaz vodu, která mění světelné podmínky a tím i odstíny předmětů okolo), kompozice musí být promyšlená. Dost kritiky,tady jde o to jak obrázek zlepšit konkrétně.

Pro ilustraci jsem namaloval rychlou verzi, jak bych to asi viděl.

Počáteční skica (důležité, dobré si jich udělat i víc a vyzkoušet různé možnosti a tu nejlepší pak zpracovat dále):
[Obrázek: XQR345y.png]
Finální rychlorender:
[Obrázek: dbIQeUb.png]

Nejdříve si musíš stanovit horizont a polohu diváka (jestli se na scénu bude dívat shora nebo zdola). Já zvolil možnost zdola, zdálo se mi to vhodnější. Když se na věci díváš zdola, vidíš spodní plochy (když si třeba dřepneš před lavici ve škole, uvidíš nalepené žvýkačky na spodku desky atd.). Ve tvém obrázku není hloubka, všechno působí ploše. Já tohle vyřešil vrstvením a překrýváním. Domek v popředí a útesy, trochu dál další útesy a příkop, další vrstva útes atd. až jsem došel k poslední vrstvě, což je silueta korálů/domů a voda. Vrstva, která je blíže, překrývá vrstvu na pozadí + je více vyrenderovaná (více detailů) a má větší kontrast a sytost. S narůstající vzdáleností všechno tohle klesá. Když se například podíváš na hory, jsou to modré kopce v mlze, ale zblízka vypadají normálně, tohle se děje kvůli atmosféře, která je mezi tebou a horami. Tady je tento efekt znásoben, protože voda je daleko horší v pohlcování světla. Vrstva vody taky všechny barvy posouvá do modrého spektra, což jsem třeba u tebe moc neviděl. Nemusíš s tím moc počítat při malování, stačí ve finále vložit novou overlay vrstvu s modrou barvou.

Zkus si na DA najít nějaké tutoriály na barvy/perspektivu, to bude o něco stravitelnější než literatura, ale kdybys přece měla zájem, doporučil bych Perspective made easy od Norlinga a Color and Light od Gurneyho.

Promiň, jestli tady píšu věci, kterým nerozumíš, na jakékoliv dotazy odpovím.


RE: Obrázky na vlastní nebezpečí! - Jita32 - 04.03.2017

Děkuji moc ♥
Tak mrkla jsem na internet po nějakém tom návodě, trochu mám s tím problém, ale to se snad poddá Pinkiesmile plánuji vyrazit do knihkupectví, tak se tam podívám po nějaké té literatuře.
Už jsem začala črtat od brzkého rána, bohužel jsem pak musela uklízet, jít pro nákup a další činnosti, takže teď nějaké tři hoďky (s mírnými přestávkami) sedím nad počítačem a různě zkouším. Popravdě, fakt nevím co tak blbnu - samozřejmě jsem to mnohokrát překreslovala, předělávala, hlavně, aby to aspoň nějak vypadalo. Nakonec celá vyřízená jsem smazala všechny ty doplňky atp. a pokusila se vybarvit přední "útes" a... no, asi se raději vrátím ke staré dobré tužce RainbowlaughDD vůbec nevím co to dělám za "stíny", přestala jsem nad tím přemýšlet a vyšlo mi něco... no, nějaká věc co ani ty stíny nemá pořádně uspořádané. ( http://jyxo.info/uploads/E2/e266959d4c1cb7023064f411409f55593c61d6fb.png ) Zbytek dne plánuji strávit pročítáním návodů, asi to tak bude lepší Pinkiesmile
Mockrát děkuji za typy na knížky, zkusím je nějakým způsobem sehnat a pročíst. Málem mě kleplo, když jsem viděla ten tvůj "návrh/skic", protože to vypadá... no... opravdu pěkně. Jestli se můžu zeptat, jaký používáš štětec? Pinkiesad2


RE: Obrázky na vlastní nebezpečí! - Eugene - 04.03.2017

No, používám sadu štětců, která má základ z ctrlpaint.com stránky, přidal a upravil jsem si tam další štětce. Nejvíce používám hranaté tvrdé štětce s texturou, přesněji dva druhy, jeden bez přítlaku na lay-in a shape blocking a druhý lehčí na rendering a dokončování, bohužel jsou pro Photoshop, v SAI nemaluji, takže moc nevím, ale večer čeknu, co mám tam.

Na ukázku stopy těch dvou štětců, třeba půjdou emulovat v SAI.
[Obrázek: e0bb4a4b9e2b45768dd2740f41835964.png]



RE: Obrázky na vlastní nebezpečí! - Jita32 - 08.03.2017

Tak, a malý test Nightmare Moon  Twilightsmile  je to spíše pokus s vrstvami a s alicorní hlavou (což musím přiznat, náčrt vypadal lépe :/ Rainbowlaugh
[Obrázek: d16eadc69c39db7b6079da447061fed9b620566e.png]

Edit - (smazáno - důvod - obrázek se liší stylem od ostatních, a balá jsem se, že by to vypadalo že obkresluji cizí tvorbu. Už dobu se snažím kreslit z hlavy a bez referencí, ale to, jak se mi to vše záhadně ne/kreslí je přeci jen nenorm.)


RE: Obrázky na vlastní nebezpečí! - Ruushii - 09.03.2017

Skicy vždycky vypadají lépe  Pinkiecrazy

viz edit: Zvláštní důvod, proč smazat obrázek. To, že se stále učíš a tudíž zkoušíš nové věci přeci často může vést k tomu, že obrázek vypadá jinak než normálně. Nemyslím si, že držet se jednoho stylu jen proto, aby to při zkoušce něčeho jiného nevypadalo jako obkreslené, je správné.