Bronies.cz
Čaj, čajování a všechno kolem - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: OffTopic (https://bronies.cz/Forum-OffTopic)
+--- Fórum: Generální OffTopic (https://bronies.cz/Forum-Generalni-OffTopic)
+--- Téma: Čaj, čajování a všechno kolem (/Vlakno-Caj-cajovani-a-vsechno-kolem)

Stran: 1 2 3


Čaj, čajování a všechno kolem - Ivan - 28.12.2016

Ahojte

Zakladám tému o čaji, pretože som si všimol, že je nás tu viacero  Twilightsmile . Ako dlho sa venujete čaju? Ako ste sa k nemu dostali? Aké čaje pijete? Aké máte najradšej? Kde nakupujete? ...

K čaju som sa dostal asi pred 3-4 rokmi. Bolo chladné nedeľné ráno, slnečné lúče sotva rozhrnuli mraky... ne ne  Rainbowlaugh Prišlo to nejak samo, postupne som začal piť sáčkové zelené a zrazu ma napadla myšlienka, že či sa dá na Slovensku/Česku kúpiť sypaný pravý čaj. No a už to išlo - internet, info, kung fu cha,... Najradšej mám shu puery, zelené a tiež tradičnú TGY, bao zhong a dian hong  Ajsmug


RE: Čaj, čajování a všechno kolem - Morče - 28.12.2016

Ne že bych si nějak potrpěl na nějaké speciální čaje, ale velmi rád piju (samozřejmě sypaný) čaj "Malý Buddha". Pinkiesmile


RE: Čaj, čajování a všechno kolem - BatygameCZ - 29.12.2016

Heh...
Když už, tak výhradně citrón se zázvorem nebo jablko se skořicí. A když už, tak s minimálně  7 lžičkami cukru a se spoustou citronové šťávy - ďábelský smích -


RE: Čaj, čajování a všechno kolem - Jita32 - 29.12.2016

Tak já piji čaj téměř od malička - dávám si ho totiž k snídáni Rainbowlaugh osobně, zatím jsem si nenašla vyloženě čaj, který bych zbožňovala, ten nějaký speciální... ale vcelku mám ráda heřmánkový čaj Pinkiesmile


RE: Čaj, čajování a všechno kolem - Melgarh - 29.12.2016

V cajovnach piji jen jeden caj pro svoji osvezujici chut a to jest - Le Tuareg!

Zkousel jsem i draci jehlice ale nic moc, mam hold rad spise veci ve sladsim spektru chuti a to Tuareg splnuje na 100% Twilightsmile


RE: Čaj, čajování a všechno kolem - EresielRanwa - 29.12.2016

Můj milovaný čaj je rooibos (jiné téměř nepiju) Pinkiehappy  Občas to "pro chuť" proložím irish creamem nebo mátovo-citronovým  Twilightsmile


RE: Čaj, čajování a všechno kolem - Hwězda - 29.12.2016

Právě popíjím yerba maté, velmi dobrý čaj. Co se týče mých chutí, nejraději mám taky zelené (a taky černé) čaje. Doporučili byste mi někdo nějaký hořčí čaj? I když mám rád sladké čaje, tak hořké sou pro mé chuťové buňky lepší no. Derpytongue2


RE: Čaj, čajování a všechno kolem - Azuliana - 29.12.2016

Můj nejoblíbenější čaj je... Kafe Pinkiehappy

Dřív jsem byla v čajovně pečená vařená, dneska jsem čajovým lístkem v čajovně zmatená jak Goro před Tokiem. Sem tam si dám mátu, ale to většinou, když mi je blbě od žaludku.

Kafi zdar!

(Jinak téma o kafi i čaji tu kdysi bylo, ale po jedné čistce byly obě poslány do archivu)


RE: Čaj, čajování a všechno kolem - Ivan - 29.12.2016

(29.12.2016, 10:24)hviezdosz Napsal(a): Právě popíjím yerba maté, velmi dobrý čaj. Co se týče mých chutí, nejraději mám taky zelené (a taky černé) čaje. Doporučili byste mi někdo nějaký hořčí čaj? I když mám rád sladké čaje, tak hořké sou pro mé chuťové buňky lepší no. Derpytongue2

Horkejšie (chuťovo) sú napr. polozelené - dan congy, červené (čierne) - dian hong, zelené - gunpowder, chun mee,... ale aj niektoré shu puery Pinkiesmile

2 Azuliana: Kafi zdar! Rainbowlaugh Chápem, že si bola zmatená, keď pozeráš ponuku a máš tam napr. takéto názvy čajov:

Fu Ting Kua Tun Čchi Čung Chua Siang Chung Čcha... xD


RE: Čaj, čajování a všechno kolem - niemand - 29.12.2016

Já piju čaj jen doma z pytliku. V čajovně jsem byl jen 2x v životě a vždycky jsem si připadal jako uplnej idiot. Přinesou vždycky tác plný věcí, ale nikdy k tomu nedají návod, jak se to používá, abych nevypadal jak blbec. Jednou je ten čaj v konvici a k tomu dostanu misku, ze které se to asi teda pije, podruhé je v konvici a dostanu k tomu něco, co vypadá jak panák, do kterého by se měla nalít spíš vodka. Já jsem zvyklý pít čaj z 0,5l hrnku a když mi tam přinesli toho panáčka, tak jsem si řikal, že to snad budu pít rovnou z konvice... Rainbowlaugh Myslim že to byl zrovna ten Tuareg, který zmínil Melgarh Rainbowlaugh