Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Road to Czequestria - dokument o vývoji CZ/SK brony srazů
#1
Video 
Nový projekt

Dokumentární film o českých srazech a jejich vývoji

aneb jak jsme udělali con Pinkiesmile


Film je hotový!

Stav:
Střih: 100%
Dotáčky: 100%
Hudba: 100%
Titulky: 90%

TRAILER!:





Old post1:
V současné chvíli je tento projekt POZASTAVEN a vrátím se k němu, až bude opět čas. Mezitím budu občas pracovat na scénáři, protože tam jsme ztroskotali a neposunuli se dál

Ahoj, jsem začínající filmař a příští rok budu studovat režii v Písku a už delší dobu mi v hlavě leží nápad natočení nějakého filmu s brony tématikou. A chtěl bych do toho zapojit vás, ať už máte nápad, rádi píšete, natáčíte, fotíte, hrajete, skládáte hudbu, nebo děláte kafe Rainbowlaugh, chtěl bych s vámi spolupracovat na hraném filmu.
Co je potřeba pro  realizaci udělat:

-Scénář
-Vedení
        - Režie (té bych se rád ujal já Rainbowlaugh)
        - Výkonná Produkce (Vedoucí produkce)
        - Runner - pomocné práce během samotné produkce - zajišťuje, že každý je, kde má být
-Kamera - jak technické zázemí (zrcadlovky, kamery, objektivy, baterky, paměťovky, kabely), tak lidi
        - Kameraman - ovládání kamery
         - Ostřič - ovládání ostření (follow focus)
-Zvuk - držení mikrofonu a přehled nad zvukovou stopou
-Herci - Hlavní postava, Vedlejší postavy, Kompars
-Osvětlení
-Místa pro natáčení - Interiéry a Exteriéry
-Střih - kdokoliv umí s Premiere, Vegas, FinalCut...
-Hudba
-Obrazová postprodukce - barevná korekce, čištění obrazu, případné efekty

Done:
Námět:
Film by žánrem byla detektivka. Bronies by si všimli stopy, jež by naznačovala, že některý z poníků se dostal do našeho světa. Tento poník by za sebou zanechával nejrůznější nepřímé stopy, jako otisky kopyt, nedopsaný list Celestii aj. Vždy by broníkům unikl zdánlivě jen o vlásek. Nejspíš by to ve filmu nikdy nebylo explicitně řečeno, ale pozorného diváka by brzy mohlo napadnout: "Co když to na nás jen nějaký člověk nastrčil pro své pobavení?" To by mělo jeho pozornost udržet až do otevřeného konce, jenž by nedal jasnou odpověď (představuji si třeba zvuk a světlo portálu zavřeného za rohem těsně před objevením). Můj návrh na poučení? "Never stop believin´"


Aktuální cíl:
Udělat  scénář
Vybrat místa natáčení
Sehnat herce
Složit štáb


Old post2:

Začínám točit nový projekt - Dokumentární film o organizaci brony srazů v CZ/SK komunitě -> Na každém velkém sraze - Velký pražský sraz, Karaoke, PragoFFest a eventuelně nás vlastní con - budu společně s týmem kameramanů točit, jak srazy probíhají a jak jsou organizovány.

Co potřebuji:
- Schopné lidi s dobrou kamerovou technikou

Co od vás budu chtít?
Být na srazech a točit. Potřebuji mít, co nejvíc materiálu ze srazů samotných a také z jejich organizace a zákulisí.

Kdo se přihlásí jako kameraman, dostane na sraze přístup do zákulisí a bude mít speciálně oddělenou vstupenku. Kromě jiného bude moct být přítomen u všech příprav a organizování.

Na jak dlouho to je?
Pouze doby, dokud nezorganizujeme vlastní con. Jakmile skončí con, natočím si rozhovory s organizátory a jdu stříhat.

Zda se chcete přihlásit, nebo máte dotazy, pište se sem do threadu, nebo mě do PM. Ajsmug

Tým:
- Honzdir - Canon EOS 600D + externí mikrofon (docela šumí)
- pipa943 - Canon MV700

It takes a long time to realize how truly miserable you are, even longer to see it doesn't have to be that way.
Only after you give up everything can you begin to find a way to be happy.
Odpovědět
#2
I like this idea.
Dont open spoilers - Its dangerous
You have been warned

THE GAME!!!!!!!
Odpovědět
#3
BronyDoc počesku?
Odpovědět
#4
Zajímavý nápad, zamlouvám si místo v komparzu Rainbowlaugh
Meow?
Odpovědět
#5
já bych se hlásil jako herec ale mě se nehlásí čas Applejackunsure
"Well, look at you.
I thought you were wiser, but I thought wrong!
Tis a terrible pity. Like a moth flittering towards a flame."

-Knight Lautrec of Carim
Odpovědět
#6
(09.04.2013, 21:40)DaveL Napsal(a): BronyDoc počesku?

Spíše jsem myslel udělat to jako krátký, případně i celovečerní fiktivní film, než jako dokument. Pinkiesmile Ale rozhodně by nebylo špatné mít i Making-of Doc Rainbowlaugh
It takes a long time to realize how truly miserable you are, even longer to see it doesn't have to be that way.
Only after you give up everything can you begin to find a way to be happy.
Odpovědět
#7
Doporučuju se rozhodnout. Film by byl náročnější na kreativitu.. sice ji není málo ale není to jen tak. Dokument by byl jednodušší a snad i zajímavější.. potom by se dal použít i na nějakém Conu.
Odpovědět
#8
Poslušně hlásím, že ovládám Sony Vegas a nedělá mi problém 3D efekty, animace a motiontracking. Mám k dispozici Green-Screen plátno, kameru se stativem a prototypem RIGu s přisvícením (nic úchvatného, několik LEDek kolem kamery).
What fun is there in making sense ? Pinkiecrazy
YouTube kanál | KAŽDÁ NOVÁ STRÁNKA JE MÁÁÁÁÁ !
Odpovědět
#9
(09.04.2013, 21:48)DaveL Napsal(a): Doporučuju se rozhodnout. Film by byl náročnější na kreativitu.. sice ji není málo ale není to jen tak. Dokument by byl jednodušší a snad i zajímavější.. potom by se dal použít i na nějakém Conu.

Dokument by byl bezpochyby jednodušší, ale právě ta kreativita je to, co chci při tvorbě filmu podnítit. Dokument by nebylo špatné natáčet na Festivalu Fantazie.
Hlavně ale dokumentů o bronies jsou tuny, zatímco skutečně dramatických originálních brony filmových projektů je málo, napadá mě jedině zfilmování My Little Dashie, které teď ale, pokud vím, docela vázne. A o to zajímavější bychom pak na těch Conech byli, kdybychom jako Bronies.cz přinesli krátký, nebo celovečerní film s brony tématikou. Rainbowlaugh
Určitě se ale nebráním více filmařským projektům najednou Pinkiehappy


Seran: Awesome, pokud to vyjde, rád bych s tebou počítal Pinkiesmile
It takes a long time to realize how truly miserable you are, even longer to see it doesn't have to be that way.
Only after you give up everything can you begin to find a way to be happy.
Odpovědět
#10
(09.04.2013, 22:04)Honzdir Napsal(a): napadá mě jedině zfilmování My Little Dashie

Nope, na tom už se pracuje, přesněji už sem viděl že se na to doslova stojí fronta aby to mohl každý natočit. Takže to chce jiný fanfic (třeba cupcake nikdo nechce Pinkiecrazy ) Rainbowlaugh

jinak no probléma
What fun is there in making sense ? Pinkiecrazy
YouTube kanál | KAŽDÁ NOVÁ STRÁNKA JE MÁÁÁÁÁ !
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)