Bronies.cz
Polské srazy v Katowicích - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Srazy (https://bronies.cz/Forum-Srazy)
+--- Fórum: Uskutečněné srazy (https://bronies.cz/Forum-Uskutecnene-srazy)
+---- Fórum: Zahraniční srazy (https://bronies.cz/Forum-Zahranicni-srazy--71)
+---- Téma: Polské srazy v Katowicích (/Vlakno-Polske-srazy-v-Katowicich)

Stran: 1 2 3


Polské srazy v Katowicích - Hwězda - 30.03.2017

Cześć wszystkim miłośnikam kucyków!

Další sraz!

Kdy: 8. července 2017 v 11:00

Kde: Plac Letni v obchodním centru Silesia City Center

Co:: nejdřív nějaký ten pokec, hry, a pak se buď půjde do parku Chorzowského, či někde dovnitř, záleží na počasí.

Více infa: mlppolska.pl

----------------
Od mého prvního srazu v Polsku, který proběhl tuto sobotu, jsem se rozhodl, že budu do Polska jezdit častěji. Bylo mi tam opravdu fajn. Tímto vláknem bysem tedy chtěl pozvat všecky bronies z našich krajin do Katowic, aspoň na srazy, na které pojedu, jakože tam budu jezdit víceméně pravidelně. Samozřejmě, rozumím, že ne každý si buď finančně nebo časově může dovolit jezdit do Polska, ale Katowice nejsou od hranic zas tak daleko, takže za pokus to stojí vytvořit tohle vlákno. Twilightsmile

Kde a kdy?
Srazy slezského vojevodství (něco jako naše kraje) se konají v jeho hlavním městě, tedy Katowicích, jednou za měsíc, většinou v sobotu ke konci každého měsíce. Začátek bývá tradičně v Silesia City Center (s následným přesunem do nějaké čajovny a tak), což je velké obchodní centrum asi 15-20 minut pěšky od železničního nádru.

Kolik?
Polsko je velmi levná země. Dá se říct, že všecko je tam levnější než u nás. Čaje, pivo, cestování, atd. Pokud se jede z Ostravy do Chałupek na malý pohraniční styk (+/-30 kč) a pak se od průvodčí/ho zakoupí jízdenka ve vlaku (která stojí 14,45 złotých~91 kč) tak to vyjde s cestou zpátky na necelých 250 kč. Já kupř. za ten sraz utratil v přepočtu 460 kč a to jsem se tam najedl jak pán a taky popil nějaký čaj.

Pro koho?
Samozřejmě pro všecky, ale vzhledem k lokaci srazů je to spíš vhodnější pro moravské/slezské, potažmo západoslovenské bronies. Avšak, pokud máte zájem o polský jazyk či kulturu, tak nezáleží odkud jste a musíte alespoň jednou jet povinně! Derpytongue2

Jak se domluvit?
Pokud umíte něco málo polsky, tak je to samozřejmě výhodou, hlavně u starší generace. Anglicky se v pohodě domluvíte s mladší generací, jen mám pocit, že jsou časem moc stydliví na to mluvit anglicky, ale rozhodně se s nima domluvit dá (vím z dob, kdy jsem ještě neuměl polsky).

Další info
Facebooková stránka Bronies Silesia, kde jsou dávany nejaktuálnější informace o srazech a fotky z nich.

Domovské fórum všech polských bronies, kde jsou taktéž vyvěšovány informace, nicméně oproti facebooku s určitým zpožděním.

Kurz złotého vůči koruně a kurz eura vůči złotému

S průběhem času vás budu informovat o aktuálnostech. Do widzenia na następnym meecie w Katowicach! Flutterryay


RE: Polské srazy v Katowicích - Azuliana - 30.03.2017

Cywe, stačí že je poláků plná Ostrava, ještě za nimi jezdit Rainbowlaugh Rainbowlaugh Rainbowlaugh


RE: Polské srazy v Katowicích - Frolda - 30.03.2017

Nic proti srazum v zahraničí, i když na ty pravidelné půjde někdo bez osobního zájmu (jazyk, pritelka, touha ukázat se nebo jen utratit prachy) asi těžko.

Co takhle vytvořit nějakou stabilní srazouvou základnu třeba v ostravě? Za rok by to mohlo dojít k zdravému velkému ostravskému srazu.


RE: Polské srazy v Katowicích - Azuliana - 30.03.2017

Na Ostravu všichni kašlou Rainbowlaugh


RE: Polské srazy v Katowicích - Hwězda - 30.03.2017

Hejtite si co chcete, já to jen sem dávám jako možnost se střetnout s dalšíma bronies, i když vím, že se tohoto skoro nikdo nechytne. Kdo chce, najde si čas/peníze a půjde, kdo nechce, nepůjde.


RE: Polské srazy v Katowicích - Azuliana - 30.03.2017

S tou Ovou to není hate, ale konstatování faktu...


RE: Polské srazy v Katowicích - Tadys80 - 30.03.2017

To je opravdu smutné že už musíte dělat takovou reklamu na Ostravu. Jinak do Polska se chystám na sraz ale pojedu spíše až v létě. Pinkiesmile


RE: Polské srazy v Katowicích - a10 - 30.03.2017

Ostrava je jenom předměstí Katowic. Rainbowwild


RE: Polské srazy v Katowicích - Frolda - 30.03.2017

Mě jenom naštvalo, že spousta lidí utíká do zahraničí, místo, aby se "opravilo" co tady nefunguje. A než mi zase někdo něco strčí do huby, netvrdím tím, že tady bude vždycky všechno v pořádku. Netvrdím, že jsou zahraniční srazy méněcennější, protože tady to na některých místech je zlý. Nebráním nikomu jet si kam chce, kdy chce, naopak. A netvrdím tím ještě spoustu dalších věcí, co by někteří rádi slyšeli, abych tvrdil.

Proč by měla severní morava a slezko jezdit na pravidelné srazy do Katowic. To bylo, co mě zarazilo. Jednou za čas, proč ne. Jsou tu lidi, co jezdí na srazy do Vídně, Bavorska, Saska, proč by nemohli jezdit i do Polska.

A ono radši nechte to bejt, stejně budu zase akorát za pitomce. Jezděte si na pravidelné srazy třeba na severní pól, mně je to jedno.


RE: Polské srazy v Katowicích - Hwězda - 30.03.2017

Jestli si někdo moje dva příspěvky vyložil špatně, tedy tak, že se snažím podkopávat na srazy zhýralou Ostravu, tak se omlouvám. Jestli jsem tímto vláknem někoho nakrkl, tak se též omlouvám. Vyložím to na správnou míru, aby se předešlo dalším nedorozuměním. Já tohle vlákno zakládal s myšlenkou: "budu najisto jezdit do Katowic, kdo chce, může se mnou. Kdo nechce, nemusí. Finito." Ano, Ostrava by se měla oživit, ale tohle nechme, prosím, do jiného vlákna.