Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 4.25 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cypoviny, ne asi !?
#21
Spokojený samotáři, tleskám. Mo dobře se to četlo. Věřím že mnohý muž si tímto prošel v některém ze svého stádia života. A někdo u toho i zůstal Pinkiesmile
Let it Go...Try everything.
How Far I'll Go, on top of the world?
Towards of sun immortals.
When Can I See You Again?
Top of the world.
Telling the world. To the sky!
Just a Dream. Brothers under the Sun
Odpovědět
#22
Včerejší počin, který sloužil k tomu, abysem se vypsal z pocitů. Nepovažuju to za nějak extrémně kvalitní poetickou miniaturu, ale co už.

Touha zavraždit vlastní mysl
v šílenosti světa
který odbíjí hodinu hrůzy
nacházím se v melancholii

pod perutěmi sebevražedných andělů
v kávové sedlině emocí
jen najít břitvu a...
umlčet vlastní mysl
Odpovědět
#23
Mno tahle verze se mi líbí mnohem více. Tipuji že ti někdo soukromě napsal dřív než jsem to udělal já.
Ono to totiž mohlo být velice špatně brané, ale já se na to díval v pozitivním duchu. Nehledal víc než bylo nutné.
Let it Go...Try everything.
How Far I'll Go, on top of the world?
Towards of sun immortals.
When Can I See You Again?
Top of the world.
Telling the world. To the sky!
Just a Dream. Brothers under the Sun
Odpovědět
#24
Počkej Rwakku, o jaké verzi mluvíš? Báseň "Touha zavraždit vlastní mysl" nemá až na melancholické/depresivní/sebevražedné téma nic společného s žádnou, doposud napsanou básní. Připadá ti snad stylem podobná nějaké předchozí básni? Jen se ptám ze zvědavosti, nevím, jak to vidí jiný člověk no.

Zároveň sem editoval první příspěvek, přidal sem tam toto dílo+seznam děl, o které si možete zažádat soukromě. Buď napište tady do vlákna, nebo mě kontaktujte přes SZ (preferuju druhou možnost).

Edit:a ke každému zveřejněnému dílu, až na seznam "zakázaných" děl, sem taky dal přibližné datum, kdy sem dané dílo sepsal. Rád si zaznačuju, kdy zhruba bylo dané dílo sepsáno/dokončeno, příp. i zveřejneno. Rád totiž pozoruju, jak se vyvíjí má tvorba a osobnost.
Odpovědět
#25
Mno možná jsem se ráno díval až moc rozespalí, ale slova v ní byli psáni jinak. Což o to, možná jsem ji špatně přečetl, ale zdálo se mi že doslova křičela, chci se zabít...a na tohle fórum fakt není. Na to máš linku pro sebevrahy a tak. Tím neříkám že jsem tu báseň tak interpretoval, ale kdyby nějaký šťoural chtěl, mohlo by se to tak podat. A už by byl problém.
Je fajn že se vyvíjíš, ale otázkou je kam se vyvineš. Bude to možná zajímavá cesta.
Let it Go...Try everything.
How Far I'll Go, on top of the world?
Towards of sun immortals.
When Can I See You Again?
Top of the world.
Telling the world. To the sky!
Just a Dream. Brothers under the Sun
Odpovědět
#26
Určitě sis ju špatně přečetl, editoval sem jenom nadpis (přidal sem tam slovíčko touha), jinak sem to vůbec neměnil. A i kdyby báseň křičela "chcu se zabít", tak není nic špatně. Totiž: v jakémkoli umělecky založeném díle nikdy nevystupuje autor*. Stejně tak jako v povídce nevystupuje autor, ale vypravěč, tak i v básni vystupuje tzv. lyrické já, nikoli autor. Otázkou je, nakolik je lyrické já totožné s autorem, ale dokud ti to autor sám neřekne, co tou danou básní myslel a jestli se s ňou ztotožňuje, tak se možeš jedině dohadovat a interpretovat jak blázen. A v tom je kouzlo poezie, možeš ju interpretovat, jak chceš, ale nikdy nebudeš mít tu "správnou" interpretaci. Takže i případní šťouralové a hnidopiši by tady narazili, hihi.

*tak to říká alespoň soudobá literární teorie.
Odpovědět
#27
(24.10.2016, 16:07)hviezdosz Napsal(a): Určitě sis ju špatně přečetl, editoval sem jenom nadpis (přidal sem tam slovíčko touha), jinak sem to vůbec neměnil.

To je v tomhle případě dost velký rozdíl, protože jak určitě sám tušíš, tak rozdíl mezi "touha něco zavraždit" a "něco zavraždit" není tak úplně zanedbatelný Rainbowlaugh první pojednává o rovině hypotetické, o myšlenkových procesech, druhé vyjádření pojednává o praktické realizaci.

Citace:A i kdyby báseň křičela "chcu se zabít", tak není nic špatně. Totiž: v jakémkoli umělecky založeném díle nikdy nevystupuje autor*. Stejně tak jako v povídce nevystupuje autor, ale vypravěč, tak i v básni vystupuje tzv. lyrické já, nikoli autor. Otázkou je, nakolik je lyrické já totožné s autorem, ale dokud ti to autor sám neřekne, co tou danou básní myslel a jestli se s ňou ztotožňuje, tak se možeš jedině dohadovat a interpretovat jak blázen. A v tom je kouzlo poezie, možeš ju interpretovat, jak chceš, ale nikdy nebudeš mít tu "správnou" interpretaci. Takže i případní šťouralové a hnidopiši by tady narazili, hihi.

*tak to říká alespoň soudobá literární teorie.

Což platí pouze do momentu, kdy nedojde k misinterpretaci, kterou musíš jako publikující zohlednit (je to i tvá zodpovědnost). V drtivé většině případů to vůbec netřeba zohledňovat - pokud se pohybuješ v kontroverzních/extrémních tématech (samozřejmě vždy záleží na okolnostech), hodí se to vzít do úvahy.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
#28
takovyhle věci sem psaval, když mi bylo 17 a nemoh sem najit holku Rainbowlaugh Facehoof
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
#29
Po cirka dvou týdnech uležení (a po snad delší době samotného psaní a hraní si se slovy) sem se rozhodl publikovat báseň Kapkejky. Jak si jistě ti pozornější z vás mohli povšimnout, tak je to báseň inspirovaná fanfikcí "Cupcakes". Vzhledem k její explicitnosti je bohužel na požádání. Anebo je k dispozici na mém pisálkovském profilu na PP (vizte můj podpis)
Odpovědět
#30
zdravim, posli posly...predlohu sem sice necetl, ale aspon si to dam v tvem zpracovani, abych nahodou jak se rika o neco neprisel Twilightblush
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)